Autor Zpráva
happymaster23
Profil *
Zdravím,

chtěl bych poprosit o kritiku webu www.kaple.eu.

Díky
Mistr
happymaster23
(1) Doplnil bych klikací logo.
(2) Zkus si ve stránce něco v MSIE označit. Jak to jde?
(3) Text v patičce nečitelný.
(4) Text u obrázků

a

je poměrně špatně čitelný.
(5) Udělal bych větší mezeru mezi reklamou AdWords a nadpisem kapitoly.
Leslie Lensen
Doplním Mistra.

1) Zvětšil bych rozestup mezi řádky.
2) Bez obrázků mi bohužel zmizí logo a nevím přesně, kam jsem se to dostal.
3) Poslední změna: 30.7.2007 20:56:54, Hoď do indexu webu malou informaci o aktualizace, dle mého to spát všude není zrovna dobré.
4) Pokus se vyměnit vícenásobné <br> za něco elegantnějšího ;).

Brou noc.
thingwath
Pravopis je doslova děsivý.
mantisa
happymaster23

proč stránky vznikli

po přečtení této pasáže většina lidí uteče, osobně jsem neměl odvahu dále číst
happymaster23
Profil *
Díky za reakce,

a/ klikací logo doplním, ale stejně pochybuju že v tomhle případě bude k něčemu, protože je to spíš hlavička...
b/ pokud máš namysli označení části textu v MSIE, tak jsem nezpozoroval žádný problém, nechápu kde je chyba, myslím že i po sémantické stránce to mám docela OK
c/ text v patičce je nečitelný, to vím, ale nepovažuju to podstatné, když patičku stejně nikdo nečte, resp. by mě zajímalo jaké máte návrhy na zčitelnění textu?
d/ u těch obrázků je to škoda, ale bohužel většinu obsahu dodával člověk, který s PC nemá moc znalostí a tak to napsal čitelně do obrázků z velkým rozlišením, jenže když se to zmenší tak je to nečitelné... Ale díky za připomínku, budu se to snažit napravit...
e/ s tou reklamou máš pravdu, akorát se mi do toho moc nechce, protože díky tomu jak to je můžu používat minimum css tříd
f/ rozestup mezi řádky se mi zdá OK, ale když říkáš tak to zkusím ;)
g/ díky za skvělou připomínku, to logo upravím
h/ web je určen spíše pro menší skupinu lidí, kteří ví o čem je řeč (a zasmějí se tomu, jiný účel ty stránky nemají a při dnešních cenách domén to zas tak drahý vtípek není), kterým se hodí podívat, jestli ta konkrétní stránka prošla změnou, ale budu o tom uvažovat...
i/ to vícenásobné <br> tam je pokud vím jen na té první stránce a vzhledem k přehlednosti a univerzálnosti stylů mi přišlo lepší to udělat takhle, nebo jaké je elegantnější řešení?
j/ pravopis mě mrzí, já jsem především dělal samotný kód a obsah dělal můj spolupracovník, to ovšem neznamená že se na ty chyby zaměřím a opravím je. Každopádně bych tu situaci tak nehrotil, uteče tak možná pár češtinofilů, tak mě nekamenujte, mě zajímala především technická stránka věci...
happymaster23
Profil *
trošku jsem se do toho zamotal, takže neznamená to, že se na ty chyby NEzaměřím :D
Mistr
happymaster23
ad a)
Já myslím, že na klikací logo jsou dnes už lidé zvyklí. Ovšem možná je to jen můj pocit.

ad b)
Ano, mám na mysli označování textu. Nemohu si vybrat jen nějakou část. Obvykle se podobný projev přisuzuje nevhodným hrátkám s CSS pozicováním.

ad c)
Návrhy na zčitelnění textu? Co třeba zvolit jinou barvu písma? Bílá?

ad e)
Nějaké marginy by to nevyřešily?

ad j)
Já bych to neviděl jen na vyhnání češtinofilů. Přeci jen se špatně čte text, kterí se pravopysnými hrubkamy jen hemžý.
P251
Jenom spíš takový detail. Nadpis "menu" nad menu je trošku zbytečný (každý vidí, že je to menu) a mírně ruší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: