« 1 2 3
Autor Zpráva
Ondřej Fejtek
Profil
niCe: Nechci se do tebe nijak navážet, ale přečetl jsem si váš rozhovor a jsem nucen podotknout, že tvoje příspěvky se velice přibližují výrokům puberťáka.

Toto je přeci diskuze alespoň trochu na úrovni (podle mého názoru), tak podle toho také mluvte a pište. K systému: Tak trochu jsem ho testoval a zdá se mi nějak moc hodný. U dvou webů jsem dosáhl hodnoty 100, i když ty weby určitě nejsou naprosto sémanticky správně. Ale jsem rád, že se o něco takového snažíte, jelikož lidi na Internetu baví sledovat statistiky a čísla.
Chamurappi
Profil
Reaguji na niCe:
Jsi zbytečně agresivní. Splaskni.

A hle, byl jsem předběhnut :-)
niCe
Profil
Já také na úrovni píšu. Už asi posté se mu snažím vysvětlit, že pokud to má být k něčemu, má se v kontroverzních bodech držet názorů většiny, jinak je to nástroj na nic. Co je na tom agresivního? Chamurappi zrovna ty to s tím vytýkáním agresivity nepřeháněj. Pod svícnem je největší tma :)
mantisa
Profil
Dobrý den,

dovoluji si připojit ještě pár postřehů:

<meta name="author" content="Petr Stohwasser; e-mail: mantisa@mantisa.cz">
<meta name="copyright" content="Petr Stohwasser">

Teď je otázka, co uvést? Váš validátor panalizuje za neuvední metatagu copyright. Pokud ho však uvedu, viz ^, budu mít dle Vašeho validátoru vyšší číslo.

Skutečně mi to však pomůže v SEO nebo spíše uškodí?

Deklarace jazykové sady dokumentu nebyla definována.

Prosím ještě o vysvětlení, v čem mi pomůže (co se SEO týká) deklarace jazykové sady (pro doplnění: můj web je jednojazyčný)?

Děkuji
Oleg
Profil
djlj:

Když mám v h1 odkaz, tak ho tvůj nástroj vůbec nerozpozná. Zkus si tam nechat zanalyzovat web sux.cz

Zvlastni, diky za postreh, zkusime doladit. ;)

co se tyce metatagu author a copyright - my napriklad mame uvedeno na webu

<meta name="author" content="Artysite group™ (info@artysite.net)" />
<meta name="copyright" content="(c) Artysite group™ 2007, Všechna práva vyhrazena." />

tyto metatagy by nemeli nijak uskodit, myslime si, ze naopak vyhledavac/robot je schopen zaindexovat text, ktery se nachazi v techto tagech a tim muze prispet k lepsim vysledkum ve vyhledavani.


Prosím ještě o vysvětlení, v čem mi pomůže (co se SEO týká)
deklarace jazykové sady (pro doplnění: můj web je jednojazyčný)?


V podstate existuje teorie ze google (napriklad) radi vysledky dle jazyku, ktere jsou deklarovane v strance. V podstate tento parametr nam rika, v jakem ISO kodu jazyka me dane stranky zajimaji a podle toho google radi. Pokud chci videt to, co vidi clovek, ktery prijde na google.com z Pol, pak staci v URL zmenit parametr "hl" z puvodni hodnoty "cs" na novou hodnotu "pl". Vcelku je to nepochopitelny proces... domnivame se, ze google indexuje web dle domeny, dle content-language="jazyk" atd. atd. Proto je dobre mit v metatagu uveden jazyk obsahu. Delali jsme pruzku, kde jsme meli stranky v mutlilanguage a kde bylo spravne uveden jazyk obsahu vysledky v danem jakyzu byly vzdy lepsi nez na webu kde byl zadan jiny kod jazyku (tj. pokud jsem se chtel zamerit na eng populaci / vysledky - uvadel jsem ontent-language="us")
Railbot
Profil
tyto metatagy by nemeli nijak uskodit, myslime si, ze naopak vyhledavac/robot je schopen zaindexovat text, ktery se nachazi v techto tagech a tim muze prispet k lepsim vysledkum ve vyhledavani.
Roboti na meta tagy z vysoka kašlou pokud se zrovna nejedná o description, který jako jediný s jistotou berou v úvahu. Zbytek pro ně nemá žádnou hodnotu.

domnivame se, ze google indexuje web dle domeny, dle content-language="jazyk" atd. atd. Proto je dobre mit v metatagu uveden jazyk obsahu.
To se domníváte špatně, protože Googlebot zjišťuje jazyk ze samotného obsahu/textu na webu.
j
Profil *
ad hádka o h1:
M. Prokop - http://www.sovavsiti.cz/c01201.html : "Obvykle se doporučuje, a je znakem dobře strukturovaného textu, použít právě jeden nadpis H1 na každé stránce." Ale taky: "Používejte nadpisy logicky."

Když kupříkladu nějaká firma nabízí revize elektrických zařízení plus revize plynových zařízení, je docela logické napsat
<h1>Revize elektrických zařízení</h1> ... něco o této nabídce ...
<h1>Revize plynových zařízení</h1> ... něco o této nabídce ...

tyto metatagy by nemeli nijak uskodit, myslime si, ze naopak vyhledavac/robot je schopen zaindexovat text, ktery se nachazi v techto tagech a tim muze prispet k lepsim vysledkum ve vyhledavani
- jojo, na klíčová slova "Artysite group" a "Všechna práva vyhrazena" běžný člověk hledá několikrát denně :-)
Oleg
Profil
Railbot: tak to jo, ale stejne bych udelal nejaky test... zkusim pozdeji provest test na vytvorenou stranku jak a co pomaha - na obycejnou stranku.

j - tak v podstate jsem rikal pravdu - jeden H1 tag na strance - ale je to znovu vec programatora - jak si kod napise tak to ma. (takze mozna casem zprovoznime duplicitni H1 tag v systemu - neni to ovsem jiste)

jojo, na klíčová slova "Artysite group" a "Všechna práva vyhrazena" běžný člověk hledá několikrát denně :-)

Nemusi tam byt prece vsechna prava vyhrazena atd - co si tam napisete tak to budete mit. Naopak do metatag autora s radosti napisi jmeno sve firmy. Proc by ne, ze ano ?
Plaváček
Profil
Oleg

Jen pro vaši informaci, nejvýznamnější vyhledávače (Google, Yahoo, MSN a nejspíše i Seznam.cz) meta element Author ignorují. Používá se výhradně pro zvýšení sebevědomí webdesignera a pokud tvůrce webu, jako vy, vloží do tohoto elementu svou emailovou adresu, udělá nehoráznou radost všem šikovným spambotům, kteří do svých databází sbírají použitelné emailové adresy. Meta element Author je volitelný, když chybí, nic se neděje a v SEO nehraje žádnou roli.

Meta element Copyright není vyžadován, je zbytečný, na prd a v SEO nehraje žádnou roli.

EDIT:

Srážet SEO hodnocení kvůli takovým kravinám jenom dokazuje, že váš systém obsahuje ještě velké množství much, kterými jenom matete hlavu webdesignerům, kteří se v oboru SEO zatím necítí pevní v kramflecích.

Jo, a něco zajímavého ke čtení: http://www.webmarketingnow.com/tips/meta-tags-uncovered.html
Oleg
Profil
Plaváček: ano mate v tom urcitou pravdu. Samozrejme neni nutne uvadet v metatagu zadnou e-mail adresu - staci www

co se tyce metatagu author - na sve strance ho pouzivate

Copyright - ano neni vyzadovan - nicmene nikomu nebrani v jeho pouziti a kdyz ude pouzit nijak neuskodi

jinak zacinam mit pocit presvedceni ze one vyse dva zminovane tagy nebudeme analyzovat - nebo udelame Jednoduchou verzi analyzatoru, ktery nebude one metatagy brat v uvahu a plnou verzi analyzatoru, ktery vyradi a duplicitne H1 tagy

jak p. Plavacer rikate, one tagy jsou volitelne

EDIT:

muchy samozrejme budeme odstranovat, proto je tato diskuze a je zde velke mnozstvi informaci. Metatagy jak jsem psal authou a copyright nmebudou tolerovane, nicmene system doporuci jejich umisteni v metatagu (a zaroven bude informovat, ze neni doporuceno vlozit mail do metatagu)
Plaváček
Profil
Oleg

co se tyce metatagu author - na sve strance ho pouzivate

Ano, používám, ale nikoliv kvůli SEO. Proti tomu protestuji, protože z hlediska SEO je to věc bezvýznamná a není důvod, proč by ji systém, hodnotící kód z pohledu SEO, měl brát v úvahu a penalizovat.
Plaváček
Profil
Oleg

A ještě si dovolím malé rýpnutí. Podobná udělátka, ať už to vaše nebo konkurenční, nemají prakticky žádný význam, protože skutečné SEO není v žádném případě postaveno na zdrojovém kódu stránky. Ale to asi víte sami nejlíp.
Oleg
Profil
Plaváček:

co se tyce metatagu - ano i toto beru na vedomi a sam chapu - ale nic nestoji je doplnit do webu. Za jakym ucelem byly tedy vytvorene ?


Ad. rypnuti - samozrejme - ja jsem zde v diskusi psal - presne SEO nikdo definovat nemuze, hraje v nem hodne faktoru a podobne systemy, vcetne naseho, jsou jen informativni - uzivatel nemusi brat v uvahu jejich vysledky ale zaroven jim nebrani chybejici veci doplnit nebo nektere tagy upravit.
Railbot
Profil
Oleg
Když vezmeš v úvahu, že meta tag si můžeš vytvořit a napsat jaký chceš, tak musíš dojít k závěru, že pro roboty opravdu nemají žádný význam a jsou jen zbytečným bastlem v kódu.
Oleg
Profil
Railbot:

samozrejme, jsou jen informativni, doplnuji se jen proto aby informovali kohokoliv/cokoliv u autoru, strance atp. Dospel jsem k zaveru, ze analyzator v uvahu dva vyse zminene tagy nevezme, ale zaroven je doporuci doplnit. Proto system necha rozhodnuti na cloveku co web tvori a pak ho analyzuje.
mantisa
Profil
Plaváček

podobná udělátka smysl mají, ale ne z hlediska SEO samozřejmě
jsou docela dobrým analyzátorem kódu a mohou autora webu upozornit na některé sémantické nedostatky, příjemný doplňkový nástroj k validátoru HTML
avšak na druhou stranu mohou uživatele i zmást, pokud jsou ujety na metatagy (krom description a deklarace kódování)
proto je nutné odladit je kvalitně, což se jak vidno moc nestává :-(


Oleg
Nechtěl byste tedy svoji službu pojmenovat jinak? Se SEO má pramálo společného.


Dospel jsem k zaveru, ze analyzator v uvahu dva vyse zminene tagy nevezme, ale zaroven je doporuci doplnit.
Proč zase? Pořád metatagy...
Description a deklarace kódování a šmitec, dále není o čem debatovat. Jak již zde bylo několikrát napsáno, krom description vyhledávače na metatagy kašlou a jejich použití nepřináší v SEO výhodu.

Mají mít pouze informativní charakter pro uživatele čučící na kód, případně některé doplňkové fce nemající se SEO nic společného.
Timy
Profil
Oleg
"Moje slova pred rokem, az nakonec jsem se priklonil k tomu, ze je spravne zadavat pouze jednou H1"
Asi už posté............... Proč? Že je podle tebe něco správné neznamená, že to vadí vyhledávačům, pokud to tak není.

"tyto metatagy by nemeli nijak uskodit, myslime si, ze naopak vyhledavac/robot je schopen zaindexovat text, ktery se nachazi v techto tagech a tim muze prispet k lepsim vysledkum ve vyhledavani."
Ale mohly by. Například tím, že zbytečně zvyšují velikost samotné stránky, což Google prej nerad.
mantisa
Profil
službu bych pojmenoval kontrola struktury kódu nebo podobně

Pokud totiž budu mít blog, kde napíši několik článků o webdesignu a vhodně zvolím slova, SEO budu mít mnohokrát lepší, než na svém webu, kde nabízím tvorbu stránek, ale textu je pomálu. Třebaže na blogu nebudu mít skoro žádně metatagy, kód špatně stukturovaný, statický title i description. Proto Vaše služba a jí podobné by se kontrolou SEO neměly ohánět.

Deklarace jazykové sady dokumentu nebyla definována.

stále Vám tam straší toto upozornění a problém s vícero nadpisy h1

Pokud však službu přejmenujete, doladíte detaily bude se jednat o příjemný doplněk k HTML validátoru.
I když kontrola těchto nástrojů samozřejmě nemůže být nikdy přesná. Ale jako vodítko (pokud nebude házet matoucí hlášky) to bude snad dobré.
Timy
Profil
Ještě názorná ukázka toho, že tohle prostě není a ani nemůže být SEO nástroj (dokud to nebude kontrolovat a rozebírat samotný obsah, což je prakticky nemožné).

http://seo.webber.cz/~www-havrlant-netitemseo-html -- nechtějte mi tvrdit, že ta moje stránka je nějak dobře optimalizovaná :-).
Evil_666
Profil *
Zdravím,
většinu chyb co tu zmiňujete se snažím opravovat. Meta: author a copyright už jsou pouze informativní již to neubírájí procenta. Díky za kritiku
niCe
Profil
To samé bych udělal s těmi h1.
Evil_666
Profil *
Ne ty H1 nechám. Není žádný problém to udelat jen s jedním a není žádný důvod jich tam mít více.
Railbot
Profil
Není žádný problém to udelat jen s jedním a není žádný důvod jich tam mít více.
Nesmysl.
Evil_666
Profil *
Nesmysl? Jak pro koho :) .
Timy
Profil
Evil_666
A není důvod, aby vyhledávač nějakým způsobem znevýhodnil stránku s více h1... Třeba se můžu po sto prvé zeptat, proč by měl vyhledávač znevýhodnit stránku s více h1, kloudnou odpověď mi ještě nikdo nedal.
Railbot
Profil
Evil_666
Já myslím, že pro každého. Asi logicky uvažuji jinak, stejně jako Timy, nemůžu se dopátrat, proč by měla uživateli/=vyhledávači vadit přítomnost více h1? Nevidím v tom vůbec žádný problém.
AlešD
Profil
Evil_666:

Problematika H1 se řešila tady.

Dovolím si odcitovat vyjádření pana Marka Prokopa:
Pravidlo jednoho H1 na stránce pravděpodobně pochází z chybné interpretace doporučení W3C, které říká: "There are six levels of headings in HTML with H1 as the most important..." V angličtině se při této formulaci bohužel ztrácí mluvnické číslo, takže to spolu se superlativem svádí k výkladu "jeden nejdůležitější".

Ještě zajímavější ovšem je, kde vznikl mýtus, že je H1 důležité pro SEO. Moje soukromá teorie je, že SEO experti (kteří, mimochodem, HTML obvykle moc neumějí) odjakživa zdůrazňovali důležitost hlavního nadpisu a pak se toho chytl nějaký kodér a dospěl ke zkratu hlavní nadpis = H1. Od té doby se tento mýtus lavinovitě šíří, takže už dospěl i do letošních Fishkinových Ranking Factors.


S H1 prostě zacházím tak, aby byly použity v sémantickém kontextu a SEO neřeším.
djlj
Profil
Oleg
<meta name='robots' content='all,follow' /> - Informace pro vyhledávače Nebyla zadána
<meta name="robots" content="all,follow" /> - Informace pro vyhledávače all,follow

To mi neříkej, že je mezi tím nějaký rozdíl :)).
Evil_666
Profil *
djlj:
Není :)
« 1 2 3

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0