Autor Zpráva
Tester
Profil *
Dobrý den přátelé,
prosím o předběžné zhodnocení tohoto webu.
Cíl webu je převážně účel, obsah a pamatovatelnost.
Jednoduché pojetí, snad maximální předání informací, snaha o použitelnost.

Web je stále v rozpracvaném stavu, proto prosím nekritizujte maličkosti.

Prosím kritizujte celek, uživatelskou použitelnost, SEOmatiku, první dojem. Případně doporučte vylepšení...

Pokud se vám web vůbec nelíbí a myslíte, že je zcela nepoužitelný, obhajte svá tvrzení ráznými argumenty (ne typu ta barva se mi nelíbí :-)).
Tester
Profil *
Odkaz cílového webu
Neudy
Profil
První dojem -->Ta oranžová barva mě bije do očí.
Celek --> Na webu jsou 3 obdélníky - modrý, černý a oranžový.
SEO --> nejsem odborník

Po vzhledové stránce je to slabé, spíš žádné. Kód nehodnotím
khuazyan
Profil
Přehledné, ale na můj vkus moc vysoký kontrast, bije to do očí. Pozadí (modrá a oranžová) bych ztmavil, černou bych trochu zesvětlil a bílou trochu ztmavil.
Miloš
Profil
Ani mně se ty barvy nelíbí. Zkus http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html nebo http://www.colorschemer.com/online.html

Absence patičky; proč? Kde jsou/budou kontaktní údaje?

Zvětšování písma je taky kapitola sama pro sebe – schválně zi odzkoušej, co to udělá, když se v exploreru pokusíš zvětšit/zmenšit písmo.
Teprve pak čti dál.

Pro body (a i na dalších místech) máš font-size v pixelech, proto to nejde v IE zvětšit/zmenšit. Pokud je to z neznalosti, tak to naprav. Pokud je to úmysl, pak naprav sebe; zkrátka je to hovadské.

Proč se ale hýbe velikost v menu?
Může za to font: caption;, které pro daný element pixelové zadání zrušil.

Jediná rozumná jednotka, ve které lze v současnosti zadávat velikost písma, jsou procenta. vřele doporučuji.
Tester
Profil *
Musím Vám všem poděkovat za velmi zajímavé informace, nápady a kritiku. Vše jsem vzal na vědomí a doufám, že chyby napravím :-)
Děkuji přátelé, snad jednou využijete služeb multi-jazykového doménového bazaru i Vy :-)
Miloš
Profil
Teď jsou ty barvy hezčí.
Jen ta zelená v menu (ten široký pruh) mi přijde trochu agresivní.
Krom toho – je to přes celou stránku nezávisle na rozlišení, takže zejména na širokoúhlých monitorech se to táhne od Aše až po Užhorod. Možná stojí za úvahu max-width.
Textu v menu bych přidal na kontrastu.
Všechny odkazy bych podtrhal.
Tester
Profil *
Konečná... tak a dnes jsem již dopracoval... web se mi již zdá vcelku povedený a jdu opět spát s lepší náladou... zítra jej ještě graficky dokončím a myslím, že může přejít z mé šedé kůry webdesignerské, do mnohem perspektivnější kůry kóderské :-)

cituji: "CSS vlastnost max-width se zatím nedá moc používat, protože ji nepodporuje Internet Explorer."; Takže příliš nechápu její opodstatnění... ale pokusím se jej zjistit. Internet je plný tajuplných informací a díky google jsou věřejně tajné. :-) Díky za radu.

Web opět updatován s localhostu na síť.

To menu mám roztáhnuté schválně, aby web nevypadal "svrkle" na webech větších rozlišeních. Optimalizván na všechny rozlišení počínaje 640x480.

Mockrát Vám všem děkuji, hlavně Tobě Miloši, a přeji příjemný zbytek večera.
Mějte se.
Miloš
Profil
Tester
cituji: "CSS vlastnost max-width se zatím nedá moc používat, protože ji nepodporuje Internet Explorer."; Takže příliš nechápu její opodstatnění... ale pokusím se jej zjistit. Internet je plný tajuplných informací a díky google jsou věřejně tajné. :-) Díky za radu.

Kdybys tu stránku dočetl o kousek dál, zjistil bys, že to lze obejít:

Simulace max-width pro Internet Explorer s využitím konstrukce expression a podtržítkového hacku, často používaná k tomu, aby se obsah stránky vešel do rozlišení 800x600:
#prvek {
max-width: 780px;
_width: expression(document.body.clientWidth > 780? "780px" : "auto" );
}
niCe
Profil
No asi takhle, pokud budu upřímný, tak stránky nemají grafiku. Pár barevných pozadí, navíc ladících do zelené (tys militarista, že?) se optavdu grafikou nenazývají. Nečekám náročné grafické přechody a ani ti nehcci brát iluze o tom, že takto bez grafiky se ten web rychleji načte a je tudíž dejme tomu přístupnější. Ale takhle prostě vypadaly stránky před 20 lety. Zkus to zjemnit, dát do nějaké neutrálnější barvy (kombinace šedé s černým písmem, popř. doladit použitím i jiných barev - ovšem s mírou). Jistě nemusíš mít grafiku a la Microsoft (velmi grafické stránky, nejspíše už ale přeplácané, ale mrkni třeba na youtube, adobe.com nebo publicregistrydomain.com. Grafika je tak akorát - skromná avšak oku padnoucí (alespoň mému). Tím neříkám, že máš kopírovat nápady těchto webu a být jedním tuctovým, avšak představivost snad zapojit dokážeš.

Absense patičky ti v tomhle případě o dost snižuje důvěryhodnost.

Obecně řečeno, stránky mi jako celek přijdou neobsažné až chudé. Je to prostě nuda. Nečekám zábavní server se spoustou čtivého či obrazového materiálu, ale chtěl bych standard, který mě zaujme. Pokud navíc nabízíš takovéto služby, je pro tebe schopnost zaujmout klíčová. Přečti si mimojiné jak udělat online obchod (tohle to sice není, ale některé rady a la umístit do patičky loga platebních karet k navození dojmu (nejen dojmu) spolehlivosti, které přijímáš jsou vesměs podobné). Potřebuješ zvýšit důveryhodnost, tohle vypadá jak práce náctiletého a působí to na mě tak, že bych si u tebe nic nekoupil, neobjednal atp. Šel bych v tomhle případě jinam.

Menu - to je příklad jak z ničeho udělat něco. První dvě položky by šly sloučit (a to i přehledně!) do jedné, a odkaz na přidání by mohl být někde v obsahu (např. pod tím výpisem) nebo kdekoliv na dobře viditelném místě stránky. Položka kontakt patří do patičky (úřípadně do speciální lišty vpravo nahoře nad hlavičkou - je to standard) a ne do hlavního menu. Navíc seriozní projekty mají v patičce (kteoru ty nemáš) jistá prohlášení o ochraně osobních udajů, podmínky atd.

Seriózní projekty mívají vlastní logo, které rovněž pomáhá zvýšit oblibu a důvěryhodnost. Tohle přinejlepším zvětšené písmo s podtrženým hoverem za logo nepovažuji. Doufám, že plánuješ jej změnit.

Očekával bych také oblíbenou položku "O" (about) webu, je to standard, který u tohoto projektu prostě vynechat nemůžeš. Celkově musím říct (doufám, že je to jen tím, že je projekt nedodělaný), že ti chybí jakákoliv "infrastruktura" webu. Tím myslím přávě ty výše zmiňovaná prohlášení o ochraně osobních údajů, podmínky, stručná chrakteristika projektu (about) a kdesi cosi.

Měl bych také nějaký nápad. Zkus tam zakomponovat nějaké vyhledávání, nebo alespoň filtry - např. domény pod 5000, vyhledávání domén .org, nebo i setřídění podle cen, názvů atd.

Přeju hodně štěstí k dokončení projektu. Pěkný den,
niCe
Tester
Profil *
Dobré ráno přátelé,
ano web je teprve v polorozpracované verzi a věřte, že na localhostu je vždy "o krok napřed".
Nedostatek patičky si jsem zcela vědom a již pracuji na jejím zakomponování. Grafické logo projektu, informace a kontaktní údaje jsou ještě stále ve vývoji, tudíž omluvte jejich prozatimní absenci.

Zelená - Otevřete nejúspěšnější portál v historii internetu. Zjistíte že kromě loga, na něm není nic pěkného, avšak i přes to, že za tento doslova powerpointový design stránek nedali statisíce, ani tisíce, dokonce ani stovky USD, je oblíbený... oblíbený lidmi jimž google, každý den přináší informace.
Nechal jsem se inspirovat jednoduchostí a lehkostí, avšak s dávkou slušivosti. Řekl jsem si, že nechci více, jak jeden obrázek na webu (logo) a to jen v případě nenahraditelnosti. Proč plítvat obrázky, když většinou jejich smysl, chápe převážně sám designér? Proč mačkat obrázky někam, kde to jde i bez nich? Proto zelená, proto bez grafiky.

Ale dost polemiky. I tak všem děkuji za ochotu pomoci a rad kterých není nikdy dost. Věřte, že z každé kritiky si něco vezmu a něčemu mne to přiučí, avšak ne vždy rady následuji. Ne vždy rady musí být správné.

To: niCe

Děkuji za Tvůj příspěvek.
Dlouho jsem se rozmýšlel, zda udělat sekci jednu (prodej a pronájem), nebo zda udělat sekce dvě. Zvítězila varianta s dvěmi sekcemi. Filtr bude zakomponován až ve fázi kódování, avšak představu o něm mám již teď, dokonce i vyhrazené místo. Kontakt přesunut do patičky a nahrazen kategorií O webu.

Děkuji všem za rady, nad všemi se zamyslím :-)
niCe
Profil
Jenže ty si pleteš význam vyhledávače s portálem, který nabízí prodej domén (nebo co to je). A nejde o líbivost, jaks to pochopil, nejde ani o ten design a graficvkou přitažlivost či jednoduchost, ale především o důvěryhodnost. A jestli si myslíš, že tímhle výtvorem jsi natolik důvěryhodný, že budeš mít alespoň jeden kšeft ročně, tak do toho.

Pěkný den.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0