Autor Zpráva
tomas657
Profil
Čo vravíte na tento web - www.webclanky.wz.cz - napíšte, čo sa vám páči, čo nepáči, čo by ste zmenili, pridali, atď.

Ďakujem.
Nox
Profil
Uff...no...grafika žádná, design žádný,
celá webová stránka se jeví jako souvislá A4 textu,

nejde se v tom vůbec vyznat

kod celkem normální, ikdyž teda...
co tam dělají proboha 2 <body> tagy?

<!-- JavaScript Banner Rotator - Rotate banners everytime a page is loaded.
to je naprosto trivální věc v PHP za 2 sekundy a funguje i bez JS

na to že si tu před chílí inzeroval tvorbu...
tomas657
Profil
na to že si tu před chílí inzeroval tvorbu...

Kodovať predsa viem, ja len neviem vytvoriť poriadny design.... , ten javascript sa chystám nahradiť phpéčkom... fakt netuším, ako sa tam dostali dva body tagy, asi mojou nepozornosťou, dám to preč, design fakt za veľa nestojí, ale ja a grafika, to proste nejde dokopy, neviem tvoriť designy, viem len kodovať...
Nox
Profil
Hafo moc pomůžou reference. Člověk navštěvuje denně weby a stejně jakoby nevěděl jak vypadají. Stejný je to s kreslením a znalostí anatomie. Člověk vidí lidi neustále každej den, ale bez studia anatomie je velmi těžké něco nakreslit

Nestačí jen lítat po internetu, musíš si oteřít stránku, kterou považuješ za moderní
a opravdu dobrou a pozorně se dívat, jak že vlastně vypadá, co ji dělá tak dobrou,
kde co je, atd. ...a pak zapřemýšlet jak skloubit tyhle poznatky s tvým vlastním
tvůrčím stylem
tomas657
Profil
Nestačí jen lítat po internetu - to nerobím...

viem, že treba pozrieť na pekné designy, ako sú spravené, a učiť sa od nich, ale ja mám problém naučiť sa pracovať s grafickými programami, viem trochu používať len Photofiltre (čo nie je na tvorbu www najlepšie)...
Nox
Profil
Tak začni používat Gimp(bezplatný) či Photoshop... na netu sou tutoriály na všechno, takže i na jejich základní ovládání
(možná www.3dtotal.com ...kvalitní to stránky...a pak google, no...) a zkoušej je sám...může to trvat, ale...
tomas657
Profil
Photoshop mám, skúšam v ňom robiť, ale nejde mi to, skúsim nejaké tutoriály, vďaka za radu... ale prosím hodnodte môj web - www.webclanky.wz.cz
Tasartir
Profil
Ke grafice se nebudu vyjadřovat, grafik taky nejsem, ale snad některé moje postřehy přidjou vhod..

1 - pravé menu - nezarovnával bych ho na střed, ale doleva. možná by tam mohly být i odrážky
2 - od H2 bych nechával větší horní mezeru - trochu to oddělí
3 - odkazy s novinkami - odsadit 2. a další řádek? nevypadalo by to jako krabice.
4 - osobní pohled - nelíbí se mi že dva z nadpisů jsou psaný velkýma, kdežto u ostatních je velký jenom první písmeno. Chápu že tyhle dva nadpisy jsou ve vyjímečném postavení oproti ostatním, ale mě to moc nesedí.

edit 5 - zápatí, text se moc lepí ke krajům
tomas657
Profil
Tasartir

Vďaka za normálnu kritiku...
tomas657
Profil
Pridá sa ešte niekto?
shaggy
Profil
Dovolím si jednu poznámku - ten web si protirečí.

V headeri máš napísané "články o webdizajne" a pritom sám tvrdíš (a je to aj vidieť na tej stránke), že grafika (de facto webdizajn) ti moc nejde.
Máš tam kategórie - SEO, prístupnosť, ale tá stránka mi moc "prístupná" nepripadá. Text je strašne nahusto, menu je nahusto. Na tvoju stránku príde človek, ktorý potrebuje okuliare na čítanie, ale ešte zvláda prezerať stránky aj bez nich. A nemá tie okuliare po ruke... lenže na tvojej stránke bude mať problém. Takže keď píšeš o prístupnosti, skús si upratať "na vlastnom dvorčeku" najprv ;-)
css-temps
Profil *
ked nevies robit design tak neodporucam stranky o webdesignu....
tomas657
Profil
ale tá stránka mi moc "prístupná" nepripadá

Mám zväčšiť písmo? A asi aj odsadenie od okrajov, však?
shaggy
Profil
Počkaj, ty máš stránku, kde píšeš o webdizajne, SEO... a nás sa pýtaš, či máš zväčšiť písmo? Prístupnosť nie je o veľkosti písma. Mne napríklad vadí (na prvý pohlad), že riadky sú nízke - nejde o veľkosť písma ale o výšku riadku (line-height), máš málo volného priestoru medzi textom, zle sa to číta (napríklad večer, keď si unavený). Všetko je nahustené na kope, položky menu nie sú nejak zvlášť oddelené vizuálne... ale to by si predsa mal vedieť (bez urážky) ak o tom píšeš na stránke.
tomas657
Profil
súhlasím, ten design nie je veľmi dobrý z hľadiska prístupnosti, ale chystám nový design, ktorý bude oveľa lepší

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0