Autor Zpráva
mav
Profil *
http://www.uran235.com/1.jpg ?...
mav
Profil *
graficky návrh po druhé. omlouvam se toto je správný odkaz.
Vladosik
Profil
Udělal bych jiné menu. S tím vlelo bych si nějak vyhrál. To nahoře mi tam zas nějak nesedí. Zřejmě barevně. Jinak pěkné!;-)
tozi
Profil
tudy cesta nevede :)
mav
Profil *
a kudy ? potreboval bych navest...
minsky
Profil
ten clovek u laptopu s urizlou hlavou vypada hodne divne... :/
Str4wberry
Profil
mav
Celkem se mi to líbí, možná bych to zkus trochu projasnit (oživit barvy).
niCe
Profil
Takže:

1. Zaujal mi ten slogan - "Nejdeme s davem". Pokud teda parafrázujeme Leninovo říkanku, jdete tedy "proti davu"? :)
2. Hlavička je podle mě moc překombinovaná - jeden maník u noutbuku, druhej jásá nad výhrou ve sportce, a pak je tam nějaký topení, nebo videoprojektor?... Jo a ještě kytka. Ne ne, to je opravdu moc. Zjednoduš to, chytni se jednoho motivu, a rozhodně z tý hlavičky nedělej cirkus.
3. Proč vertikální i horizorntální menu? Nebo ten levý sloupec je archiv "článků" nebo čehosi?
4. "By Maverick" - nedělal bych to jako obrázek + dal bych to ke zbytku patičky, takhle je to tam tak outsidersky uvedené :)
5. Dlouhé odstavce se zarovnávají do bloku.
6. Jinak to není špatné

niCe
Inpocasi
Profil
Ta šedivá postranně se mi nelíbí
Petr Tichý
Profil
"Dlouhé odstavce se zarovnávají do bloku."
Hloupost.
niCe
Profil
Petr Tichý
Ne
Vladosik
Profil
niCe
Na webu ano. Co jsi myslel tím dlouhým odstavcem? 10 vět? A proč ne krátký odstavec?

Edit: Ale je to případ od případu.
mav
Profil *
ja tomu normalne davam text-align: justify, v graf. navrhu jsem to neudelal...
Dero
Profil
5. Dlouhé odstavce se zarovnávají do bloku.

A jak na webu ošetříš tzv. řeky, které tak zákonitě vzniknou?
mav
Profil *
jaké řeky?
Thommas
Profil
Když je "mezera nad mezerou" (nevím, jak jinak to vysvětlit)...vzniká to díky zvětšování mezer kvůli zarovnání do bloku...aspoň myslim...
niCe
Profil
Dero
Není pravidlem, že musí vzniknout.

Thommas
Dero myslí tohle:

Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum Lorem ipsum
To          je  &n bsp;     ale         hloupej  &nb sp;      text.

Ukažte mi, kde tohle vzniká při správném zarovnání textu do bloku.... Navíc se tu mluví o dlouhých a širokých odstavcích.
niCe
Profil
Asi se mi to nepodaří předvést, protože je v téhle diskusi velmi inteligentní formátování textu.
Vladosik
Profil
Navíc se tu mluví o dlouhých a širokých odstavcích
Nepřekrucuj, mluvilo se jen o Tebou zmiňovaných dlouhých odstavcích, o šířce nepadlo ani slovo!
niCe
Profil
Vladosik
Dlouhej odstavec je i širokej odstavec. Kdybych mluvil o dlouhých úzkých odstavcích, mluvil bych o nudlích :) Prostě je vizuálně přijatelnější, když jsou velké úseky textu zarovnány do bloku. Jak je to s přehledností, to záleží případ od případu. Ale rozohdně se tim nic nezkazí. Mysli si co chceš, já ti to vyvracet nebudu...
Vladosik
Profil
niCe
Dlouhej odstavec je i širokej odstavec. Kdybych mluvil o dlouhých úzkých odstavcích, mluvil bych o nudlích
Máš zajimavé myšlenkové pochody. Asi bych se měl více věnovat jasnovidectví.

Tvé tvrzení že 5. Dlouhé odstavce se zarovnávají do bloku. je prostě nesmysl. Píšeš to, jako by to bylo nějaké pravidlo.
Tomass
Profil *
:))

Navrhoval bych zadat title U dvou bezhlavých :)

Jinak líbí, snad jen ta šedá kytka je divná.
Knopi
Profil
mav: Jaké řeky? Dole na obrázku tzv. řeka

niCe: Všichni ti tu ohledně sazbě do bloku radí dobře.

Problémy, kterým nezabráníš:

– Viz. řeky (ať budeš mít odstavec širokej jak chceš, nezabráníš řekám - uživatel si může zvětšit písmo).
– Na netu se texty hůře čtou, to je známé. Tím, že text zarovnáš do bloku to ještě zhoršíš.
– A co si budem namlouvat. Na netu to nevypadá vůbec dobře, spíš příšerně.

Na webu sazbu do bloku nedoporučuji!

Například v knihách je tato sazba běžná a elegantní. Jenže tam se to dělá pomocí programů, které umí dělit slova, dá se volit poměr velikosti písma a řádků apod. Na webu tohoto efektu prostě nedocílíš a uškodíš si tím, to mi věř.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0