Autor Zpráva
Catch
Tak jsem vytvoril design pro me portfolio vcetne noveho logotypu http://www.elleven.cz/ Co na to rikate? ;-)
Miloš
— V Opeře lezou číslice z oranžových boxíků (jsou větší). – asi drobnůstka

— V Exploreru nelze zvětšovat text – omezuješ uživatele – velký prohřešek

Pokud se vám nový design líbí nebo mi chcete sdělit konstruktivní kritiku, můžete tak učinit [url=http://]zde[/url].
Zas jeden, co kliká zde? Což takhle třeba:
Pokud se vám nový design líbí nebo mi chcete sdělit konstruktivní kritiku, [url=http://]můžete tak učinit[url]
Venca V
Mně se to líbí hodně, jak forma tak obsah. Pěkný.
Peter Kincel
Škaredé to nie je, len tá oranžová mi na tej modrej akosi nesedí. Zle kontrastujú.
Catch
Miloš: No me pismenka v opere ven nelezou :-) mam Operu verze 9,10. Ze nejdou pismenka zvetsit no asi to bude znit dost kontroverzne kdyz reknu ze je mi to jedno ale vlastne je to tak. Je to problem IE :-) pouzivam px je to zvyk. Nemyslim si, ze by to byl nejaky velky prohresek :)

Nevidim na forme jakou to je napsano nic spatneho ale diky za nazor, popremyslim, prectu clanek a mozna zmenim. :-)

Venca V: Diky jsem potesen ;-)
Catch
Peter Kincel: Osobne se mi prave ta oranzova na modre libvi moc. Rozhodne vec nazoru :-) Ale diky za nazor :-)
KGW
Blechy nečtu. Nemožnost zvětšení písma v prohlížeči je sakra velkej prohřešek.
Miloš
KGW
Blechy nečtu. Nemožnost zvětšení písma v prohlížeči je sakra velkej prohřešek.
Nic než souhlas. Je to omezování uživatele.

Catch
pouzivam px je to zvyk
A děláš ty stránky pro sebe, aby ses jima kochal, nebo pro lidi, aby na ně chodili?
Railbot
A asi právě kvůli tomuto nechtěl Catch dávat své stránky ke zhodnocení. Vždy se najde, co vytknout a někteří zkrátka kritiku neradi. Přístup "je to věc názoru, mně se to líbí takhle" "je to zvyk, je mi to jedno" není nejlepší způsob pokud ta kritika má k něčemu být.
Nox_lbc
Rád bych svůj komentář na tvém blogu (http://webzapisnik.cz/index.php/webdesign-studio-elleven-novy-web-a-n ove-logo/) ještě rozvedl tady - jsem rád, že jsi se nakonec odhodlal to dát sem ke kritice (Na Webtrh to jít už nemuselo).

Pár pravopisných a typografických chyb:

"Dnes byl oficiálně spuštěn..."
"...dočíst jak vznikly názvy známých firem..."
"poté co jsem se rozhodl..."
- PSČ se píše před Město ...
- IČO je již nesprávná zkratka - změň na IČ
- "Zde" je odkaz, který bych ti, s prominutím, omlátil o hlavu ... viz. Milošův příspěvek ...

P.S.: Díkybohu, že tam není více textu :-p

Znovu ke kódu:

- je sice hezké, že sis vzal k srdci mojí připomínku k atributu ALT u obrázků, ale dát tam název souboru daného obrázku je stejně špatné, jako tam nemít nic... atribut ALT... atribut ALT... ale co bych se s tím psal... http://www.pc-politika.com/view.php?nazevclanku=co-vsechno-umi-atribut -alt&cisloclanku=2006080017

Celkově:

- nevzhledné menu, pramálo obsahu, titěrné písmo, podprůměrný jednolitý design s prvky rádoby moderního designu... Nic, co by průměrný webdesignér nedokázal navrhnout a nakreslit za hodinku či dvě a nemusel přitom ani zapínat Photoshop...

- jediné co je dle mého názoru povedené, je logo... na tom bych stavěl, až budeš dělat redesign ...
Catch
KGW: No sakra velkej prohresek je to pro tebe ;-) poves mi kdyz se zeptas deseti svych znamich kolik jich vi, ze se da pismo v prohlizeci zvetsit?

Miloš: Vis je to takova ignorace prohlizece IE fakt ho nesnasim.

Railbot: Weby ke kritice sem nedavam prave kvuli takovejm idiotum jako jsi ty. co si nemuzou odpustit osobni keci. S primanim kritiky nemam zadny problem ale ocividne na foru si kazdy mysli, ze je king. U me na weblogu by jsi si to napsat nedovolil.

Nox_lbc: Dekuji za vycerpavajici komentar. Typo chybky opravim a o tech altech si tedy prectu diky. :-)
Railbot
Catch
Ale ale, brzdi. Nebyly to žádné osobní kecy, jen jsem se divil, že si z té kritiky nechceš nic vzít a tvůj přístup je tak laxní, bezohledný a amatérský (gratuluji, tím se řadí mezi tunu webdresingérů). To je můj osobní pocit, nic proti tobě nemám.

- ikonky v patičce by chtělo vyměnit za něco moderního, se zbytek webu jejich "old-school" vzhled neladí
- odkazy "archiv zpráv, více o elleven" podtrhnout a zachovat tak jednotný vzhled odkazů
- chybí tiskový styl
- v Opeře nefunguje kotva "Nahoru"
- při ctrl++ text všude možně vytéká, u tak jednoduchého webu by se to stávat nemělo
- kontaktní údaje by mohly být v <address>
- formát čísla u icq doporučuji ponechat zapsán dohromady, ty pomlčky a mezery uživatel pak stejně musí odmazávat
- zvážil bych uvádění "zpracování" u všech referencí, "XHTML a CSS" tam je poněkud stereotypní. Možná by bylo lepší tuto skutečnost shrnout v nějaké větě.
- zbytečné opakování tříd, například u referencí <span class="oranzova">, lepší by bylo dát třídu <ul> a tomu nadefinovat spany, než u každého třídu opakovat apod.
Mistr
Catch
K výše uvedenému připojím:
(1) Písmo je dle mého nekontrastní vůči pozadí (nebo je kontrastní jen málo).
(2) V MSIE se Ti nad klikacím logem, jehož užití chválím, nezobrazuje pacička.
(3) Ve druhém článku z 22. června 2007 si uprav odkaz v poslední větě. Odkazuješ tam i mezeru před "o", což, myslím, nevypadá vůbec hezky.
Catch
Railbot: Diky takovy komentar je mnohem prinosnejsi. Omlouvam se za toho idiota ale vytacej me hloupe keci. :( Ja pak rychle vypenim protoze na forech je hodne ignorantu comaj jen blbi keci.

No a ted k tematu ikonkty v paticce. Celou paticku bych jeste rad nejak zkraslil takhle je jen prozatim. Odkazy podtrhun, kotvu opravim ;-) Tag <address> jsem pouzival ale uz nepouzivam :-)

Mistr: No muzu zkusit uplne bilou pismo je ted f2f2f2 :-) Klikaci logo beru jako samozrejmost ;-) na rucicku v IE jsem zapomel napravim, diky za pripomenuti, odkaz take opravim diky :-)
KGW
písmo v IE: je pravda, že většina lidí o možnosti změny velikosti písma neví, :-(
beru to podle sebe, na 1280 jsou některý články, povídky apod. opravdu titěrný, takže si písmo zvětšuji
Catch
KGW: No kdyz to vemu podle sebe, tak ja si pismo take zvetsuji treba na magazinech klidne az do rozsypani designu je mi to jedno ale cte se to lepe. :-) Uprimne ve svem okoli neznam nikoho kdo by o moznosti zvetseni pismen v prohlizeci vedel. :-) Vetsina lidi stranku bere tak jak je a ani je takova moznost nenapadne.
Miloš
Catch
Vis je to takova ignorace prohlizece IE fakt ho nesnasim.
Ignorovat IE můžeš na osobním webu, na svém blogu, klidně i programově.
Jestliže jsou to ale stránky webdesignového studia, pak nevím nevím, kam s takovou dojdeš.
DoubleThink
Profil *
elleven
Eleven se píše s jedním L. Takže tvoje logo rovná se blábol.
niCe
DoubleThink
A double think se píše zvlášť, protože jsou to dvě slova.
niCe
Catch
Souhlasím s ostatními ohledně zvětšení písma. A ikdyž to je tvoje věc, nechápu proč to takhle dramatizuješ, protože předělat to na jiné jednotky zabere kolik? 5 minut? A ve výsledku to spíše ukazuje tvoji lenost, než tendenci ignorovat IE.

niCe
Miloš
DoubleThink
Eleven se píše s jedním L
Jestli ono to není třeba vyháněcí příkaz Elle, ven! ;-)
DoubleThink
Profil *
A double think se píše zvlášť, protože jsou to dvě slova.
doublethink je terminus technicus - viz Orwell: 1984
Catch
DoubleThink: Nahodou jsem jeste narazil na diskusi vidim, ze tu zustali nejake nezodpovezene veci. :-) Vysvetlivku nazvu a loga najdes u me v clanku ;-) http://webzapisnik.cz/index.php/webdesign-studio-elleven-novy-web-a-no ve-logo/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: