Autor Zpráva
Tomáš Hlaváček
Profil *
Ahoj všem,
před měsícem jsme najeli na novou firemní identitu, studio nám pěkně roste, takže jsme se ve volném čase měli chuť věnovat i našim stránkám. Protože na webu pracovali vesměs všichni naši noví spolupracovníci, rád bych znal názor všech profesionálů na jejich práci - jde jak o grafiku, strukturu webu tak i kódování - v programování se najde ještě hodně nedodělků, ale ty prosím nekomentujete , na vývoji CMS se neustále pracuje. Díky za postřehy, TH.
Tomáš Hlaváček
Profil *
Kdyby někdo stál o link tak tady je :-) [url=www.hlavacek-webdesign.cz]www.hlavacek-webdesign.cz[/url]
Tomáš Hlaváček
Profil *
kdyby někdo stál o link, tak tady je: www.hlavacek-webdesign.cz :-)
Petr Tichý
Profil
Zákládní kámen úrazu spočívá v přílišné hustotě textu. Celé to chce provětrat a třeba v menu si pohrát se vzdálenostmi a kompletně zvětšit hodnotu řádkování tak o min. 30%.
Tomáš Hlaváček
Profil *
Takže to je námět pro grafika - já osobně si to zapíšu za uši a u našich projektů budu koukat více na použitelnost webu, díky. T.
sTeeVe
Profil
Celkový dojem z webu je nadprůměrný.
Jak už psal Petr Tichý, je třeba zvětšit řádkování textu + zlepšit pozice textů v menu (třeba menu rozšířit až k pravému rohu layoutu).

Pohrál bych si také s jednotlivými sekcemi, aby nebyly takto suché. Třeba přidal originální ilustrace či ikonky, přidal ještě jednu barvu, atd.
Řekl bych, že technicky je to zvládnuté dobře, nicméně jste mě nepřesvědčil, abych si u Vás stránky objednal. Na internetu je kreativnější konkurence. Zkuste se něčím odlišit.
J
Profil *
Šířky sloupců - v IE6 levé menu ujeté dolů až pod textem pravého sloupce.
Manq
Profil
Tomáš Hlaváček
Trochu mě mate změna barvy headeru sekce menu po najetí myši.
Tomáš Hlaváček
Profil *
To sTeeVe: Ikonky už jsou v přípravě, tohle je první verze, se kterou jsme museli přijít, aby bylo alespoň něco. Web děláme z důvodu informovanosti našich klientů a pro možnost odkázat je při jednání na naše stránky - nemá (podle mě to ani pořádně nejde) sloužit k prodeji, v našem studiu je obchod o přímém kontaktu s klientem, proto tam ani nenajdete kontaktní formulář nebo jakousi objednávku. V příštím roce, až bude studio stabilnější, dojde určitě i na jeho další vývoj. Teď nás ale hlavně pálí obsah.

To Manq: mě se to naopak líbí...

To J: jj IE 6 je ještě rozhozené, zítra se na to s kodérem koukneme, alespoň v sobotu máme volno, takže teď jdu na houby, hezký víkend všem :-)
oogi
Profil
Logo je pěkné, ale zbytek webu na mě chrlí tolik informací, že nevím kam jít a na webu se ztratím... Použitelnost by chtělo výrazně zlepšit.
Tomáš Hlaváček
Profil *
TO oogi: to by měly zjednodušit ty připravované ikonky, jinak obsahově nic moc - nejspíš si na to zaplatím nějakého copywritera, osobně nijak dobře nepíšu.
Hrady
Profil
Proč všechny položky menu začínají velkým písmenem a aktuální projekty ne???
Tomáš Hlaváček
Profil *
To Hrady: opraveno, dík
aDAm
Profil
nevim proc ale menu mi strasne moc pripomina menu z tohoto studia....
http://www.thinline.cz/

a co se tyka textu, jak bylo vyse, me nebavi cist mrte textu a radeji se soutredim jestli tam neni vyzdvizeno zvyraznenim apod...
Tomáš Hlaváček
Profil *
To aDAm: trefa, nečekal jsem, že někdo objeví mou inspiraci :-) zpracování menu u thinline se mi líbí jak designově tak strukturou. Zvýraznění přehledu služeb by měly pomoci ikonky a na stylech pro text už se pracuje - určitě po odlehčení stránky vypíchnu tučným písmem nejdůležitější body. BTW má zvýraznění <strong></strong> nějaký vliv na SEO?
Kajman_
Profil *
<base href='http://www.hlavacek-webdesign.cz/' />
Asi nepomůže moc přístupnosti.

Ve ff pak nefungují správně kotvy (např. odkaz na začátek stránky na jejím konci).

Myslím, že nebudou mít všechny prohlížeče a roboti správnou implementaci base, tak bych se tomu vyhnul.
Kajman_
Profil *
A pro logo jste náhodou neměl inspiraci v čtyřjádrových procesorech amd? ;-)
Tomáš Hlaváček
Profil *
To Kajman_:

za kotvy díky, opravíme spolu se styly pro IE6.

base href je důležité pro CMS - bez toho se tedy neobejdu, nicméně relativní odkazy z výstupu CMS fungují i bez jeho podpory.

Vzhledem k tomu, že v době, kdy mi grafik vymyslel toto logo, nebylo na světě ještě ani dvoujádro od AMD, je tato otázka bezpředmětná ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0