Autor Zpráva
scheni
Profil
Prosím o názor na web Variable

Díky, Scheni
scheni.com
DJ Miky
Profil
— Co se mi tam nejvíc nelíbí, jsou nepodtržené odkazy.
— V menu chybí hover.
— Je to textilní a výtvarný ateliér nebo blog?
shaggy
Profil
Dizajn sa mi páči, ale súhlasím - vyzerá to skôr ako blog.
A neviem ako DJ Miky, ale ja v menu ten hover vidím
DJ Miky
Profil
shaggy
Aha, já mám tmavší nastavení barev na monitoru a ten hover je skoro neznatelný, tak jsem ho neviděl…
Joker
Profil
Mně se to docela líbí, možná trochu "velkorysé" prostorové pojetí a hodně dlouhá stránka => velký objem dat.

Sloupec s galerií působí nezávisle na zbytku stránky, takže mě překvapilo, že změnou galerie se současně vrátím na úvodní stránku a naopak kliknutím na nějaký článek se zruší výběr galerie.
scheni
Profil
- Nepodtržené odkazy, no, uznávám že lidi jsou na to zvyklí... na druhou stranu mě příjde že jsou od běžného textu odlišeny dostatečně...
- Pod čím chybí hover v menu? IE, Firefox, Opera jej zobrazí... a nevidí důvod proč by něco dalšího nemělo :/
- Je to textilní a výtvarný ateliér, který se snaží na to jít trochu jinak než přes suché komerční stránky, takže je to vlastně malinko i blog :)
scheni
Profil
Mně se to docela líbí, možná trochu "velkorysé" prostorové pojetí a hodně dlouhá stránka => velký objem dat.

Uznávám, tohle je částečně ve vývoji. Asi snížím počet článků na stránce.

[i]Sloupec s galerií působí nezávisle na zbytku stránky, takže mě překvapilo, že změnou galerie se současně vrátím na úvodní stránku a naopak kliknutím na nějaký článek se zruší výběr galerie.


No jo, je to bohužel pravda, vím o tom, ale nedaří se mi to zatím spravit (a ani jsem se o to moc nepokoušel), je to relativně drobná vada na kráse... ale určitě na to čqasem ještě kouknu. Díky.
DJ Miky
Profil
- Nepodtržené odkazy, no, uznávám že lidi jsou na to zvyklí... na druhou stranu mě příjde že jsou od běžného textu odlišeny dostatečně...

Stačí, aby přišel někdo, kdo má problémy s rozeznáváním barev a nepozná ani jeden…
http://pristupnost.nawebu.cz/texty/pravidla-standardy.php?full#rule29
scheni
Profil
Stačí, aby přišel někdo, kdo má problémy s rozeznáváním barev a nepozná ani jeden…

Hehe, jsem barvoslepý :). Nekecám. A odkazy rozeznám, proto mě to přišlo dostačující. Ale koneckonců ti dávám za pravdu, podtržení vrátím tam kam patří :).
Bubák
Profil
Tak tohle by šlo udělat mohem líp:
<p class="nadpis"><strong>textilní<br />a&nbsp;výtvarný&nbsp;ateliér</strong></p>
scheni
Profil
Bubák
Tak tohle by šlo udělat mohem líp:
<p class="nadpis"><strong>textilní<br />a&nbsp;výtvarný&nbsp;ateliér</strong></p>


Poraď jak, budu rád :)
Flip
Profil
moc pěkný nápad a pojetí! lepšího kodéra, menší kompresi fotek a bude to best xD
Str4wberry
Profil
scheni
1) Proč je hned na začátku textu:
„Textilní a výtvarný ateliér Variable“
a
„textilní
a výtvarný ateliér“
Nestačilo by to jednou?

2) Galerii a pravému sloupku chybí podbarvení pro stav vypnutých obrázků.
3) Obrázek úplně vespod stránky špatně navazuje.
4) Chybí klikací logo („variables“ nepočítám)
5) Web se mi zdá naprosto nepřehledný — zejména nevýrazná navigace a její odkazy.

Web vypadá pěkně, je nepřehledný a kód také za moc nestojí.
Hodnocení: 5/10
scheni
Profil
Str4wberry

1) Inu stačilo, původně to byl nějaký slogan a byl rozdílný od nadpisu, kouknu na to
2) ok, přidám
3) ono to záleží na šířce stránky, u mě to sedí takže jsem si toho nevšiml. Doma mám monitor už na houby, když jsem měnil šířku okna, nic jsem neviděl. Teď jsem to zkusil jinde a máš pravdu, budu to muset dodělat.
4) tak tady se trochu nechytám, proč nepočítáš "variable" když je to logo?
5) no to zatím nejspíš nijak výrazně měnit nebudu, to se bude muset promyslet :)
Str4wberry
Profil
scheni
4) tak tady se trochu nechytám, proč nepočítáš "variable" když je to logo?
Uživatelé, včetně mě, čekají klikací logo vlevo, tam máš nějaké tři knoflíky (?) a ani text „textilní
a výtvarný ateliér“ nekliká.
Mistr
Profil
scheni
Proč má některá fotografie v galerii popisek začínající malým, jiná zas velkým písmenem?
Tomass
Profil *
Nepřeháníte to trochu? I když vezmu v úvahu odlišnou míru kritiky pro začátečníka a pro někoho, kdo je jednoznačně graficky na výši, myslím, že by v tomto případě nezaškodila také nějaká pochvala.

V kódu nevidím nic, co by mi vadilo a grafická úroveň patří jednoznačně do horních 10% toho, co jsem zde viděl.


Jen poznámka: Návrhy a skicy.. skici bude lepší, koukni na http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm
Ale třeba výtku o klikacím logu napravo řadím vyloženě do kategorie vtipných.
scheni
Profil
Tomass
Díky, opraveno.

A jinak logo přesouvat nebudu :)
Str4wberry
Profil
scheni
A jinak logo přesouvat nebudu :)
Tak alespoň „rozklikej“ zbytek horní části.
Mistr
Profil
Tomass
Ale třeba výtku o klikacím logu napravo řadím vyloženě do kategorie vtipných.
Nemyslím si. Jde o zvyk. Klikací logo se hledá vlevo nahoře. Takhle se musím zastavit a hledat. Ano, je kladem, že tam klikací logo je, s tíém souhlasím. Ovšem obvykle se hledá vlevo nahoře. Samozřejmě, řešení navržené Str4wberrym je možné.
scheni
Profil
Takže změny provedené na základě připomínek:
- odkazy nejsou odlišeny barvou, ale standardně podtrženy
- snížen počet článků na vstupní straně
- odstraněno zdvojené "textilní a výtvarný ateliér"
- "textilní a výtvarný ateliér" je odkaz
- pozadí (snad) už lépe navazuje, ještě to budu muset zkouknout na lepším monitoru

Jinak k diskuzi o logu - logo vlevo nahoře nebývá proto, že je to zvyk, ale proto, že to je první místo, kam padne člověku oko když koukne vlastně na jakýkoli psaný (i jiný) obsah. To je dáno tisíciletou tradicí. V jiných kulturách je tomu jinak, ale to sem teď nepatří. No a u mě sice vlevo nahoře teoreticky nic není, ale oko divákovo je po diagonále přesunuto doprava nahoru, kde již logo bryskně najde :).
Mistr
Profil
scheni
go vlevo nahoře nebývá proto, že je to zvyk, ale proto, že to je první místo, kam padne člověku oko když koukne vlastně na jakýkoli psaný (i jiný) obsah.
Nesouhlasím a dovolím si oponovat. První místo, kam padne lidský zrak je...
... ukáži Ti to na obrázku, který jsem si vypůjčil z jedné prezentace od nás ze školy.

Postupuješ A -> B -> C -> D, takže žádný začátek vlevo nahoře, jak tvrdíš.
scheni
Profil
Mistr
Nebudu se přit s autoritami, ale nebude to tím, že u fotografie je to jinak než u psaného textu? Já si to levopravé prohlížení nevymyslel, mám to z chytrých knih a tvrdilo mi to i pár lidí co na to má školu... (osobně mám elektroprůmku takže svým vlastním vzděláním se v raději ohánět nebudu :).
Mistr
Profil
scheni
fotografie je to jinak než u psaného textu
Možná. Ovšem webová stránka se dle mého blíží spíše fotografii než psanému textu. Má totiž mnoho grafických prvků.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0