« 1 2 »
Autor Zpráva
minsky
Profil *
dlouho jsem si rozmyslel jestli sem dam ke zhodnoceni muj vytvor, po tom co jsem cetl nekolik desitek threadu, mi neprijdou nektery nazory jako konstruktivni kritika ale pouze jen jakesi shazovani prace jinych typu "si amater ja to umim lip"
proto bych predem pozadal jen o rozumne pripominky, nejsem webdesigner, stranka slouzi povetsinou me ale casto tam odkazuji nektere pratele.. tak aby se nezhrozili..
rad teda uvitam pripominky co byste tam pridali kdybyste byli na mem miste.. co se do takovych webu standartne dava a me chybi , chybne kontrastni barvy atp. predem dik ;) (web neni uplne hotovy ale neni cas..)
adresa: minsky.ic.cz
Taps
Profil
minsky
1) stále stejný title
2) vyhod tu flash animaci
3) v kodu nepoužívej style="border-left-style: solid; apod.
4) chybí klikací logo
5)chybí patička
6) odstraň tabulky
7) skryj počítadlo
8) grafická stránka webu je hodně slabá
9) odstraň rámy
minsky
Profil *
@ taps
1) jelikoz nacitam obsah v ramci (iframe) tak nevim jak zmenit title hlavni stranky, jestli to vubec jde..
3) proc??
4) logo mam ale zetim ho nemuzu vhodne umistit..
5) paticka je zbytecna si myslim u takovyhto typu webu, (navic je vsechnov menu)
6-9) proc bychmel odstranovat tabulky ?????? pocitadlo, ramy?
Railbot
Profil
minsky
Rámy jsou nevhodné, dávno se nepoužívají. Tabulky jsou pro tabulková data, ne pro stavbu webu. Počítadlo nikoho nezajímá, ale pokud ti přijde kůl ho tam mít, proč ne.
Tomáš Hanus
Profil
Mě se docela líbí to menu, kdyby bylo funkční (záložky). Jinak ale souhlasím s kolegy, ale pro tvoji potřebuje, jak to zde prezentuješ si myslím, že postačí a určitě budeš spokojen ty i tvý přátelé.
minsky
Profil *
@ railbot
jj dik ;)
zatim css moc neovladam, tak nevim jak ve vsech pripadech dokonale nahradit tabulky (zatim) a pokud jde o ten frame v kterym nacitam obsah stranky, tak jsem neprisel na to jak ho nahradit (pomoci php se mi to povedlo ale to zatim nechcipouzivat, pac tomu moc nerozumim) navic kdyz se kouknete na nejake prvky z blueboardu a pod. tak jsou taky ve framech..
zatim nefunguji teda vsecky zalozky (studium,prace) a anglicka verze.. to se casem poresi ;)
Railbot
Profil
navic kdyz se kouknete na nejake prvky z blueboardu a pod. tak jsou taky ve framech..
Protože se nějak musí vkládat do tvách stránek a to je nejjednodušší způsob, tedy něco úplně jiného.
PHP ovládat nemusíš, stačí si přečíst o funkce include. Jinak nahradit tabulky styly je bez debat správné. To do budoucna. Nyní stávající podoba stránek pro tvou potřebu asi stačí.
niCe
Profil
minsky
Tak asi největší pravda je, že menu bys měl udělat jinak než ve flashi. Víš proč? Aby bylo přístupné, protože ne každý má flash podporovanej ve svym prohlížeči. O indexovacích robotech google seznam atp. nemluvě.

Koukam že patička už jakž takž je, ale věř mi, že šedé písmo na skoro stejně šedém pozadí se jen velmi těžko čte.

niCe
Manq
Profil
minsky
3) proc??
Protože je to interní CSS styl. Je lepší vše dávat do externího souboru.
minsky
Profil *
@ nice
asi tak ze clovek co nema v prohlizeci flash nema na mych strankach co delat, resp pochybuji ze se tam nekdo takovy dostane, sam nikoho takoveho neznam, takze zatim to tak necham, to s tema indexovacima robotama nechapu, pravda nejsem web koder, takze o SEO vim jen neco malo. az bude web tzv oficialni asi to zmenim

ten copyright dole je tam spis omylem, chtel sem to smazat, paticku jako takovou nechci..

@Manq
jj dik, doslo mi to, dam to do externiho souboru
niCe
Profil
minsky
Je to sice tvoje věc, ale dělat web jen pro "sebe" a okruh známých "kámošů" je jako mít nablýskané ferrari schované v garáži a ani jednou za život se v něm neprojet. Přestaň stránky schovávat a buď trochu ambiciozní člověče. Stačí opravdu jen velmi málo a i sebemenší snaha způsobí, že tvůj web může navštěvovat daleko víc lidí, než si jenom myslíš. Ber to jako přátelskou radu.

niCe
Flip
Profil
musím se zase pousmát... další případ flashové existence... hochu kdybys aspoň měl ten flash k čemu... kdyby to bylo nějaký suprový :D jenže ten efekt v menu jde i přes CSS ale ty vlastně nejsi kodér, tak promiň... další webový ignorant ... snad se nám to nepřemnoží... jinak imigruju do jiného internetového vesmíru ;)
niCe
Profil
Flip
Uber trochu na intenzitě.
minsky
Profil *
jenže ten efekt v menu jde i přes CSS
a jak si na tohle prisel?!
jinak tvorbu webu nikomu nenabizim, je to pro mou potrebu (zatim) tak jsem to udelal tak jak se to libi me, chapu ze menu ve flashi neni kazdemu po chuti :) az se naucim vhodnejsi reseni treba si to predelam..
jinak tvuj prispevek byl presne to o cem jsem mluvil uplne na zacatku, zadna rozumna pripominka k tematu, pouze kecy typu ses amater ja to umim lip..
Flip
Profil
niCe
promiň, ale narazil jsem v jedné hodině na tři ignoranty webové přístupnosti a tenhle to bohužel dostal :(
Flip
Profil
minsky
nikdo neřekl že to umím lépe... tvoje menu se dá udělat klasicky hoverem v CSS
Jinak není co hodnotit, grafika podprůměrná, obsahová část kritická, funkční část flashová ...
Nejde o to zda to děláš profesionálně nebo ne... znám tuny lidí co weby dělají jen tak pro zábavu a dělají to s ohledem na přístupnost...
minsky
Profil
ze z toho flashe muzes zblaznit co? :D ze tady porad omylas dokola nejakou pristupnost,
muj nazor je takovy ze kazdy clovek co vleze uz jen na seznam.cz tak si ten flash nainstaluje aby videl vsecko co tam je.
prvni verzi sem mel samozrejme jen top s odkazama hooverem ale zacal sem stourat do flash banneru tak se mi to libilo a predelal sem to..
precti si par odpovedi smerem nahoru a doctes se ze jsem uz na tvoje pripominky davno odpovedel
peace ;)
anonymek
Profil *
minsky
Přečti si toto http://virtan.sblog.cz/sexys/ a vychladni...
minsky
Profil
@ anonymek
hhh konecne neco zajimaveho :DD
Flip
Profil
nejakou pristupnost = raději nekomentuji, hezký večer xD
minsky
Profil
udelal sem naky zmeny, doufam ze k lepsimu hm? http://minsky.ic.cz
PS: flash sem nechal :P
Mistr
Profil
minsky
udelal sem naky zmeny, doufam ze k lepsimu hm? http://minsky.ic.cz
(1) Stále stejný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD).
(2) Postrádám klikací logo.
(3) Počešti si položku menu - má být O mně.
(4) Zprovozni položky menu Studium a Práce.
(5) V patičce doplň tečku za číslovku měsíce. Krom toho bych vložil za tečku mezeru.
(6) Osobně bych vyhodil i ten flash.
(7) Musí mít stránka Kontakt ten svislý posuvník (alespoň v MSIE 6 SP 2)?
minsky
Profil
@ mistr
ad 1, no to je tim ze je zobrazena stale stejna stranka index.html a obsah nacitam ve framu, a nevim jak docilit toho aby se mi menil title
ad 2, take postradam klikaci logo porad ho tam nemuzu vhodne umistit //EDIT kdo najde logo dostane velke +
ad 3, opraveno
ad 4, nj pokusim se tam něco napsat (casem) // EDIT sekce doplneny :)
ad 5, opraveno (sem lama kdyz to tu nekomu vycitam a sam to mam blbe :D)
ad 6, no premyslim o tom ale zatim nemam vhodnou alternativu za nej, myslim si ze s flashem nemusi byt problem
ad 7, opraveno
Mistr
Profil
minsky
ad 6, no premyslim o tom ale zatim nemam vhodnou alternativu za nej, myslim si ze s flashem nemusi byt problem
V MSIE se na hlavičku musí dvakrát klepnout, aby se mi otevřela požadovaná stránka.

A jen tak mezi námi: Až napíšeš svou bakalářskou práci, rád bych si ji - bude-li to možné - přečetl. Díky.
minsky
Profil
V MSIE se na hlavičku musí dvakrát klepnout, aby se mi otevřela požadovaná stránka.
tomu nerozumim :/ zkousel jsem muj IE v 6.0 SP2 a zadny problem s klickanim na menu jsem nevidel..

PS: tu bakuli muzu poskytnout ale nejdrive v prosinci, az po obhajobe..
ale esi te to tema zajima tak si neco vygoogli.. :)
Mistr
Profil
minsky
V MSIE se na hlavičku musí dvakrát klepnout, aby se mi otevřela požadovaná stránka.
tomu nerozumim :/ zkousel jsem muj IE v 6.0 SP2 a zadny problem s klickanim na menu jsem nevidel..

Prvním klikem si musím flash "aktivovat" a teprve pak s ním mohu pracovat.

Rád si přečtu Tvoji bakalářskou práci.
Caterina
Profil
V MSIE se na hlavičku musí dvakrát klepnout, aby se mi otevřela požadovaná stránka.
Souhlas:-)

PS: a klikací logo - pod záložkou Minsky vlevo nahoře?
minsky
Profil
PS: a klikací logo - pod záložkou Minsky vlevo nahoře?
vyhravas prvni cenu ;)

no tak uz teda silne zvazuji nejakou alternativu za menu ve flashi...
jen by me zajimalo co vidi lide kteri flash nainstalovany nemaji (esi takovy existuji) esi vidi pozadi pod nim nebo cerno cernou tmu bo co?
minsky
Profil
tak ted uz se mi muj web zacina libit.. http://minsky.ic.cz
ale, poradi mi nekdo jak udelat to horizontalni menu, kdyz bych chtel udelat verzi bez flashe? jde mi o ten text v menu, jak ho napozicovat kdyz napr mezi "soukrome" a "odkazy" mam vetsi mezeru nez jinde?
da se napr nastavit padding pro vsecky casti menu zvlast?
(kdyz ho udelam takto..)
<div class="styl_menu">
<ul class="menu">
<li><a href="#">ke stazeni</a></li>
<li><a href="#">soukrome</a></li>
<li><a href="#">odkazy</a></li>
</ul>
</div>
Kéhi
Profil *
v odkazech se posouvá popis stránky vždy o něco nahoru
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0