Autor Zpráva
sekyy
Profil
prosím ohodnodte-poradte , zobrazení, zdroj.kod, rychlost aj.. funguje zatím jen pár vrchních odkazů. dik
http://www.queenrocks.wz.cz/biografie.html
Acci
Profil
* Chybí doctype
* V názvech souborů nemůže být diakritika a mezery
* V CSS by to chtělo využít dědění
* V menu by to chtělo použít hover u pozadí
Šlaha
Profil
Úvod vypadá jinak, určitě to nech tak jak je ta biografie
Obrázek nahoře klikací
Po najetí na odkaz změň barvu celému divu
Je to jednoduché, zkus to zvalidnit (aby lidi věděli, jak jsi dobrý)
Pod tu spodní vodorovnou čáru napiš patičku
Možná bych to logo udělal širší (stejně jako vrchní vodorovná čára)
Založky horního menu vycentruj (prví - úvod - má levý okraj s levým okrajem obrázku)

Ale jsou to detaily. Je to hodně dobré.
sekyy
Profil
jak mam udelat ten hover u toho pozadi porad mi to jaksi nejde?A to dědění je co?Jak mam zmenit barvu celeho toho divu?dik
ps:omlouvám se za svoji neznalost, ale je to moje první tvorba
Acci
Profil
Zase tak jednoduché by to nebylo, protože ten CSS kód je fakt hrozný
FantomX1
Profil
Pozeral som si ten web a co sa tyka designu sa mi fakt paci. Nevedel som robit zalozky, ale po prezreti zdrojoveho kodu som sa to naucil. Mas to vsetko poziciovane absolutne, a pre kazdu stranku musis menit CSS aby bola vybrata vzdy ina zalozka. Je to vela rucnej prace. Mozno by sa tie zalozky dali nejako spravit aj pomocou PHP.
sekyy
Profil
no chtel bych vedet jak udelat ty zalozky ,abych nemusel na kazde jine strance menit CSS?
Šlaha
Profil
Dej css do externího souboru. Jak to udělat, najdeš na jakpsatweb.cz
FantomX1
Profil
Ale aj ked to da do externeho suboru bude musiet pre kazdu stranku urobit externy subor. Takze to ma to iste. Ja som po tom co som si prezrel tvoju stranku, snazil som sa vytvorit tie zalozky tiez ale bez absolutneho pozicovania. Akosi mi to nevychadzalo, pretoze ked som dal dva divy pod seba tak bol medzi nimi border stale 2px lovy. Mozno by sa to dalo zmenit tym ze zalzoky by spodny border mali nulovy. Dalsim problemom ale bolo to, ze ked som chcel divy zobrazit ako inline prvky, teda aby ich bolo mozne zadat vedla seba, tak div pod nimi kolizoval s ramom hornych divov. Inac ja osobne som to spravil pomocou PHP tak ze som si spravil pole

$pole=Array();
Do pola som si nacital sekcie a odkazy na dane sekcie, pricom kluc prvku pola bol nazov sekcie a hodnota prvku pola bola cesta k suboru.

Teda
$pole['hry']="hry.php";
$pole['programy']="programy.php";
atď.

Potom som robil cyklus

while (list ($nazov, $cesta)=each($pole)):


/*Tato podmienka zobrazi zalozku formou stylu (teda zobrazi zalozku triedy vybrata_zalozka) tak, aby vyzerala ze je vybrata, ale len v pripade ze premenna inc, ktora bude sluzit na includovanie suboru ma rovnaku hodnotu cesty, ako je prave vypisovana hondnota odkazu cesty zalozky. */
if ($inc=='$cesta'):
echo "<div class=\"vybrata_zalozka\"><a href=\"?inc=$cesta\">$nazov</a></div>";
else:
echo "<div><a href=\"?inc=$cesta\">$nazov</a></div>";
endif;
endwhile;

if ($inc):
if (file_exists($inc)) include($inc);
endif;
/*Tu sa vklada subor do stranky, podla toho aka zalozka bola vybrata. */




Tu som ti naznacil skript, ktory by si mohol pre tvoju stranku pouzit aby si nemusel v kazdej stranke prepisovat skript CSS. Samozrejme, ty to pouzijes na svoje absolutne poziciovane zalozky. Asi by som to mal pouzit aj ja, len neviem preco mam zazite ze pouzivat absolutne a relativne umiestnovanie prvkov nie je to prave. Asi preto ze sa mi nechce vzdy manualne prepocitavat vzdialenosti medzi jednotlivymi prvkami.

Stranka sa mi osobitne velmi paci. Pekny design a cakam na to kedy bude dobra aj po obsahovej stranke. Moj otec je verny fanusik Queenu a iste by sa potesil keby najsiel kvalitnu stranku na tuto temu.
sekyy
Profil
mno, uz vim co je to ten externy soubor, jenomze bude meset byt na kazdou novou stranku jine externi soubor.Ale jinak dik vsem
ps:FantomX1 dik za radu ale php moc nerozumim, budu muset nastudovat ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0