« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
shelly
Profil *
Když už jsem zabrousila na tuhle diskusi, nedá mi to...jestli máte zájem, jukněte na www.shiloh.cz...jen vás prosím, pokud budete mít nějaké výhrady, musíte je napsat jako pro "blbečky", jinak nebudu vědět, co je špatně...Díky moc...
quinux
Profil
shelly
No tak je vidět, že je to opravdu začátečnický výtvor. ;) Nevím jestli se chceš více učit a udělat si lepší stránky, takže poradím jen, abys navigaci dala na každou stránku, aby se člověk nemusel vždy vracet na titulku. Jinak ti nefunguje fotogalerie.
shelly
Profil *
quintux
to je pravda, je to můj první pokus...jsem na něj sice náležitě pyšná, ale samozřejmě to není konečná verze...a jsme u mého problému...klidně dám navigaci na každou stránku, ale nevím jestli dobře chápu, o co jde...a na fotogalerii se hned podívám...
Díky moc!
shelly
Profil *
quinux
omlouvám se za zpackaný nick...fotogalerie už funguje...
Bubák
Profil
www.shiloh.cz

V kódu stránek chybí meta tag charset.
www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html#cestina

I přes svou jednoduchost kód stránek obsahuje začátečnické chyby.
quinux
Profil
shelly
No navigace je seznam těch odkazů co máš na úvodní stránce:
Shiloh
Standard
Shelly
Whitney
Fotogalerie

Dej je třeba jako "horní řadu" nebo doleva, to už je na tobě, ale měly by být na každé stránce.
Vladosik
Profil
shelly
Myslim ze az to presunes na e-stranky, bude to ok. Pak zabrus na www.jakpsatweb.cz a procti si sekci html a nasledne css.

klidně dám navigaci na každou stránku, ale nevím jestli dobře chápu, o co jde
Proste aby Menu bylo na kazde strance...

omlouvám se za zpackaný nick
Staci kliknout na jmeno uzivatele a ono se Ti sem vlozi samo, pak nic nezpackas;-)
rommy
Profil *
pokud se člověku něco podaří, tak je právem na sebe pyšný - to je shelly v pořádku
...ale přeci jen to bude chtít ujít ještě pořádný kus cesty...snad ti to půjde rychle a s chutí :-)
shelly
Profil *
A jsme u toho...takže

Bubák
na meta tag charset se podívám, hledala jsem co nejjednodušší řešení, tak proto i ty chyby...

quinux
zkusím to, snad se zadaří...

Vladosik
tak tenhle výtvor na e-stranky přesouvat rozhodně nehodlám! Zaplatila jsem si doménu, tak se budu snažit dál...to, co jsem chtěla předělávat na estrankach tvořím právě na téhle adresce...až to bude hotové, pochlubím se...
shelly
Profil *
rommy
díky moc, nejsem zas tak pyšná, abych si nenechala poradit a nesnažila se zlepšovat...jen to HTML je pro mě pořád svahilština...
shelly
Profil *
quinux
navigace je na každé stránce a je to mnohem lepší...moc děkuju za radu...
Mistr
Profil
shelly
omlouvám se za zpackaný nick
Tomu se dá odpomoci. Klepni na nick osoby, které chceš odpovídat, a její přezdívka se Ti automaticky zkopíruje do okna pro psaní zpráv. Zkus si to.
Vladosik
Profil
Mistr
Viz muj prispevek vyse;-)
Mistr
Profil
Vladosik
Viz muj prispevek vyse;-)
Vím, vím, pak jsem si toho všimnul...
niCe
Profil
shelly

Asi nemá cenu hodnotit ty stránky, ale věřím, že až se doučíš html a přiučíš se k němu i css, bude to mnohem lepší.

Dám ti pár rad, které pak snad i na svých stránkách využiješ:

1. Udělej to menu, jak říkali kolegové výše, tak, aby bylo všude stejné, na stejném místě na každé stránce (pravděpodobně nahoře bude nejlepší). Až se naučíš css budeš moct udělat menu mnohem lepší, třeba v levé části stránky, zatímco obsah bude v části pravé.
2. Každá stránka má mít své unikátní <title>, neboli titulek.
3. Logo, pokud na stránce nějaké máš, má být zároveň odkazem na hlavní stránku - klikací :))
4. Nedávej si na stránky počítadlo. Stejně to zajímá jen tebe, takže si radši zaregistruj do toplist.cz a umisti na svůj web jejich ikonu tak, aby byla neviditelná (více o tom na toplist.cz). Návštěvníci tvé počítadlo neuvidí, a ty budeš moct vesele kontrolovat počet přístupů na toplistu...

Víc mi nějak nenapadá.

Čaj,
niCe
Mistr
Profil
shelly
Doplním několik svých postřehů:
(1) Stránkám dej titulek.
(2) Je vhodné doplnit podstránky o možnost návratu na titulní stránku webu. Dnes se to obvykle dělá tzv. klikacím logem. Je užito i na této stránce. Schválně si zkus v záhlaví klepnout na obrázek

(3) Ve stránkách, kde je odkazován Black tear (jako je například stránka Fotogalerie) vede tento odkaz na neexistující stránku.
(4) Doporučuje se psát názvy stránek dohromady, malými písmeny a cesky, tedy bez háčků a čárek. Některé systémy jsou totiž na různou velikost písmen háklivé a Stranka.html u nich není totéž co stranka.html.
(5) Fotogalerie je sice pěkná, ovšem který pejsek je který?
(6) Někteří nedoporučují psát text vystředěně (dávají přednost zarovnání k levému okraji či do bloku). Dále by bylo možné doplnit vertikální mezery mezi odstavce.
(7) Stránka Standard je neskutečně dlouhá. Co ji oživit nějakým podnadpiskem?
(8) Stránky by bylo možné osvěžit nějakými barvičkami.
Mistr
Profil
niCe
Byl jsi rychlejší...
shelly
Profil *
Díky všem za rady...
niCe
menu jsem už udělala, titulky taky...logo ještě nemám, ale až se mi zadaří, zkusím ho udělat klikací...počítadlo jsem odstranila...
Mistr
stránky Black tear budou úplně nové, takže jsem odkaz na ně prozatím odstranila...ve fotogalerii jsou hafani ze zámoří, jména nevím, ale aspoň jsem to tam připsala...u standardu jsem přidala nadpisy druhé a třetí úrovně...barviček se trošku bojím, ale pokusím se...
Díky moc všem! Kdyby vás ještě něco napadlo, tak sem s tím...nepotřebuju přesný návod, s tím se chci poprat sama, jen navést na správnou cestu...
quinux
Profil
shelly
Myslím, že nikdo ještě nezmínil, že by bylo vhodné vytvořit nějakou úvodní stranu, s popiskem co je web zač atp. Bude to určitě lepší než tam nechávat jen těch několik odkazů.

Ještě mne napadlo, že by ti tvorbu mohl usnadnit editor Nvu. :)
shelly
Profil *
quinux
hned se na to vrhnu...NVU jsem si stáhla, ale bude mi trvat, než se tím prokoušu...cizí jazyky jsou můj velký problém...ale se slovníkem jsem už kamarád, tak to snad zmáknu...
Díky!
shelly
Profil *
quinux
jestli to můžeš zkouknout...
quinux
Profil
shelly
Jo je to lepší ;)
shelly
Profil *
quinux
díky...základ mám, budu si hrát se zbytkem...
ještě mám dotaz:
Bubák psal o mega tag charset...pročetla jsem to, ale nějak nechápu, proč musí na stránkách být...Když jsem to zkusila, místo písmen s diakritikou se objevily čtverečky...
quinux
Profil
shelly
Když jsem to zkusila, místo písmen s diakritikou se objevily čtverečky
V tom případě jsi měla kódování ouboru jiné než kódování, které jsi udala v meta tagu.
Jestli už používáš to NVU, tak v nabídce "View>Character Encoding" přepni na "Unicode (UTF-8)"
Pak dej do hlavičky meta tag
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
a ulož. Mělo by to pak být v pořádku.
shelly
Profil *
quinux
přiznávám bez mučení, že netuším, jaké kódování má soubor...zkusila jsem meta tag UTF-8, protože v tom odkazu od Bubáka je popsaný jako modernější...NVU jsem ještě nezkoušela, než se tím prokousám, bude to chvíli trvat..
quinux
Profil
shelly
Jestli jsi stránky dělala v notepadu (poznámkovém bloku), tak to bude windows-1250 ;o)
shelly
Profil *
quinux
Jj, poznámkový blok... takže zkusím dát na stránky správný meta tag...
to musí být pro vás hrozný, když to umíte a objeví se takový počítačový neandrtálec jako jsem já, co?
quinux
Profil
shelly
I my jsme někdy začínali :)
Corwin
Profil
já si jen rejpnu do obsahu: tahle fotka je IMHO na 100% bílej ovčák. (Americko-kanadkej / Švýcarskej)

stránky jsou zvěvně začátečnické, proto zkusím vychytat pár nejvýraznějších chyb:

- chybí mi odkaz na index
- vycentrované odstavce se špatně čtou.
- odkazy by mohly mít alespoň titulek, protože méně znalí si těžko domyslí, kam se kliknutím dostanou...
- kódu chybí základní struktura, tzn tagy jako html, head a body...
- tohle: font-family:American text at asi dost dobře fungovat nebude... používej kompatibilnější fonty.
shelly
Profil *
Corwin
ta fotka je 100% shilohský ovčák, ale plete se to...shiloh totiž může mít jakoukoli barvu...více ve standardu, pro zájemce...
teď k chybám: odkaz na index je přesně co? Musíš polopatě, jinak se ztratím...
odkazy s titulkem? Když jsem dopsala na hlavní stranu pár řádků, tak je to snad přehlednější...Odkazy fotogaelrie, standard snad znají všichni, Shelly a Whitney jsou jména uvedená v povídání na hlavní straně...
Colý kód jsem tvořila sama, podle www.jakpastweb.cz...neříkám, že je dokonalý, ale na víc moje znalosti a schopnosti zatím nestačí...
A ještě font...ATA používám i jinde a funguje...proč myslíš, že nebude dost dobře fungovat? A můžeš mi doporučit kompatibilnější fonty?
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0