« 1 2 »
Autor Zpráva
Klainer
Profil
Dobrý den,
potřeboval bych zkritizovat moji webovou prezentaci před převedením na novou doménu.
Byl bych rád kdyby jste kladli důraz na grafické zpracování a taky kod ( xhtml , css )
Podotýkám, aby jste nekritizovali obsahovou část stránek !!! Texty nejsou ve finálním provedení !!

Prosil bych o objektivní kritiku.

Všem děkuji za názory

Adresa: http://precise.over.cz

Udělal jsem screen aby ( kazdy komu se to zobrazuje špatně ) věděl jak by to mělo vypadat: Screen precise
tiso
Profil
OT: Šabona webu týkající se nábitkového průmyslu. ???
shelly
Profil *
Klainer
Z menu nahoře vidím jen půlku, ta modrá u odkazu po najetí myší neladí se zbytkem stránky...
Víc si ohodnotit netroufám...
Klainer
Profil
Tiso - Díky za objektvní dotaz ..... Kdyby jsi si přečetl to co jsem napsal, tak se ptat nebudeš !
Klainer
Profil
Z menu nahoře vidím jen půlku, ta modrá u odkazu po najetí myší neladí se zbytkem stránky...
Víc si ohodnotit netroufám...


Jaký máš prohlížeč testoval jsem stránku na Firefoxu, IE7, Opeře a vše se mi zobrazovalo dobře.
Netroufáš si to ohodnotit proto že se ti to nelíbí ?
Chtělo by to více rozvést at s tím můžu následně něco udělat z tohodle se moc nedozvím.
tiso
Profil
Klainer - skôr som klikol ako celé čítal, stáva sa, zmenil som príspevok na OT

Mrkol som sa na to bližšie:
1. Ponastavuj pár farieb pozadí aby si predišiel problémom pri zobrazení bez obrázkov...
2. nesedia Ti nadpisy h1, h2 a h3 máš skryté a po nich nasleduje h5
3. favicon vyzerá divne, mal by si ju spraviť z toho bieleho otáznika spolu s bodkou
4. definičný zoznam vo vnútri odstavca? To ťa učil kto?
5 ID má byť na stránke jedinečné, u teba nie je...
Klainer
Profil
tiso - diky neak tak bych si to představoval :)
Pokusím se stím něco udělat

edit

- nadpisy opraveny
- id na hlavní stránce opraveny na class
shelly
Profil *
Klainer
Mám IE číslo nevím...netroufám si hodnotit víc, protože jsem laik...tak hodnotím jen vzhled...
je to moc "žabičkový", chtělo by to ještě nějakou barvičku, ale ne modrou...a ten hnědej proužek s reklamou je hroznej...to je vše...
Klainer
Profil
shelly - udělal jsem screen kde by jsi mel vidět jak by to melo vypadat .....
viz první příspěvek
shelly
Profil *
Klainer
tak ve screenu je to lepší...toho zelenýho pozadí tam není tolik, vypadá to líp...ale je to jen můj osobní názor...
Miloš
Profil
— Ještě pořád Šablona nabitek?
— Definuješ písmo v em, což v exploreru znamená, že skáče po velkých skocích. Viz http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html#embug
Vřele doporučuji pro velikost písma používat pouze procenta.
— V IE6 to vidím poněkud rozpadlé – náhledy referencí jsou všechny pod sebou.

Jinak se mi to líbí
Romanticka
Profil
Ty texty, než je dáš do finální podoby, tak je opravdu zkontroluj. V referencích jsem našel: nábitkového se píše s y
tiso
Profil
Miloš, Romanticka - nie som sám kto skôr kliká ako číta...
Mistr
Profil
Byl bych rád kdyby jste kladly důraz na grafické zpracování a taky kod ( xhtml , css )
Tak to, pánové, asi není pro nás, když oslovuje jen holky, ne?
quinux
Profil
Klainer
V IE 6 se ti rozpadá titulka. Ve Firefoxu se ti něco cyklí, protože mi ho něco na tvém webu shazuje.
V logu máš "získejte sadu ikokenek za babku", ale nikam to nesměřuje. Je to docela matoucí.
V referencích bych čekal odkazy na vyhotovené weby.
Klainer
Profil
quinux -
JJ omlouvám se za ie6 na Vistách ho ted nemám musím to odzkoušet na jiném pc ...
O tom logu vím včera večer jsem to řešil ale jaksi se me nevedlo tak se to ted pokusím dodělat.
V referencích odkazy ještě nedávám, některé weby jeste nejsou dokončené a chci to mít všechno bez chyb tak az to dodělám dám odkazy.

miloš - diky za tipy s tím písmem se pokusím něco udělat
Klainer
Profil
Mistr - tohle je objektivní kritika ? Jinak diky za informaci, ale příště radši pm....
Gonzalesl
Profil *
1. Web kde je minimum informací a má 218 kB? To je pro mě dost slabá optimalizace pro lidi se slabším připojením. Dá se to v pohodě vměstnat do 80 kB. ( Je to nejspíše zbytečným používáním javascriptů, které stejně využiješ jen minimálně / částečně )

2. Bez obrázků uživatel velmi špatně vidí obsah i navigaci...

3. Vždy kvůli SEO předsazovat v kódu obsah před menu, pokud má větší počet položek.

4. používat obrázky vkládané přes tag img pouze jen když nesou nějakou informaci, jinak do stylů.

5. nezkotrolováno v IE 6- rozhozené, nehotová typografie, viz jiné vzhledy seznamů apod.

6. chybí kotvy pro mobilní zařízení - k navigaci, k obsahu....

7. zbytečně předivováno

8. zvětšování písma, menu by šlo vyladit ještě jinak dobrý.

9. zkontrolováni IE 6, FF, OPERA ( default )

10. neboj se používat 2x h1, jednou skrýté, jako odkaz s překrytým spanem a jednou v textu, nic se nestane, naopak. Logo na kliknutí by bylo fajn ( viz skrytá H1)

Celkově vzato - kód na dobré cestě, chválím. Ale ještě je co vylepšovat, spíš nadprůměrný web i přes defekty. Jen tak dál. Grafiku neřeším, nic nového ale orientuji se celkem ok

Me: Webdesigner několik let, profesionálně až nyní první rok....
quinux
Profil
Klainer
V referencích odkazy ještě nedávám, některé weby jeste nejsou dokončené a chci to mít všechno bez chyb tak az to dodělám dám odkazy.
Tak pokud dáváš do referencí nedokončené weby, tak alespoň k nim napiš, že se na něm ještě pracuje, protože takhle je to matoucí. ;)
Klainer
Profil
Tak pokud dáváš do referencí nedokončené weby, tak alespoň k nim napiš, že se na něm ještě pracuje, protože takhle je to matoucí. ;)

Ano omlouvám se za to
quinux
Profil
Klainer
A neomlouvej se pořád :-D
Klainer
Profil
Web jsem přizpůsobil aby šel v IE6 dělalo tam problém postavení dvou sloupců vedle sebe myslím <Ul> roztáhlo to celý box a na box s referencema nezbylo místo :) ..

edit:

- opravena viditelnost při vypnutí zobrazování obrázků
- upraven hover efekt odkazu po najetí
- velikost písma změněna na procenta
Nox
Profil
Zhodnotím spíš grafiku, protože se mě nechce prohlížet kód

Velmi se mi to líbí, snad bych nad logem ubral pruh a naopak ho pod něj
přidal aby se oddělilo logo od zbytku
Nevim jestli menu pod nebo nad logo, ale asi to má důvod jak jsi to umístil
Snad možná do obsahové části občas malý obrázek, velmi lehce ztmavit pozadí,
ale to jsou spíš jen tak naťuknutí, nic co byl horlivě prosazoval

Velmi pěkné
Klainer
Profil
Díky noxi, skusím se s pozadím jeste pohrát a uvidím jak to bude vypadat...
Mistr
Profil
Klainer
tohle je objektivní kritika ?
Je. Je důležité umět psát gramaticky správně. Jinak na Tvůj web nebudou lidé chodit rádi a možná i nebudou chodit vůbec. A nic na tom nemění ani skutečnost, že pravopisnou chybu má na svých stránkách i Microsoft (například věta Seznam HW komponent, které získali certifikaci pro Windows Vista.).

diky za informaci
Nemáš zač.

radši pm
Zkratkou "pm" myslíš soukromou zprávu? Pokud ano, pak Tě musím zklamat. Na tomto fóru není - pokud vím - tato funkce zavedena.
Klainer
Profil
Je. Je důležité umět psát gramaticky správně. Jinak na Tvůj web nebudou lidé chodit rádi a možná i nebudou chodit vůbec. A nic na tom nemění ani skutečnost, že pravopisnou chybu má na svých stránkách i Microsoft (například věta Seznam HW komponent, které získali certifikaci pro Windows Vista.).

Toho jsem si vědom, proto když jsem věděl, že tam ted chybky jsou, tak jsem to napsal hned v prvním postu, že je nemáte opravovat.
Ted mi de pouze o xhtml ,css a grafiku.

A tudíž očekávám, že je opravovat nebudete!

Texty " až je napíšu " odešlu na opravení ...
shelly
Profil *
Klainer
Nechci "rejpat", ale pořád se mi ta stránka ukazuje rozhozená...z menu vidím půlku, to samý navigace.
Navíc jsou reference posunutý dolů, jakoby pod ostatní text...když najedu na odkaz moje nabídka, tak se pohnou nejnovější reference...a Multimedia CD se překrývají s Návrh logotypu...
Klainer
Profil
shelly - tak by mě zajímalo co používáš za prohlížeč ? A jestli by jsi mi nemohla udělat obrázek ...
Protože už jsem to zkoušel na IE6,IE7,Opera,Firefox a jde to tam bez problému.
Vladosik
Profil
A jestli by jsi mi nemohl udělat obrázek
Pozor, shelly je ženského pohlaví;-)
shelly
Profil *
Klainer
Se mnou je to těžký...počítač používat umím, ale ještě jsem nepronikla do všech tajů...takže když mi prozradíš, jak to udělat, pošlu ti obrázek...a kde zjistím, jaký IE mám?
Trochu trapas, co?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0