« 1 2 3
Autor Zpráva
aisukriimu
Profil
Myslela som, ze to je diskusia a nie chat. :)
Btw kto sa so mnou stavi, ze sa toto tema coskoro uzamkne? ;)

Jo, a aby som nezabudla - Nikto ti nebude kritizovat nejake malickosti, ked prevedenie stranky a take hlavne veci su zle. Nebudem ich opakovat, uz tu boli povedane snad milionkrat.
Joker
Profil
Kanja
Ja vim, ze je to css sikovny, ale to bych to opravdu musela cele predelavat
Však toho zas tolik není a není to tak složité... když bych vzal nejdřív si k tomu něco nastudovat, pár pokusů a omylů a potom předělat jednu stránku, to může zabrat tak den-dva, pak jí sem hodit ke zhodnocení a doladit chybky a potom tak půl dne až den na celý zbytek webu.

Jak to udelat, aby to nebylo prilepene na okrajich?
Tak nějaká jednoduchá a rychlá metoda by byla jak končí menu, jak je:
</table>
<br>
tak za to dát:
<div id="obsah" style="padding: 20px;">
a na konec, jak je:
(...)seznam.cz</font></center></u>
tak za to dát:
</div>

A uvidíme, jak to bude vypadat :) To číslo za padding se dá měnit, čím větší číslo, tím větší okraj.

Myslis, ze je male pismo?
To ani ne, kdyžtak si ho zvětším, ale to rozložení textu na stránce je špatně čitelné

Davate mi tady jen jednu radu: Bud se nauc CSS nebo se na to vykasli!
Například já jsem napsal docela konkrétní připomínky k webu jako takovému.
Ale je fakt, že bez CSS to asi půjde dost těžko. Pomocí HTML se dělá struktura webu- co bude nadpis, odstavec, odkaz, obrázek atd. Pomocí CSS se dělá vzhled webu- jakou co bude mít barvu, velikost písma, pozadí, atd.
No a když web má nějak vypadat, bez toho vzhledu se obejde dost těžko.
Millos
Profil
to si ludia kupuju?
Morasino
Profil
Zajímavá diskuse.Jak vidím tak moderátoři tomu dávají volný průběh.
Peter Kincel
Profil
Kanja
Tento web má len tri chyby - kód je strašný, grafika odpudivá a použiteľnosť takmer nulová. Moja rada znie, že ak chceš mať normálny web, tak ho celý prerob. Ak ľudia niečo robia, mali by to robiť poriadne, aj keď na amatérskej úrovni. Ak túto snahu nemáš, tak je celá táto trojstranová diskusia zbytočná.

Skús sa aspoň vysporiadať s použiteľnosťou. Veci ako príliš široký text nalepený na okraji, každá stránka inej farby, alebo absencia pätičky sú dosť veľké prehrešky voči tvojim návštevníkom.
Kanja
Profil *
Joker: opravdu díky, padding funguje, zkusim i dalsi veci zlepsit...

Některé z vás opravdu lituji, takový přístup ke světu signalizuje jedinou věc: a to nespokojenost se sebou samými.

Přesto díky za další zkoušku.
css-temps
Profil *
určite bych nemenil farebnost stranky na kazdej stranke.... nerob odkazy tipu: http://www.kanja.wz.cz/cenik/uvod.html sprav to radsej takto:
http://www.kanja.wz.cz/cenik.html bude to tak lepsie a prehladnejsie... inak mi vadi to co uz ini spominali tabulky, padding , HOVER.... atak dale, a tak dale.................................................................. ...................................................................... .....................................................................
p
Profil *
Millos: Jo, kupujou, predstav si. Narozdil od tvych vyrobku.
Skogen
Profil *
Kanjo...

Když sem dáváš web k posouzení, můžeš si být stoprocentně jistá, že ti ho zkritizují, zkritizovali ho už mnohem větším kabrňákům ;o)) Není v tom nic osobního, jednoduše se podívej na jiné předhozené weby a často zjistíš, že mají pravdu.

- taky jsem si myslel, že navěky vystačím s tabulkovým layoutem.. Pravda je ta, že při složitějším rozvržení je to oproti pozicování zoufale nepřehledné a těžko se to upravuje. Dlouhé načítání je problém i dnes, nezapomeň, že ne všude je kabel nebo DSL, někde se musí vystačit třeba jen s GPRS, zejména to platí o notebookařích.

- totéž platí přímé formátování x css. Když použiješ kaskádové styly, kde nastyluješ nejdenou všechny opakující se prvky na všech stránkách, dramaticky se ti zmenší kód. Čím obsáhlejší kód, tím víc chyb a zmatků.

Pokud ti tabulky i přímé formátování vyhovují, pak je používej dál, proč ne... Rozvržení stránky nutně potřebuje upravit, řádky přes celou obrazovku se dost špatně čtou a když se špatně čtou, vlastně je pak ani nikdo nečte...



Jiná věc je design. Jako tvořivá bytost bys k podobě stránek taktéž měla přistupovat tvořivě, mě ta kombinace navzájem se tlukoucích barev o uměleckém cítění zrovna dvakrát nepřesvědčila. Ale cvik dělá mistry a když to nezabalíš, budeš se zlepšovat, protože vzhledem k výrobě ozdob estetickým cítěním prostě disponovat musíš, takže chybí jen know-how a to je na jakpsátweb...

Pro obchod jako takový by možná bylo vhodnější podívat se rovnou po nějaké free aplikaci určené k provozování internetového shopu. Když ne, pak bych doporučoval nesekat informace na části, ale ke každému jednomu výrobku hezky přibalit fotku, popis i cenu najednou...


a hlavu vzhůru, když jsem sem dal svůj úplně první počin, roztrhali mě na hadry.
« 1 2 3

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0