Autor Zpráva
Muros
Profil *
Moderátor DoubleThink: Přesunuto ze zaniklé kategorie Názor na můj Flash.

kritika FLASH na stranke www.stryx.sk
Muros
Profil *
kritika flash - stare jak europa - len pre zaujimavost akoje to na tom dnes

http://www.muros.ahoj.sk/flash-ok/
Nox
Profil
Nejsem teda expert na flash, ale muros.ahoj.sk/flash-ok/

"Flash prezentacia" me nejede, ale ta html prezentácia

je ukázka nepřístupnosti a uživatelsky nepřívětivých stránek,
nevim, ale co sem si procházel, kromě toho že všechno blikalo atp.
tak sem ani nevěděl na co kliknout a hlavě
- neustále se otevírají samá nová okna...během pár kliků
už sem jich měl asi 5...eh...zmateně opouštím stránky...
Muros
Profil *
co klika kde?
no bol som len tak nahodou na tvojej stranke - co ma kazdy s tym validatorom, mna ako navstevnika stranky nezaujima validator ale aby sa mi stranka zobrazila a aby som tam nasiel tie informacie ktore ma zaujimaju
- na tej tvojej stranke je mozno cisty kod ale graficky to mas rozhadzane ti nepasuju obrazky z textom
- pri klikani v menu mi nacitava dva stranky do jedneho okna sucastne su tam dva texty natrepane na sebe to si ako dokazal
XXX
Profil
Muros

Na prvnich strankach mi prijde Flash uplne zbytecny. Nevidim duvod, prod tam je ta vstupni stranka. A kdyz uz bych ji povazoval za intro, mela by po jeho prehrani naskocit hlavni stranka hned sama, ne aby musel uzivatel jeste klikat, aby se vubec dostal k nejakym informacim. Animovane menu bych nazval jako "preanimovane". Vseho moc skodi. Mozna bych prekousl ty animace v tech elipsach, ale ty animace textu pod uz jsou zbytecne a rusi. Daleko lepsi by bylo, kdyby se odkaz choval porad stejne, at uz najedes na elipsu nebo text. Pokazde by se zanimovala elipsa a zvyraznil text, takze by to pusobilo jednotne.

Druhe stranky vypadaji zajimaveji, ale opet bych to s tema animacema moc neprehanel.
- Nelibi se mi horni radek jezdiciho textu, tady by bylo daleko lepsi, kdyby byl pevne umisten a zarovnan na stred.
- Za chybu bych povazoval hrajici hudbu, kterou vetsina uzivatelu nesnasi, protoze u surfovani poslouchaji svoji a kdyz do toho zacne rvat ta tvoje, neni to zrovna prijemne. Proto by mela byt na zacatku vypla a uzivatel by mel mit moznost si ji zapnout.
- Taky nevidim zadny vyznam, mit na strankach hodiny. Mozna, ze mas radost, ze sis ten jednoduchy skript vytvoril sam nebo v horsim pripade nekde zkopiroval, kazdopadne to vypada hodne amatersky. Jedine, k cemu slouzi je to, ze mas radost, ze si je "rozchodil". Kazdy ma hodiny dole na liste, takze zadne dalsi na obrazovce nepotrebuje.
- posledni vec, co me napada je zvyrazneni odkazu menu. Mel by byt vzdy zvyrazneny ten, na kterem se zrovna uzivatel nachazi

Vic me momentalne nenapada ;)
rednek
Profil
V tych stryx strankach je flash absolutne zbytocny, co som pozeral tak by sa dala vacsina toho zvladnut cez animovane gifi a javascript.
To ze je zbytocny je velmo zle, pretoze flash ma na webdesigne kopec nevyhod a kym nemas naozaj dovod pouzivat ho tak ho nepouzivaj, alebo pouzivaj tak aby to zaujalo a bolo vidiet :p

Na obydvoch sajtach by som zvysil framerate, mas to vsetko cez motion tweene a teda ti to neda pracu naviac. Cim vyssi framerate tym lepsie sa na to pozera
Co som pozeral ukazky na tvojej sajte tak hudba nesedi k tomu co sa deje, resp. hudba hra a bez akehokolvek fade out alebo vhodneho okamziku v rytmike sa to prepne
Inak ako XXX napisal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0