« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Caterina
Profil
ale dělá to furt to samý:-)
minsky
Profil
jeste zmen velikost toho divu : width: 600px; height: 900px; :)
a nejak nechapu v kodu proc je tam 2x div "navigation" id by melo byt jedinecne esi se nepletu...
Caterina
Profil
Nemůžu z,ěnit na 600 a 900 - pak se to tam nevejde - rozměry jsou 580 a 850.
Kde máš 2x div navigation? - chlape ty mě čím dál tím víc pleteš, nemám ti poslat kompletní kód:-)
minsky
Profil
no zenska :D
ty me taky pletes.. kdyz se podivam do kodu vitim tam toto
<div id="navigation" style="position: absolute; top: 690px; left: 36px; width: 580px; height: 850px;">
<iframe src="home.htm" name="home" frameborder="0" height="100%" width="100%"></iframe>
</div>
<div id="navigation" style="position:absolute; top:1540px; left: 66px; width: 200px;">
<center>
<p><b>*** Anketa ***</b>
<br>


hele jak se to tam v poho vejde kdyz das 600 x 900
http://minsky.ic.cz/caterina/home.html
Caterina
Profil
Dobře, kdyby jsi si všiml a otevřel stránku, kde je více textu, viděl bys, že ti to z prava přesahuje a dole je rám do poloviny ankety:-)

Ale kačenka má mozeček - i když to občas není poznat:-)- posunula jsem to víc doleva, je to sice úplně na hraně, ale nepřesahuje a délka může být těch 850 - a už se znázorňuje jen ten jeden postraní posuvník:-)

Jo a můžeš si to vymazat http://minsky.ic.cz/caterina/home.html - není to tak pěkný jako u mě:-)
(ne sorry, abys to nepochopil špatně, spousta věcí vypadá napsané jinak než jak ke člověk opravdu myslí:-) - jsem už z toho grogy - jdu si dát cígo:-))
minsky
Profil
jeden nebo dva posuvniky, to uz neni rozdil :)
o jake strance kde je vice textu mluvis? mimo uvodni stranky tam je max na strance max 9 odkazu....
i kdyz das tech 900 tak ti to nic nerozhodi.. ver mi zkousel jsem to ;)
Caterina
Profil
Věř mi mít tě po ruce, už jsem tě možná zaškrtila:-)
No třeba pod extra - report - ten je dost dlouhý ...
Ale nic, už jsem hodná:-)
minsky
Profil
no neboj hnedka bych ti to vratil ;)
co takhle tu anketu soupnout niz?
jinak uz sem prisel na to proc se ti to tam zobrazuji ty listy...
v tech vnorenych oknech muzes na pevno nastavit vysku mensi nez je vyska DIVu
<body><div class="top" style="width: 580; height: 840">
no a tudiz kdyz ti presahuje tech 850 tak se ti zobrazi ten posuvnik :)
tak uz vis jak to opravit a ja muzu snad klidne spat..

a jestli to taky nepomuze tak nevim a du se bodnout.. ;)
//edit.. jo a u tech divu pouzivej rozdilne jednoznazne nazvy ID, vsecky se jsmenuji stejne "navigation"
Caterina
Profil
Oh, ty jsi tak milý:-)
Budu se tvými radami řídit ... nic jiného mi nezbývá:-)
Hezké noční můry ...
Mistr
Profil
Caterina
(5) Co je to za nápis Oblýbená Hláška?
-to ještě sama nevím:-), nelíbilo se mi tam to prázdné místo, pokusím se s tím něco vymyslet

Mě spíš fascinovalo to tvrdé "y" po "l". Pravda, je to již dlouho co jsem vyšel ze základní školy, ovšem, že by ve vyjmenovaných slovech po "l" bylo i "oblýbený"? Asi jsem tehdá nedával pozor.
Caterina
Profil
Mistr, to jsem pak opravila, ale nepochopila jsem , co tím myslíš:-) jestli to samo o sobě, nebo tu hrubku. Nejprve sem opravila hrubku a pak jsem to stejně vymazala:-))
Jinak díky, za kritiku, s některými těmi věcmi jsem se pokusila a nebo pokusím něco udělat:-)
minsky
Profil
ehm jak ses na to dneska vyspala? tak to shrneme na cem muzes jeste zapracovat..
oprav si nazvy divu tak aby byly jedinacne, nasel jsem stejny nazev "navigation" na radcich 67, 81, 84, 97
na radku 135 nemas ID divu ani zadane..
mozna kdyz se to vsecko opravi tak se vyresi i problem s tema posuvnikama ktery se z buhvijakeho duvodu obevuji..
zkus tam dat do vsech vnorenych stranek za body : <div class="top" style="width: 95%; height: 95%;"> <h2>......
Caterina
Profil
Posuvníky jsem vyřešila už někdy dopoledne.Ty názvy opravím, jen asi ne už dneska. A jak jsem se vyspala ... doufám, že lépe než ty:-)))

Jen se nestyď a do mě, co ještě ... ?:-)
Flip
Profil
Všimli jste si taky, že když jsem přijde holka, tak je hned téma na dvě, tři stránky xD
Caterina
Profil
No samozřejmě, to nevíte, že když pustíte ženskou do diskuze, stane se z toho povídání nad šálkem kávy:-)
(holt máme tendence ke všemu se vyjadřovat)
minsky
Profil
vis co? .) ja bych zacal tim ze odstranis ten ooobrovskej obrazek nechas nejaky logo nahore, a postupne budes dotvaret web... tzn nedelat to jako mapu, ale standartne.. http://www.jakpsatweb.cz/css/css-design-position.html zadny obrazky na pozadi, ale kdyz uz pouzivas css styly tak muzes udelat pozadi okraje a vsecko v nem, a trebas jen dolu a tam kde je to nutne das das img jako trebas do te paticky.. http://minsky.ic.cz/veci/paticka.gif
a samozrejme text se az v html, ne v grafickym programu
mno co ty na to? :)
Caterina
Profil
Bude to strohý a studený.:-)
minsky
Profil
hhh coze? :D "no comment"
Caterina
Profil
Víš možná, že je tak trochu problém i v tom, že všichni kdo se zabýváme podobnou tématikou máme tendence dělat ty stránky alespoň trochu podobně. Tzn. Třeba stránky bank kromě jiné barvy vypadají všechny skoro stejně, stránky seriálů jako Btvs, Ats, Bones, PP atd. vypadají podobně. Velké logo - obrázek, je to jedna z věcí která se nám líbí. Není problém ho příště zmenšin, ale bude vždy poměrně dominantní:-) Ale tohle je úplně mimo mísu. Beru to v potaz a až jednou na ně budu mít opravdu hodně času, tak to udělám podle tebe, jo:-)

-sorry - omlouvám se a kaju, chvíli před tím, jsem se dozvěděla né zrovna potěšující zprávu a ujely mi nervy
minsky
Profil
heh. tak pulce z toho co jsi psala Kačko jsem nerozumel :) ale je kazdeho vec jake chce mit stranky, komentare a rady tu mas, a muzes a nemusis se jima ridit, tzn nedelat to podle me, ale podle nejakych zavedenych standartu....
me se take libi velke obrazky, ale kdyz prijdu na stranku a 90% obrazovky zabira jen logo tak to neni dobre (muj nazor)
proc musi byt to logo obrovske? navic malo kdo z nezasvecenych prijde na to o cem ten web vubec je, myslim ze by stacila i takova "kolaz" fotek jako mas po prave strane toho logo, to kdybys udelala horizontalne tak je super a bude ten web hnedka vypadat mnohem lepe, nemusis to delat stejne jako to maji lide v odkazech co jsem u tebe videl.. ;)
Mistr
Profil
Všimli jste si taky, že když jsem přijde holka, tak je hned téma na dvě, tři stránky xD
A všimli jste si, že hned se v každém takovém tématu musí najít někdo, kdo za tím něco hledá...?
Caterina
Profil
http://fanfiction.immortal-heart.com/
Takže tady jsem se pokoušela vzít si k srdci všechny vaše rady:-)
Mistr
Profil
Caterina
Takže tady jsem se pokoušela vzít si k srdci všechny vaše rady:-)
(1) Proč dva svislé posuvníky?
(2) Doplnil bych klikací logo.
(3) Nepodtrhávej text, který není odkazem.
(4) K čemu pro mě, prostého návštěvníka, jsou zajímavé Site info:?
(5) V menu nevidím, kterou jeho položku si právě prohlížím.
(6) Doplnil bych patičku.
(7) Celkově je web složen z mála barev. Toť záměr?
(8) O čem že web je?
(9) Osobně bych smajlíky odděloval od textu mezerami.
(10) Za dvojtečku patří mezera.
minsky
Profil
no pekne, oproti minulemu designu je to o kategorii lepsi !! .)
jinak ten levy slupecek by urcite privital nejakoou tu barvicku navic, at uz je to menu (hover efekt), nebo zvyrazneni kontaktu (mailu a pod), takhle je to vsecko jednim stylem a neni poznat co je dulezite a co ne, ste info by melo byt az dole pac to neni asi tak dulezite jako treba kontakt na tebe ;)
jo a mrkni na to ve ff i v IE, je mezi tim rozdil ve velikosti pisma a odradkovanim v levem sloupci.
(jeste jedna rada, kdybys trebas jeste o takovejch 100 px zmensila vysku obrazku tak by se ti vesel obsah do divu a nemusel by tam byt posuvnik.. nebo ho proste jen o neco protahnout )
Caterina
Profil

(1) Proč dva svislé posuvníky?
-vyšlo to tak, aby ty dva sloupečky zachovávaly stejnou výšku, udala jsem ji pevnou.
(3) Nepodtrhávej text, který není odkazem.
-opraveno
(4) K čemu pro mě, prostého návštěvníka, jsou zajímavé Site info:?
-předěláno
(5) V menu nevidím, kterou jeho položku si právě prohlížím.
-jen u těch co tam nic není.
(6) Doplnil bych patičku.
-proč?
(7) Celkově je web složen z mála barev. Toť záměr?
-jo, nemá to být moc pestré. Člověk se má soustředit na čtení. Tohle nám sdělily na školení prezentačních dovedností - neovádět pohled jinam:-)
(8) O čem že web je?
- řekla bych, že obsaženo v názvu a v obrázku nahoře - fanfiction.
+ změněno, doplněno
(9) Osobně bych smajlíky odděloval od textu mezerami.
-jo, takhle je píšu normálně ve všem:-) - to se dá opravit, ale nejsem si jistá zda to přestanu dělat.
(10) Za dvojtečku patří mezera.
-opraveno
Caterina
Profil
(jeste jedna rada, kdybys trebas jeste o takovejch 100 px zmensila vysku obrazku tak by se ti vesel obsah do divu a nemusel by tam byt posuvnik.. nebo ho proste jen o neco protahnout )
- Jo to mě taky napadlo - předělám:-)

//edit: opraveno
Manq
Profil
Caterina
Tohle nám sdělily na školení prezentačních dovedností - neovádět pohled jinam:-)
A že obsah má být co nejvíš, aby lidé nemuseli zbytečně scrollovat vám nesdělili? Logo je totiž hrozně vysoké a návštěvníci, kteří jsou hrozně liní musí scrollovat. Nevěřila by jsi, jaká je to pro ně námaha.
Caterina
Profil
A že obsah má být co nejvíš, aby lidé nemuseli zbytečně scrollovat vám nesdělili? Logo je totiž hrozně vysoké a návštěvníci, kteří jsou hrozně liní musí scrollovat. Nevěřila by jsi, jaká je to pro ně námaha.

-vzdávám to, sorry, ale tohle opravdu opravovat nebudu. Možná by pomohlo vyměnit obsah a logo:-) Víš nějak nemohu pochopit tuhle připomínku, většina textů má kolem 3-6 stránek ve wordu, takže nevím jak by se to tam mohlo vejít?!? Myslím, že lidi, co si půjdou něco přečíst, to scrollovat zvládnou:-)
Manq
Profil
Caterina
Špatně jsi to pochopila. Myslel jsem tím, že obsah má začínat co nejvýš, aby navnadil návštěvníky. Aby hned věděli co na dané stránce najdou, a to bez zbytečného scrollování.
Caterina
Profil
Ten obrázek má 800x400 - není moc vysoký. K 800 šířky mně výška 400 přijde docela odpovídající ... pokud ne, už jsem tady kdesi psala, že jsem nenašla velikost loga - doporučenou nebo standartní, nikde uvedenou.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0