Autor Zpráva
tajny spion
Profil
Jsem tu zas... a s PHP verzi index.php - doufam, ze se vam to bude zamlouvat vic, nez vsechny predchozi. Kritizovat muzete vsechno: kod, semantiku, validalitu, design, zpracovani... proste co vas napadne.
tiso
Profil
...zlý kontrast...
tajny spion
Profil
tiso
Kde presne a jak to vylepsit?
tiso
Profil
šedý text na čiernom pozadí
tajny fantom
Profil *
a o com je tento web?
Bubák
Profil
Proč je obrárek v hlavičce tak datově objemný, 148kB? Pokud Odstraníš EXIF, dostaneš se na 124kB, ale s jakou kvalitou jsi ukládal, 100? Když jsem dal kvalitu 95, dostal jsem se na 51kB, při kvalitě 90 jsem se dostal na 34,6kB, což je méně, než 1/4 tvé obludy.
Mistr
Profil
tajny spion
(1) Celkově dosti temné.
(2) O kontrastu písma zde již bylo psáno.
(3) Co symbolizují nápisy TÉMATA >> a << TÉMATA pod hlavičkou?
(4) Moc netuším, o co na webu jde.
(5) Odkazy vedou na neexistucí stránku, ale to snad víš.
(6) Proč mají některé položky v levém menu odsazení od rámečku zleva a jiné ne? Srovnej Dračí doupě a Peníze.
tajny spion
Profil
tajny fantom
Viz odpoved (4) pro Mistra.

Bubák
A poradis mi, jak to mam datove zmensit? Grafika je pro me spanelska vesnice, delal to kamos. A co je to pls EXIF a jak ty informace odstranim?

Mistr
(1) Ma to tak byt, me se to zamlouva, ale reklo mi to uz vic lidi. Na druhou stranu jich taky dost reklo, ze se jim to libi, takze jeste nv, co s tim udelam.
(2) Ok, premluvili ste me. Odkazy jdou z sedy na modrou.
(3) To jako to, ze az budu mit dodelany temata DarkElf a CounterStrike, budou si moct navstevnici vybrat, o jakem tematu chteji web zobrazit.
(4) Prvni napis uprostred "Fantasy" jsi pravdepodobne prehlidl... jak to mam teda zvyraznit, kdyz to nemuzu zvetsit? Asi barvou :/
(5) JJ, to vim, i jsem to psal.
(6) To bylo zrovna uprostred predelavky, ted je to jednotny.
tajny fantom
Profil *
tajny spion
mne sa to tiez paci kede je to temne.
dracek
Profil
A jak se to změnilo od minula?

Btw, už na tebe Altar podal trestní oznámení? ;-)
tajny spion
Profil
tajny fantom
Dik, sme dva tajny blazni :D

dracek
Zatim ne... proc by mel, nema duvod :D
Manq
Profil
tajny spion
Nevidím žádnou výraznou změnu.
tajny spion
Profil
Manq
Ptze jsem jeste nedodelal registraci. A vyrazna zmena? V designu uz pravdepodobne nebude... jediny co se zmenilo je semantika a standard kodu
Railbot
Profil
tajny spion
No ano sémantika. A přítupnost a použitelnost. Teda to, co nemáš.
Manq
Profil
tajny spion
Result: Failed validation, 27 Errors
No...
pc_jimbo
Profil
Jednoducha kritika:
Stránky jsou dost nevyrazny. Pravy a levy sloupec se strácejí v cernym chaosu

Hned co na stránky prijdu tak me na nich nic obsahove neupoutá, ani nepochopim o co v nich jde a se slovy "to je zas nejaka blbost" hned odejdu
tajny spion
Profil
Manq
To vim taky :D - je to hold tim, ze mam Strict, alespon to zere i IE

pc_jimbo
Dik, ale rekl jsi mi to tak divne neprimo: takze mam zvyraznit pravy a levy sloupec a pridat nadpis jak krava "Fantasy"?
Corwin
Profil
a) slabý kontrast, opravdu se nad tím zamysli :)
b) nelíbí se mi typografie - times v obsahu, ten pafont v nadpisech.
c) nelíbí se mi bléboard
d) chyby v kódu, stačilo by si definovat transitional verzi, a šlo by jich většina pryč. & se píše jako &amp;
e) zobrazení bez stylů je celkem dobré, ovšem máš špatnou strukturu nadpisů.
f) v kodu se mi nelíbí inline styly, interní javascript, zbytečné html atributy, jinak je celkem v pořádku :)
g) nelíbí se mi reklama na websurf...
h) bez obrázků je web také OK, ovšem nepoužívej textově delší alty než místo vyhrazené pro obrázek (právě reklama na ws)

celkově bych to viděl na mírný nadprůměr, ovšem obyčejný, řadový design :)
Manq
Profil
tajny spion
To vim taky :D - je to hold tim, ze mam Strict, alespon to zere i IE
Píšeš, že máme zhodnotit validitu, tak jsem ji zhodnotil.
V jednom topicu chceš mít stránku validní, v druhém zas validátor zavrhuješ. Nevím jak jsi na tom zde.
tajny spion
Profil
Manq
Vis, jeden topis je asi 1/2 az 1 rok starej... casy se meni a my s nima/clovek se uci cely zivot.
AlešD
Profil
tajny spion

nevím proč všechny stránky s fantazy jsou černé, ale budiž.

kromě věcí jako slabý kontrast, fonty, blueborďácké vychytávky a ostatní co už tady padlo:
- co je prosím pěkně toto <h2 id="h1"> ?
- spamovací roboti budou mít radost: <meta http-equiv="reply-to" content="tajny.spion@seznam.cz">
- obsah jako definiční list - trošku nezvyklé
- odkazy v textu (i když nefungují) patří podtrhnout
- reklama v levém sloupci - nefunguje čeština

Patička: Pamatuj: Co můžeš udělat dnes, můžeš udělat i zítra :-))
Manq
Profil
tajny spion
Tento topic je starý 2 dny a v prvním příspěvku jsi si přál zhodnotit validitu. A v příspěvku zaslaném 26.8.2007 17:45:28 zase validátor skrytě zavrhuješ. Mohu-li se zeptat: Proč píšeš ve Strictu, když ti to nejde? Tím 'nejde' myslím těch 27 chyb v html kódu.
tajny spion
Profil
1) to znamena to, ze je to nadpis 2. urovne (z hlediska semantiky) ale 1. urovne z hlediska uzivatelova oka. Tudis to nemuzu stylovat jako klasicky <h2>. Nic lepsiho me nenapadlo :/
2) dik, reply-to jsem odstranil, v dalsim uploadu uz to nebude
3) detail, neni to obsah, nybrz seznam Novinek... staci si precist nadpis.
4) tim mas na mysli "PHP" atd? No me to jako odkaz nepripada... je to totiz zkratka ktera ma title, a aby uzivatel pochopil, ze se neco stane, kdyz na ni najede a pocka, zmenil jsem jednoduse cursor.
5) dik za reklamu, to jim asi skocim rozbit hubu :D

Paticka: je na mym webu dynamicka :/ - a dost se mi to povedlo :D

Manq
Proc pisu ve Strictu? Jednoducha odpoved: IE se toziz vzpamatuje, kdyz pouzivat Strict + par lacnych hacku.
tajny spion
Profil
Corwin
Mohl bys prosím trochu rozvést bod f)? Nejak jsem nepochopil, co je spatne na inline (je to trick), a jaky zvytecny HTML artibuty? JS asi prevedu na externi, az to bude mit cenu (az bude delsi, na par radku se mi to nevyplati).

Dodatek: Pouzivam PHP, takze vse krom obsahu je naincludovane, hlavicka a paticka jsou dynamicke.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0