Autor Zpráva
Pitness
Profil *
Rád by som sa spýtal, ako si mám prerobiť stránky tak, aby tam neboli rámy.
Už viacerí mi to vytkli a ja neviem, čím ich mám nahradiť.
Ďakujem pekne za odpoveď.

Moja stránka: pitness.kgb.cz
Amatér
Profil *
Tohle řeší CSS.Příkladně levé menu(ten levý rám):ve <style> body{margin-left: 120px;} dále: .levysloupek{width: 120px; position: absolute; top: 0px; left: 0px;} -pak vytvořit obsah stranky a: <div class ="levysloupek"> a buď do každého souboru nakopírovat obsah levého rámce nebo include, ale nevim jak jsou na tom s PHP na kgb.A u vás nevim jak jsou na tom s CSS, tak pro jistotu http://www.jakpsatweb.cz/css/css-pozicovani.html tam a různě okolo je velmi přehledně popsáno.
Nicméně ty rámy nebude to jediné, co zde bude tomu webu vytýkáno (ten obrázek na pozadí a upozornění na optimalizaci stránek pro jeden prohlížeč,to určitě neprojde jen tak).
Yuhů
Profil
Pitnessi, raději si prosím přečti stránku
http://www.jakpsatweb.cz/leve_menu.htm

on je tam totiž problém dvojí. Přechod z rámů na nerámové stránky je totiž složitější.

1. Nejde o to jenom dát menu na správné místo (třeba pomocí CSS)
2. ale hlavně o to, jak to rychle a dobře aktualizovat. Kdo totiž dělá v rámech, tak je zvyklý na to, že přidá novou stránku do jednoho souboru v menu a je hotovo. To bez rámů není tak jednoduché.
Pitness
Profil *
Dík za odpovede, skúsim si ešte čo-to poštudovať a potom sa uvidí.
Najväčší prodlém je asi v tom, že tomu CSS vôbec nechápem. Asi si budem musieť nájsť nejakú "polopatistickú" jednoduchú učebnicu.
Ale aj tak vďaka
SuE
Profil
pitness: ono by fakt pro začátek stačilo, aby nebyly vidět posuvníky - ten obsah nesmí přesáhnout délku / šířku toho rámu a u posuvníku dej scroll auto a budeš mít vymalováno. S rámci se dají dělat docela kouzla , třeba tu: http://www.marduke.com/bnet/d2/tzon/
je horní i boční menu rámec a ta stránka amatérsky nevypadá :-)
pitness
Profil *
no, co to som uz poopravoval, takze by to mohlo byt trosku k svetu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0