Autor Zpráva
Sirius
Profil
Dobrý den,
prosím zkritizujte web http://wowfansite.clanweb.cz/ . Vím, že není validní, ale web má tolik stránek, že by bylo obtížné opravit to. Dříve validní byl, ale pak se ke mě přidal můj kolega a tomu moc nezáleží na validitě. Také logo není hotové..

Děkuji.
Taps
Profil
1) chybí klikací logo
2) při najetí vstupní stránky mi uskakuje hlavička a patička
3) zkus web udělat pomocí divů

Graficky je to velmi povedené
niCe
Profil
Tedy WOW nehraju, ani nemám WOW instalační systém, ale:

1. Velmi pěkné, celkově si myslím, že ke hře se design hodí
2. Obsah webu pod hlavičkou mi v MSIE6 ujíždí doleva o cca 20px
3. Teď spíš trochu rýpnutí - ten levý sloupec, ve kterém je menu, se, alespoň na hlavní stránce, táhne 3 kilometry dolů. Omezil bych ho jen na velikost menu...
4. Patička je naprosto nevýrazná a ke zbytku webu se nehodí
5. Uvažoval bych na zkrácení titulní strany, protože jsem scrolloval asi 20 let, než jsem se dostal dolů.
6. Asi bych volil jiný hover, než odpodtržení odkazu, působí to zbrkle.
7. Trochu bych ubral s těmi anglismy - first aid, napiš přece první pomoc! downloads new, dá se to i - nové věci ke stažení. Nejen že si tím vylepšíš SEO, ale hlavně zkvalitníš stránky :)
8. Shoutbox od Blůbordu snižuje úroveň stránek. Myslím, že není problém udělat v php velmi jednoduchý skript na přidávání příspěvků.
9. Čau

niCe
Railbot
Profil
Grafiku bych ani nehodnotil, protože ta je klasicky z fansite kitu, žádná vlastní tvorba.
niCe
Profil
Railbot
To ale neznamená, že ji není třeba hodnotit. V tomto případě je to s vlastní grafikou i docela těžký, protože tohle není stránka o knížce nebo filmu, tohle je stránka o hře, kde se prostě zpravidla používá grafika ze hry, případně nějaký šablony či oficiálních stránek.
Keilew
Profil
niCe
Pérdlajz, pane kolego.
Sirius
Profil
Taps
Web je udělán pomocí divů, až na menu to je v tabulce.
niCe
2. O tom vím, ale netuším jak to opravit
4. díky, zamyslím se nad tím
5. No archiv novinek je ale ještě jsme se s kolegou nedomluvili kolik příspěvků ponecháme na titulní straně
7. Je to přímo ze hry a lidi to takhle vyhledávají, dost často neznají ani české výrazy
8. Nastuduju, udělám (už jsem to měl, ale příspěvky se přidávali na konec...)
9. Taky čua a díky moc
Railbot
Ta grafika k té hře prostě patří, btw není to template, ale použil jsem něco z oficiální stránky, ale pouho pouhá trapácká kopie ani template to fakt není.

Děkuji všem a prosím o ještě další hodnocení, tedy pokud je ještě co hodnotit :)
Manq
Profil
Sirius
2. O tom vím, ale netuším jak to opravit
Tvůj kód jsem nestudoval, ale zkus http://ie-brouci.dero.name/.
Sirius
Profil
Já používal nějaký návod, který jsem vyhrabal tady na foru, myslím, že to bylo z nějaké stránky, no myslím že se to jmenovalo wellstyled, nebo nějak tak... Možná jsem něco umázl v kodu nebo stylu a takhle se to rozhodilo.. Byl by jste někdo ochoten prostudovat ten kod? Prosím
Sirius
Profil
A ještě, jak bych mohl udělat vysouvací menu, do toho stávajícího co tam mám? u některých položek potřebuji vysouvací submenu, ale všechna řešení jsou jen pro seznamy <ul>...
niCe
Profil
Keilew
Laskavě piš příspěvky, který dávaj smysl a přispívají k tématu. Pokud nemáš žádnou normální myšlenku kterou máš potřebu vypustit, nepiš nic a nepraktikuj tohle sebeztrapňování.

SiriusJestli má ten obsah float:left, je možný že se tam objevuje chyba IE, kde je 2× větší margin, než ve FF nebo Opeře. Řešení pro to myslim bylo, že si tomu divu s float:left (v tomhle případě obsahovému divu) dal display:inline.

Čao
Keilew
Profil
niCe
Já myslím, že jsem reagoval naprosto věcně a každej pochopil, co tím myslím. Pokud to chceš napsat obsáhleji, tak můžu, teď mám čas, včera jsem ho neměl.
Jediným omezením každého webu je logo společnosti, pro kterou je tvořen. Žádná další omezení, pokud nemají nějakou hlubokou PR filozofii, nemají smysl. Ten web by mohl vypadat úplně jinak a pořád by bylo jasné, že jde o nějakou hru. To, cos napsal, je jen alibistická výmluva. Na to poukazoval Railbot a já s ním souhlasím.
niCe
Profil
Keilew
Nesouhlasím. Když uděláš cestovku, která bude mít design hřbitova, nebude i napořád jasné, že jde o cestovku.
Stejně tak kdyby na stránkách BMW byly jen fotky trabanta, asi to taky bude matoucí.
Proto je nepsaným pravidlem, že se na stránky o hrách dává grafika blízká či totožná s grafikou herní. Je to tak na téměř každé oficiální herní stránce a je jasné že pro fan stránky to bude platit jakbysmet.

teď mám čas, včera jsem ho neměl.
Je zajímavé, že i přesto sis našel těch pár vteřin na to, abys tu napsal tu blbost. Polepši se.
Sirius
Profil
Opravil jsem chybu v MSIE6 a taky jsem přidal nové logo, co na to říkáte? Jinak souhlasím s niCe..
Keilew
Profil
niCe
Motáš dohromady dvě věci. Ano, stránka by měla mít obsah a grafiku ve vzájemné konsolidaci. Ne, není k tomu potřeba používat profláklá klišé. Pochopeno?
niCe
Profil
Keilew
Jaké klišé vidíš na "související grafice"? To, že je související? Dej si sprchu...

Sirius
No, tohle logo je ještě lepší.
A k té chybě v IE. Pořád to mám asi o 2 pixely doleva. Dívam se na to v MSIE6 SP2...

niCe
Keilew
Profil
niCe
Kdyby všichni dělali "související grafiku" podle tvého výkladu, tak je to na webu solidní jednotvárná, monolitická nuda...
Ale dost OT, na OT je tu speciální fórum.
niCe
Profil
Keilew
Takže chceš říct, že web o hře, který má související herní grafiku je nudný? No je mi jasný, že grafika s námětem třeba zpoza oděných slečen by byla mnohem více vzrušující, ale na to se v tomhle případě nehraje... Prostě ta grafika k tomu patří a ty to nezměníš, smiř se s tím. Konec.
Sirius
Profil
Tahle diskuse začíná být velmi zajímavá :) Opravdu nevím čím to je, ale každá diskuse, kterou založím je velmi diskutovaná, ta poslední má 2 strany pořád mi na mail chodí oznámení o nových příspěvcích :) Jako ne že bych se tím nějak vychloubal, to vůbec ne jen mě to tak napadlo...
Morasino
Profil
niCe
Běž už někam s keilew se nedomluvíš,je to tvrdá palice,pořád se s tebou bude hádat.Něco bych ti řekl,ale asi bych za to dostal BAN.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0