« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
shelly
Profil *
Mistr
a jak mám počítač přesvědčit, aby sosal ze správnýho místa? Jak to udělat, aby to fungovalo? Na tohle jsem fakt krátká...
Corwin
Profil
shelly:

odpovím za mistra :) na to pomáhá F5 nebo ctrl+F5 => stránka se načte celá znovu ze serveru
shelly
Profil *
Corwin
omlouvám se, asi vám budu připadat hloupá, ale kde a kdy mám zkusit Ctrl+F5? Když zmáčknu F5, vloží se mi na stránku datum a čas...
Mistr
Profil
shelly
Když zmáčknu F5, vloží se mi na stránku datum a čas
To ano, ale toto se Ti vloží v Poznámkovém bloku, viď?

Jenže my mysleli stisk F5 či Ctrl + F5 v prohlížeči (to znamená třeba v Internet Exploreru apod.).
Mistr
Profil
Jenom sem opět nakopíruji odkaz, ať se pro něj pořád nemusíme vracet na úvodní stránku: www.shiloh.cz
quinux
Profil
Mistr
Schválně, jestli pokoříme rekord v počtu stránek :-D
shelly
Profil *
quinux
Já vím, že jsem nemožná...promiňte! Jdu to zkusit...
Mistr
Profil
quinux
Schválně, jestli pokoříme rekord v počtu stránek
Uvidíme. :-)

shelly
Já vím, že jsem nemožná...promiňte!
Naprosto nic se neděje. Každý jsme jednou začínali. Zcela bez obav se ptej dál.
shelly
Profil *
Mistr
Tak moc děkuju za trpělivost...zkusila jsem Ctrl+F5 v prohlížeči, ale nic se nestalo...písmo je pořád jiný...Asi to přepíšu znova, třeba to pomůže...
quinux
Profil
shelly
Já vím, že jsem nemožná...promiňte! Jdu to zkusit...
Myslím, že jsou všichni rádi, že po delší době konečně někdo naslouchá radám :-D

zkusila jsem Ctrl+F5 v prohlížeči, ale nic se nestalo
Ta světlá barva je lepšejší. Ta šedá byla smutná. ;)
niCe
Profil
Teď tak trochu OT:
Při pročítání různých reakcí byste si asi sami dokázali odpovědět na otázku:
Pomáhali byste tak někomu, kdyby jeho přezdívka byla třeba "josh", "dan", "hugo" ... ?
A co takhle "layla", "elena", "karren", popřípadě osoby, které píší slovesa v minulém čase s písmenkem "a" na konci?
Je to jen otázka tak pro zajímavost a radši ji vůbec neberte vážně, vůbec tím nebylo nic myšleno :)

niCe
Mistr
Profil
niCe
Milý niCe, na tu Tvojí poznámku by šlo reagovat poznámkou: "Nezáviď." :-)

Ovšem budu na ni reagovat trochu jinak. Opravdu mě podezíráš, že radím jen v případě, že tazatel píše slovesa s "a" na konci? Pokud Tě to tak moc zajímá, projdi si seznam příspěvků, na něž jsem reagoval, v mém profilu, případně se začti do jednoho poměrně dlouhého tématu.

A věř, že kolega quinux to bude mít naprosto stejně. Krom toho, on to, myslím, vystihl velmi přesně: jsou všichni rádi, že po delší době konečně někdo naslouchá radám
niCe
Profil
niCe
Je to jen otázka tak pro zajímavost a radši ji vůbec neberte vážně, vůbec tím nebylo nic myšleno

Mistr
Asi seš příliš vztahovačnej, nebo sis nepřečet co jsem výše napsal. A nemyslel jsem tim nic konkrétního a už vůbec ne někoho konkrétního (tedy ani Tebe, ani quinuxe), takže nevim, proč se ty oháníš konkrétními tématy.
Jde tady o hlubší zamyšlení nad tím, jak tu mnohdy kdekdo říká, že jsme v seriozní diskusi, kde pro některé formy psaného projevu není místo...
Nemá cenu to dál rozpitvávat, jdu si radši načítat stránečku v mém internetovoučkém prohlížečíčku.
niCe
Mistr
Profil
niCe
Já vím, jak jsi otázku zamýšlel.

A vzhledem k tomu, že jsi ji položil (nebo možná lépe: svou úvahu jsi napsal) právě v tomto tématu, z kontextu vyplynulo, že se s největší pravděpodobností vztahuje právě k našim reakcím v tomto tématu.

nevim, proč se ty oháníš konkrétními tématy
Proč se jimi oháním? Možná bych použil lepší výraz: Proč jsem je uvedl. Protože sis ve svém příspěvku položil otázku Pomáhali byste tak někomu, kdyby jeho přezdívka byla třeba "josh", "dan", "hugo" ... ? A co takhle "layla", "elena", "karren", popřípadě osoby, které píší slovesa v minulém čase s písmenkem "a" na konci? A mnou uvedené odkazy na Tvůj dotaz, myslím, vhodně odpovídají.

Pokud bys svůj dotaz chtěl položit jako akademickou otázku "tak všeobecně", pak by, domnívám se, bylo vhodnější založit si vlastní téma.

kde pro některé formy psaného projevu není místo...
Tomu upřímně příliš nerozumím, co máš přesně na mysli.

Nemá cenu to dál rozpitvávat
S tím souhlasím, nezakydávejme zde téma kolegyně shelly dalšími OT. Pokud bys měl zájem pokračovat v naší úvaze, mé ICQ číslo 219691465 je Ti k dispozici.
shelly
Profil *
Všem velice děkuji za pomoc a vzácné rady! To, co je teď ná stránkách, je asi maximum, které jsem schopna vytvořit se současnými znalostmi...na další úpravy bych musela mít podrobný návod, ale proto tu žádný z vás není...takže jdu studovat a postupně budu stránky vylepšovat...
A pánové...vážně jsem měla strach, jestli pomůžete ženské, která se s počítačem seznámila později než s manželem a ve škole ještě šprtala ruštinu...že jste tak ochotní je vám ke cti a myslím, že je jedno, jestli svoje dotazy píše chlap či baba...Shelly
quinux
Profil
shelly
Podrobný návod asi neseženš, ale učit se můžeš z http://www.jakpsatweb.cz hodně začátečníků si chválí přehlednost, tak snad ti to pomůže ;) Pro zrychlení "zkrášlování" webu můžeš zkusit také free templaty - hotové grafické návrhy, včetně kódu. Minimálně se z nich můžeš naučit praktickou část, ale klidně je můžeš použít (jsou zdarma), pokud ti nevadí, že pak můžeš mít grafický vzhled webu stejný jako teřba tisíc dalších lidí ;)


ve škole ještě šprtala ruštinu
Hehe, já taky :-D


Když nebudeš zase něco vědět, tak klidně přijď určitě se tu najde někdo kdo ti poradí ;)
Aldred
Profil
shelly
Jeste bych poradil, aby si fotky ve fotogalerii trochu zmensila, protoze na webu je toto rozliseni stejne zbytecne moc velke a akorat se to taha pomaleji (kabelarum je to sice jedno, ale ja s WiFi to taham hodne dlouho, kdyz se mi nacita treba 10 fotek zaroven) staci to zmensit v klidu na 1024x768px. Zkus to treba Zoner Photo Studiem 9, kde mas hromadnou zmenu rozmeru, takze je to otazka par minut.
S pozdravem Aldred
shelly
Profil *
Aldred
Velikost fotek jsem upravila, snad už to bude v pořádku...
shelly
Profil *
Jestli ještě můžu poprosit o kritiku a případnou pomoc...na stránkách Black tearje malé překvapení...
shelly
Profil *
špatný odkaz! ww.shiloh.cz, odkaz Black tear
AlešD
Profil
shelly:
zatím jsem jen tak sledoval cvrkot tady, ale teď mi to nedá:
1. pokrok od původní verze webu je markatní, gratuluji
2. www.shiloh.cz - to původní světlejší logo se mi líbilo víc, současné je dost nečitelné
3. www.shiloh.cz - už to tady zaznělo, ale menu (odkazy) bych řešil podobně jako je tomu na Black tear
4. www.shiloh.cz fotogalerie - jednotlivým obrázkům bych dal v CSS nějaký margin, aby to nebylo tak nahňahňané na sobě
5.www.shiloh.cz fotogalerie - ještě jinak: fotky bych dal (snad mě tu nezabijí) do tabulky systémem 1. řádek - třeba 6 fotek , 2. řádek 6 popisů k nim, 3. řádek 6 fotek, 4. řádek 6 popisů k fotkám na řádku 3 atd
6.http://www.shiloh.cz/Black%20tear.html - není moc dobré mít mezeru v URL (adrese stránky), lepší je pomlčka
7. http://www.shiloh.cz/Black%20tear.html - není fakt dobrý nápad dát textové informace do obrázku, jednak to nepřečtou vyhledávací roboti, druhak třeba zrakově postižení jsou také bez informací, nemluvě o tom, že když se obrázek nepodaří stáhnout, nevím také nic. Řešením je je ten text poskytnout v nějakém HTML tagu (tady se nabízí ADDRESS) a nebo v tagu IMG v atributu ALT vše potřebné vypsat.
8.http://www.shiloh.cz/Black%20tear.html - hodnotím levé menu, včetně hoveru, jen bych volil jiné barvy, aspoň toho hoveru
9. sjednotil bych vzhled všech stránek (rozložení prvků, loga atd.)
shelly
Profil *
AlešD
děkuji!
původní stránky bych chtěla upravit do podoby Black tear, jen jsem chtěla vědět, jestli je to lepší a mám se do toho pustit...
fotogalerii budu předělávat, jak se učím, vylepšuju (aspoň doufám)...
URL adresu upravím, díky za upozornění...
snažím se doplnit fotky a obrázky o ALT, tag ADDRESS jsem ještě nezkoumala...
Jestli má ještě někdo nějakou poznámku nebo nápad, sem s nimi!
Mistr
Profil
shelly
Jestli má ještě někdo nějakou poznámku
Naváži na kolegu AlešD:
(1) Stránce bych dal nějaké vrchní zastřešení; nějaký vodorovný proužek, v němž by mohlo být (klikací) logo apod.
(2) Je vhodné, aby se v menu zvýraznila položka právě prohlížené stránky.
(3) Ve stránce http://www.shiloh.cz/odkazy.html není u stříbřitých nápisů poznat, na co se dá kliknout a na co ne.
(4) Stránky http://www.shiloh.cz/vystavy.html obsahuje jiné menu než ostatní.
(5) U stránky http://www.shiloh.cz/co%20je%20co%20na%20vystave.html opět pozor na název s mezerami a pozor i na zlobící menu.
(6) Vhodné je též doplnění patičky.
shelly
Profil *
Mistr
děkuji za připomínky...o vodorovný proužek se mohu pokusit, klikací logo mám v plánu...
menu upravím, snad bude stačit jiná barva aktivního odkazu, spravím i zbytek...
stránka co je co na výstavě je můj problém, nevím, kde je chyba...kontrolovala jsem to snad 1000x, ale na nic jsem nepřišla...zkusím to dnes znova...
pokud jde o patičku, měla by být na každé stránce, nevím, proč někde je a někde není...
a ještě chci upravit šířku stránky, aby se nemuselo rolovat zleva doprava...
shelly
Profil *
Opět se hlásí otrava...stránky jsem upravila, snad jsem na nic nezapomněla...
Mám prosbu: jak udělat nahoře na stránce místečko pro logo? A jak si mám vytvořit logo? Po těch čtyřech dnech práce už mi to absolutně nemyslí...díky všem, možná bude stačit jen nakopnout...
Ještě jednou díky všem chápajícím a ochotným...
shelly
Profil *
logo hotovo...
shelly
Profil *
Přeji všem krásný den!
Chci poprosit o zhodnocení stránek www.shiloh.cz, které prošly kompletním "překopáním"...Děkuji...
AlešD
Profil
shelly:

do adresy odkazu na tvoje nepatří znak ",", správně je http://www.shiloh.cz/

Gratuluji ke třísloupcovému layotu. A teď trochu kritiky:
Hlavička:
SHILOH.CZ bych nějak vystředil, takhle to působí šišatě
SHILOH.CZ bych učinil klikací, dost uživatelů je na to zvyklých

Menu:
přidal bych hover změnu barvy při přejetí myší

Fotogalerie shiloh:
je to pořád nahňahňané na sobe, dal bych to do tabulky

Fotogalerie Black tear:
vůbec, ale vůbec se mi nelíbí "ozdobné nápisy", dal bych to pryč a řešil nadpisy H s vhodným stylopisem (letter-spacing a pod)
shelly
Profil *
AlešD
první větu fakt nechápu, omlouvám se...
shiloh.cz v hlavičce se pokouším vycentrovat pořád a nedaří se...klikací nebude, musí stačit klikací odkazy vlevo a vpravo...
v menu se barvy mění...z oranžové na modrou...tedy aspoň mně ano...
fotogalerie je v pořadí, snažím se udělat fotoalba...ty "ozdobný nápisy" bych musela měnit i u zkoušek a odkazů, ale asi to udělám...strašně mi vadí, že to nepíše všechny písmenka s háčkama...
Jinak moc díky...
shelly
Profil *
AlešD
už jsem to našla...překlep...
« 1 2 3 4 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0