Autor Zpráva
hannah
Profil
Poprosila by som opäť názor na stránky Kurz aktívneho rodičovstva
postupným učením som sa prepracovala k vyhodeniu tabuliek, stále to asi ešte nie je to pravé, tak kým to opäť rozkopem, chcela by som poprsiť o kritiku do očí bijúcich chýb. (a trochu pochvaly by tiež potešilo;-)
Ďakujem vopred.
AlešD
Profil
hannah

Podle mě to vypadá docela dobře až na neexistenci tiskového stylu, předpokládám, že maminky si některé rady vytisknou a červený podklad tisku jim spolehlivě zlikviduje inkoust v tiskárně už po pár stránkách. Tisk černé na bílé a bez nerelavtních informací (menu atd.) je ideální.

Subjektivně mě přijde ta ostře červená barva na pozadí rušivá. Pro bábätká a jejich mamče bych volil spíš růžovou, lila a pod. Ale to je subjektivní dojem. A jak se na to víc dívaám, nechal bych to.

Ve fotogaleri bych po rozkliknutí obrázku není cesty zpět (aspoň jsem nenašel). Doplnil bych proto odkaz zpět, nebo nechal celý obrázek jako odkaz na fotogalerii (v PHP lze velmi jednoduše).

Na slovensku se píší dvě dvojtečky :: místo jedné ?

Líbí se mi střízlivý dyzajn bez nějakých přeplácaností, což téma bábätek někdy evokuje.

<OT>bábätko - jak je slovenština krásný jazyk! </OT>
minsky
Profil
pekne, snad jen v titulce pises "aktivneho" urcite je tam kratke e? nejsem slovak ale zda semi to podezrele :)
na strance linky (odkazy) kdyz se na to podivam nevidim zadny odkaz, az po najeti mysi na nejaky text to poznam, tim mam na mysli ze by to chtelo nejake odliseni normalniho textu od odkazu aby to kazdy poznal, plus nejaky vhodny hover efekt, ten bys klidne mohla dat aj do leveho sloupecku s temi kursy ;)
hannah
Profil
Ďakujem za nápady, vidím, že sa stále mám véla čo učit;-)
Fotogaléria a tlač sú slabé miesta, do php som sa nepúšťala... chcela som vyrobiť galériu s náhľadom, ale ešte som nenarazila na to ako na to...

Tá červená je taká subjektívna, mne sa k tej téme hodí viac ako rúžovo/bledomodrá, tehotenstvo je skôr červeno-oranžové;-) ale to je skúsenosť z obdobia mojich tehotenstiev a je to zvláštne, väčšine tehotných sa to výrazne páči, väčšina mužov nesúhlasi... kedže ale klientky sú ženy, farba zostáva (okrem toho Bratislavská konkurencia je všetko cukríkovo rúzová alebo bledomodrá;-) tak aby sme sa nejako odlíšili.

aktívneho je správne

a podčiaknuté odkazy... viem, že sa to má, všade, kde to nemôže byť dopredu jasné sú odkazy podčiarknuté, ale na tej stránke odkazy mi prišlo, že každý odkaz bude čakať, iný text tam nie je. Osobne mi ten text po podčiarknutí príde zle čitatelný... že by som ho podčiarkla len v hover?

Alebo, dá sa zmeniť farba len podčiarknutia?
<OT>Ja mám zase slabosť na čestinu</OT>
Aleš Janda
Profil
Docela pěkný :-) Není moc co vytýkat. Akorát ta červená je příliš sytá; působí to agresivním dojmem, po 5 minutách čtení mám chuť někoho zastřelit ;-) Trochu bych to zesvětlil.
Mistr
Profil
hannah
Pro e-mail ve stránce http://www.dietaaja.sk/web.htm jsi použila návod z Intervalu, co? Řešení má jednu chybu, na kterou mě již upozornili kolegové. Když Ti chci poslat mail, mám dvě řešení: buď adresu mechanicky opsat nebo ji zkopírovat, což asi udělá většina lidí. Kopíruji knanah@gmail.com, vkládám do formuláře v e-mailovém rozhraní, avšak co to? Adresa je vložena jako moc.liamg@hanank. Tak Ti asi mnoho zpráv nepřijde.

A ke stránkám ještě jedna poznámka: Příliš se mi nezamlovají ty dva řádky menu. Nešlo by je třeba přiblížit? Teď na první pohled netuším, zda si mám například v prvním řádku vybrat nějakou položku a ve druhém nějakou další. Nebo se ten druhý řádek menu mění podle vývběru v tom prvním, horním? To jsou otázky, které mne při prvním pohledu napadnou.
Skogen
Profil *
Dát stránce o rodičovství jako základ červenou barvu je dost šílený nápad. Doporučoval bych inspirovat se v marketingu pojišťovnictví (jistota = klid a pohoda, což rozhodně s obnaženou krví nejde dohromady). Jako rodič hledající radu (jistotu) bych prchal seč by mi síly stačily...
hannah
Profil
Asi urobím prepínanie farieb;-)
Mala som aj jednu rúžovo marhulovú variantu ale zrušili mi ju ako nevýraznú. Asi sa k nej vrátim ako k alternatíve, keď budem robiť štýl pre tlač.

Skogen
Psychológia farieb dáva červenú (spolu s oranžovou) k spiritualite (Tibet), materstvu, tehotenstvu, samozrejme aj energii, krv, vražda a spol. sú skôr také prvoplánové asociácie...
je to ale otázka prvého dojmu, ktorý je dôležitý. Na druhej strane, to, že "polovica sveta je modrá" (amslico) neznamená, že budú len biele stránky s modrým, zeleným alebo oranžovým akcentom, teda aspoň dúfam;-) Musím to zvážiť, takže ďakujem za názor.

Mistr
Dík za link na diskusiu, všimla som si, že to nejde kopírovať, ale ak to ani nepomáha proti spamu, dám to preč.
Rozostupy medzi riadkami menu vznikli v dôsledku amatérskej snahy dodržať poradie obsah stránky - navigácia v kóde a zároveň aby mali dostatok miesta aj pri zväčšovaní stránky, aby sa to úplne zúfalo nerozsypávalo. Nie je Ok, takže preto rátam, že to budem musieť prerobiť. Bol to učebný experiment (prvý pokus s pozicionovaním v CSS).
Na druhej strane lavý stĺpec chcem nechať len pre kurzy, pretože tie by stránka mala v prvom rade predávať, čiže aby ich bolo vidno, aj keď tam ludia vlezú odkiaľkolvek.
Skogen
Profil *
Ne, ne, rozhodně nezavrhuji červenou a žádnou jinou barvu, ani jejich odstíny, co jich jen na světě je. Pouze se domnívám, že v našem kulturním okruhu je červená především spojená s agresí, s neklidem, s nebezpečím... Základní barevné podání webu by pak asi mělo zhruba korespondovat s jeho zaměřením, myslím si. Jestliže budeš chtít, aby na stránky přišly například také (po vašem) ťarchavé ženy před porodem, zkus se zamyslit, jak by zrovna na ně ta barva krve asi působila. Pokud bys tvořila stránky pro Tibeťany s odlišnou symbolikou, pak proč ne...

Ten první dojem je určitě na netu klíčový, ostatně funguje i v běžném životě a zdaleka ne každý má nepřekonatelnou snahu být objektivní :o) Je to jen můj názor, jiným, zdá se, červená nevadí, takže dko ví.. ;o)
hannah
Profil
No začínam mať pocit, že ma presvedčiťe, ono za mesačnú skúšku inej farby nič nedám a z GA by mohlo byť jasné, čo to urobí s prvým dojmom.
Tož hor sa do prestavby:(
Skogen
Profil *
Možná by stačila anketa.
hannah
Profil
Tak som nakoniec stránku prerobila na zeleno Kurz aktívneho rodičovstva a musim dať za pravdu skeptikom červenej, Bounce Rate poklesol o 10% (lepšie ako anketa;-)
Ďakujem Všetkým za nápady a budem rada, ak to aj teraz mrknete kritickým okom, čo by sa dalo ďalej vylepšovať.
Skogen
Profil *
Teď to působí příjemně vzdušně, pastelky v dobrém slova smyslu :o)


Malinko se mi nezdá menu.

- Začínal bych velkým písmenem, aby bylo hned na první pohled lépe znát, kde odkaz začíná a kde končí..

- Po rozkliknutí odkazu v menu mě zmátla změna vzhledu, kdy jsem si hned objevivší se podmenu nezasocioval s nadřazenou položkou v menu. Řekl bych, že by bylo vhodnější dát rozkliknutému podmenu shodný background s právě aktivním nadřazeným ("mateřským") odkazem. Pro odlišení od nadřazeného odkazu bych pak krom odsazení textu a drobnějšího fontu použil i vhodný znak, třeba puntík (což má tak jako tak většina počítačově gramotných spojeno se seznamem, takže by to působilo přirozeně). Teprve při výběru z podmenu bych barevně odlišil právě aktivní odkaz, ovšem maximálně o nějaký odstín, aby bylo jasné, co k čemu patří a co už je jiná kategorie...


Vertikálně bych odsadil Kontakt od menu, s mezerou by obojí působilo lépe.

Menu i Kontakt bych v levém sloupci víc vycentroval, možná bych sloupec zúžil.

Poslední věc, která se mi moc nelíbí, je způsob podtržení odkazů v horním menu. Jakoby to bylo cosi mezi podtržením a čárou oddělující odkaz od podrobností. Možná by bylo dobré udělat odkazem celý div, podtržení zrušit a použít čáru, čímž by vznikl nadpis oddělený od informací...


Jinak, jako návštěvníkovi se mi to líbí, počtu si :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0