Autor Zpráva
gavec
Profil *
Zdravim, vytvořil jsem stranky, ktere bych chtel, aby jste mi je zkritizovali.. popripade poradili co bych mel zmenit, co by se tam jeste hodilo pridat atd... diky moc
gavec
Profil *
TAdy je link : www.tkpristav.cholerik.cz
Railbot
Profil
- příliš obří menu
- při zvětšení písma se web rozpadne
- co znamená "read full post"? Full je v této souvislosti špatně a navíc je to čeký web, hm? Proč to tedy není česky?
- šedý text na černém pozadí se velice špatně čte, příliš malý kontrast
- klikací logo (?) nefunguje
- text v patiče už vůbec nejde přečíst
Nox
Profil
- časový údaj nad adminem přesahuje doleva (Opera)
- ten efekt co je na home po přejití do jinýho menu zůstává tam...pokud to není účel
Miloš
Profil
Pořád se musím koukat na ten točící větrák. Jako návštěvník bych se nekoukal, poněvadž bych utekl.

Pročpak ty náhledy fotek lezou tak pomalu (4mb/s)? Inu proto, že to nejsou náhledy (zmenšeniny), ale fotky o velikosti 800×600, jenom zobrazené „jako náhledy“.
Fotky navíc oplývají EXIFy, které přidají také nějaký ten kilobajt
Například stránka http://www.tkpristav.cholerik.cz/jehlicna.php?strana=1 je velká 1233kB, což je zhůvěřilost. Autor by si měl umět zdůvodnit, proč stránka přesahuje 100kB, ale tohle je fakt na zabití.

Kam vede klikací logo? A proč?

Don't drink and drive just smoke and fly !
Neumíš to napsat česky? A nebo seš frajer, kterej do každé věty přidá aspoň jednů kůůůůl emerycký slovo?
minsky
Profil
prijdou mi ty tlacitka a nadpisy straasne veliky, (mam rozliseni 1280x1024) :/
Miloš
Profil
Jo a ještě – máme tady jeden takový ošklivý, nepěknou věc:
1) otevři si stránku v Exploreru
2) zvol menu Zobrazit —> Velikost textu —> největší
3) Změnilo se něco? Ne? A pročpak asi ne?
gavec
Profil *
tak to nevim, proc se to nzmenilo... proc? ja jsem zacatecnik...
gavec
Profil *
Jo a ještě jedna věc, nevíte někdo o programu, který zkomprimuje např 100 fotek naraz z formatu 3gp na AVI ???
gavec
Profil *
omlouvam... trochu jsem se zamotal :) myslel jsem program, ktery upravi z rozlisen 800x600 na 200x150 napr 100 fotek naraz.
tiso
Profil
XnView
gavec
Profil *
Tak uz jsem to spravil... vsechny nahledy obrazku jsou v rozliseni 120x100, tak to snad bude vsem nabihat rychleji
Tomass
Profil *
Ne hromadné akce s obrázky, jako resize, rotate, crop, brightness, contrast a jánevímcoještě používám faststone.
Pokud ale řešíš jen to, že máš hejno fotek a chceš z nich vyrobit verze dejme tomu 800x600 a 100x75 (případně jakýkoliv jiný rozměr) a následně uploadovat někam na ftp, mohl by se ti hodit můj výtvor, který je pořád ještě ve fázi dohledávání chybek, ale snad už funguje. Dělal jsem ho tak, aby ho mohli používat i mí zákazníci, kteří nemají páru, co to je ftp. Zkus http://verca-and-blaza.ic.cz/FTPGalerie.exe.
Je a bude to samozřejmě free.
gavec
Profil *
ok ja to testnu :)
dracek
Profil
Moji ~ další ~ výhradu jsem ti napsal do Tvého chatu.
gavec
Profil *
jj cetl jsem... tak chat jsem si stahnul. proto to neni v hlavnim divu... pokusim se ho tam zabudovat...
Miloš
Profil
gavec
tak to nevim, proc se to nzmenilo... proc? ja jsem zacatecnik...
Aha. Text se nezvětší (v exploreru) tehdy, je-li definován v px, pt, mm a podobných jednotkách.

Text se naopak zvětší, pokud je jeho velikost zapsána v procentech, klíčovým slovem a nebo jednotkami em.

Procenta se počítají z velikosti nadřazeného prvku. Pokud ji nemá určenou (a sám ji nezdědil), jde o výchozí velikost, která je rovna 100%, 1em a klíčovému slovu medium. Procentní zápis mohu jen doporučit.

Jednotka em: 1em = 100% (tedy například 1.5em je rovno 150% a podobně), ale je lépe se jí vyhnout (stejně tak jednotce ex).

Klíčové slovo: xx-small, x-small, small, medium, large, x-large a xx-large – v exploreru a Opeře záleží na použitém Doctype ( ve standardním modu se chovají správně, v quirku je písmo zadané klíčovým slovem o stupeň větší).

Také je možné velikost vůbec pro body neurčovat a nechat jí výchozí hodnotu (která se rovná 1em, tedy 100%) a zadávat ji až pro prvky, u kterých má být jiná.


Viz taky http://www.jakpsatweb.cz/archiv/velikosti-pisem.html
gavec
Profil *
tak diky za radu... casem se to pokusim zmenit... pac jsem vcera mel neco rozdelaneho, padl mi net... a nedodelal jsem to... takze stranky jsou ted vadne... musim tedy upravit nejdrive tyto problemy :)
tiso
Profil
Miloš - problém s em rieši nastavenie body{font-size: 100%;}, potom to funguje tak ako má i v IE. Potom nie je dôvod sa tejto jednotke vyhýbať.
Miloš
Profil
tiso
Zajímavé; nevěřil jsem, musel jsem odzkoušet a ejhle, ono to opravdu funguje!
Zcela na okraj – přišels na to sám, nebo's to někde našel (a kde?)?

Nic to ale nemění na tom, že pokud 1em = 100%, proč používat dvě různé jednotky.
Za těchto (výše uvedených) okolností sice přestávám proti em brojit, ale přesto mi přijde jednodušší zapisovat velikost textu procentama, když už to tam jednou je pro body.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0