Autor Zpráva
Mudr Novotná
Profil *
Prosím Vás o zhodnocení sveho webu, jsem lekařka a tak začinám. Do mé ambulance chodi hodně lidi s timto onemocněním a boji se zeptat co a jak, a tok jsem se rozhodla o tvorbu stránek s touto tematikou. Jsem v začátcích a snad se to bue zlepšovat. A mám ještě jeden nelehký dotaz, kdyby stránky měli návštěvnost a já navrhla farmaceut. firmám nebo soukrom.ambulancím banner na reklanu kolik si můžu účtovat za měsíc nebo rok. Děkuji moc, za Vaší pomoc. Dr K. Novotná
roberta
Profil
takto vyzerá typická stránka, keď sa šetria finančné prostredky na jej tvorbu.

keď už nič iné, tak aspoň text by sa mal dať čítať... vám sa dobre číta čierny text na tvamomodrom pozadí?
mantisa
Profil
já budu asi zlý, ale paní doktorko, mám značné pochybnosti

Mudr Novotná

jakpak se píše titul?


co se stránek týká, pokdu jste je dělala sama a jste začátečnice, je to dobré, jinak podprůměr (co se vzledu týká)
kód je však strašidelný, chtělo by to nejdřív něco nastudovat o CSS, pokud chcete dělat stránky
chválím velikost písma, ale černé na tmavě modrém pozadí není dobrá volba.

Pravá přední, pravá zadní a levá laterální. Míchat češtinu a latinu?

a co se týká banneru, na to nejdříve musíte mít ŽL a cena, cena záleží na dohodě
Tomass
Profil *
Oceňuji záměr, ale provedení .. to vypadá jako by stránky dělal nepříliš graficky nadaný páťák, který má z češtiny něco mezi dvojkou a trojkou.

- První co by mě odradilo, je samotná adresa. "hemorhoidy" je tvar, který jsem nikdy neviděl. Google našel 525 výskytů, pro "hemoroidy" tisíckrát více.

- spousta chyb v textu. vžíle, podezdření, Trenink, 30 minutová atd atd

- kód.. V čem je to psáno, to jsem nepoznal, ale dochází k jejich zv</b></font><font style="font-size:16px" color="#000000" face="SimSun"><b>ě</b></font><font style="font-size:16px" color="#000000" face="Arial"><b>tšení , to je opravdu nepěkné.

Nevím. Připadá mi to líto, že dobrý záměr a patrně i odborné znalosti a zkušenosti trpí nevhodným podáním.
Mudr Novotná
Profil *
Tomass
máte pravdu grafika mi nikdy nešla a čeština už vůbec né. Hemorhoidy jsou názvem latinským.
Mudr Novotná
Profil *
Mantisa
titul se píše různě od pouheho Dr přes Mudr až MUDr. Děkuji za upozornění je hloupé dělat si korekturu sama. Jen jsem chtěla zkusit jestli to vůbec bude mít smysl vytvořit nějakou takovou stránku. Kolikn tak stojí vybudování profesionálem. Je pravda, že já taky nemám ráda když mi někdo fušuje do řemesla.
mantisa
Profil
Mudr Novotná

Vážená paní doktorko,

mrzí mě, že Vás musím znovu opravit, ale nedá mi to.

Dr. je označení pro doktora, ale neříká z čeho doktorát je.

MUDr. = doktor medicíny, asi jediný, dnes udělovaný, doktorský titul po ukončení magisterského studia; velká písmena se používají, jelikož se jedná o počáteční písmena slov Medicinae Universae Doctor

Mudr. = paskvil všech paskvilů, nepoužívaný; je smutné, když někdo ani neví, co jeho titul přesně znamená
habendorf
Profil
Můj názor je ten, že na takovéto stránky lidi nechodí za pobavením ani obdivovat grafiku či sémantickou čistotu kódu.

Takže ačkoliv se jedná o naprosto amatérské dílo, myslím, že web plní svou informační úlohu vcelku dobře a může mnoha lidem pomoci, mimo jiné i díky diskuzi. Souhlasím s Tomassem, latinský název domény není vhodný (co bude hledat 99% lidí - slepé střevo nebo apendix?).

Na nějakou monetizaci bych zatím nepomýšlel. Jakmile se z toho stane inzerce farmaceutických firem, začnu pochybovat o nezaujatosti webu. Lékař nedoporučuje pacientovi to nejvhodnější, ale to, co mu nejvíce vynese - a to není gut.
mantisa
Profil
habendorf


je pravda, že pokud budu mít hemoroidy, tak mi je šum a fuk, jaký je kód, ale třeba černé písmo na modrém pozadí je určitě věc k vytknutí nebo ty gramatické chyb či míchání latiny a čsštiny v textu. Prostě grafiku a kód vem čert, ale text by měl být na jisté úrovni. Text je vždy to nejdůležitější.

web plní svou informační úlohu vcelku dobře

ale ty chyby, ty chyby

a pokud mi v diskusi odpovídá Mudr. Novotná, tak ty odpovědi nebudu osobně považovat za extra relevantní
přeci jen, někdy i "maličkosti" rozhodují
habendorf
Profil
mantisa

Já to beru, máš pravdu. Na druhou stranu si myslím, že paní doktorka udělala lepší web, než my dva bychom třeba trhali mandle :o)
mantisa
Profil
habendorf

mandle jsem nikdy netrhal, ale přesto s Tebou souhlasím :-)

každopádně, z mé strany konec OT
Tomass
Profil *
Souhlasím s habendorfem, že jakmile se tam objeví reklama farmaceutických firem, důvěryhodnost webu jde (alespoň u mě) rapidně dolů.

Kromě toho už teď mi tam docela chybí kontakt na Vás. To na důvěryhodnosti taky moc nepřidá.

Ještě technická poznámka: když klikám v menu, tak položky "Příčiny" a "Hlavní stránka" se někdy zobrazí a někdy ne.

Moc nechápu, co mantisovi (nebo mantise, nechci urazit) vadí na modročerné kombinaci. Na mém notebooku je to bez problémů čitelné. Úplně jiná věc je, že se mi ta modrá nelíbí, ale třeba to menu, jakoby vypadlé z FP3.0, mi připadá podstatně horší.
mantisa
Profil
Tomass

jsem chlap, muž, kluk nebo co já vím, jak se nazvat, prostě samec od Homo sapiens :-)

a co mi vadí na černém písmu na modrém pozadí?
na mém notebooku to zas je špatně čitelné a myslím, že roberta se mnou souhlasí
basha
Profil
Můj názor je ten, že na takovéto stránky lidi nechodí za pobavením ani obdivovat grafiku či sémantickou čistotu kódu.

jo...jasně...ale jakmile uvidím něco co se mi nelíbí tak si najdu jinou stránku...ten černý text na tmavěmodrém pozadí mi odrovnal oči...
Mudr Novotná
Profil *
Ještě, že všichni nejsou tak zkostnatělí jako habendorf, protože v medicině není jen jedna možnost správná. Je třeba se vždy otevřít novým možnostem. Pokud jde o tu latinu, je to asi stejná blbost, jako čeština s angličtinou, proč tedy nepoužije te radši reklamní okénko místo banneru.
Tomass
Profil *
Možná jste to pochopila špatně. Nikdo tady na Vás neútočí. Mudr takto napsáno je prostě chybně - viz http://www.ujc.cas.cz/poradna/odpo.html#akad . Výrazu reklamní okénko by málokdo z oboru na první pokus rozuměl, nicméně kdyby to někdo použil, je to z pohledu češtiny správně.

I kdybych chtěl být extrémně liberální a Mudr tolerovat, je to v silném kontrastu s výrazem hemorhoidy - takto napsaným. Ale Mudr není jediný prohřešek. Jak už jsem napsal výše, tomu webu mám tendenci spíš fandit, ale čeština na něm používaná je plná chyb a to odrazuje.
Railbot
Profil
Mudr Novotná
Čeština s angličtinou žádná blbost není, je to přirozený vývoj jazyka, který s nástupem informačních technologií a dalších nových věcí probíhá a to zcela logicky. Většina věcí by totiž označení v češtině hledala velice těžko (nebo by jejich vyjádření bylo nadmíru neprektické), příkladem budiž to vaše reklamní okénko.

Takže latina je v tomto případě blbost, ovšem jako jediná.

Abych přidal něco k věci. Černý text na modrém pozadí se mi nečte nejlépe, netučný ještě hůře. Dále by to chtělo minimálně větší prostor mezi řádky. Obsahově dobré, forma ucházející leč k dobrému výsledku mající daleko.
Mudr Novotná
Profil *
Neberu nic jako útok, a jestli to tak vyznělo, je mi to líto
markka
Profil *
Dobrý den, mě se stránky líbí a určitě i těm ostatním, kteří potřebují první informace o hemoroidech, než se odváží jít k lékaři.
a že je někde chybička, kdo z nás ji někdy neudělal.
Paní doktorce fandím a přeji, aby v tomto vydržela a nedala na řečičky.
Tomasds
Profil
markka
Výborně, paní doktorka bude určitě ráda, že jí po půl roce někdo web pochválil. Jestli se o tom ovšem dozví.
zatinka
Profil
Třeba to je její kamarádka :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0