Autor Zpráva
Atlantis
Profil *
Jak se vám líbí www.jenisovice.cz ? Díky za jakýkoliv názor.
Thaweg
Profil *
Po obsahové stránce docela slušné, po stránce provedení bych to nazval typickým WYSIWYG (what you see is what you get) webem. Takže plno balastního kódu, o dost větší datová velikost, než by bylo třeba atd.

Ale je to web obce, takže hlavní je obsah. Trošku ale zamrzí, že v Mozille se třeba nezobrazí hlavička stránky (ta fotka s nápisem Jenišovice) a stránka se zobrazí trošku rozhozená. To je ale daň za Front Page.

Navrhoval bych změnit titulky stránek, mohlo by se tam objevovat jméno vaší obce (takže ne třeba "Domů", ale například "Jenišovice", ne "Úřední deska", ale "Jenišovice - Úřední deska"). Proč? Lidé se pak mezi mnoha otevřenými okny lépe orientují a navíc si titulků všímají vyhledávače => změníte-li je, půjde vás na heslo "Jenišovice" snáze najít.

Takže:
1. Zkusit změnit editor (ale není nutné, to je na vašem uvážení)
2. Změnit ty titulky
3. Něco udělat s rozlišením, stránky jsou nějak moc široké (i když rolovat se nemusí, bez posuvníku to bude vypadat líp)
4. Opravit e-mailový kontakt, míří to na adresa@microsoft.com, což asi není vaše adresa ;)

Jinak se mi ty stránky líbí, jsou přehledné a myslím, že docela plní svůj účel.
Atlantis
Profil *
Díky za rady a postřehy.
1. s webem začínám a tohle je jediný pro mě dostupný program (nechce se mi zatím nic kupovat)
2. o změně ještě pouvažuji
3. co se s tím dá dělat? Pracuji na 17" monitoru kde vše mám do 3/4 obrazovky a myslela jsem, že na menších monitorech to bude ok.
4. již opraveno jen ještě nedáno na web
[b][/b]
Kráťa
Profil
- Líbí ce mi nápad dát na stránky jízdní řády. Možná by nebylo špatné, kdyby tam byly i jednotlivě ke stažení, či vytištění.
- Vodorovná lišta se mi dělá pouze u těch JŘ.
- Lepší by možná bylo, kdyby se to neotevíralo v novém okně.
- co vyndat to pozadí a nechat tam pouze barvu, nebo nějaké kontrastnější k textu?
Thaweg
Profil *
Atlantis:
ad 1. - jasně, pro vaše účely je FP myslím dostačující, čitelné to je a hlavní je stejně použitelnost. Front Page používá na některé účely i řada zkušených uživatelů (že jo Yuhů? ;)
ad 2 - určitě je změňte, nic tím neztratíte, můžete jenom získat na přehlednosti a taky vás půjde na internetu lépe najít
ad 3 - tak do toho bohužel nevidím, tohle je úskalí Front Page - slušně řečeno malá přehlednost kódu (prostě něco se posere, nikdo neví proč a blbě se to napravuje ;) Stejný případ je ta obrázková hlavička, co se v Mozille nezobrazuje. Ale použitelnosti to nebrání, tak co.
Thaweg
Profil *
Jinak já bych tam to pozadí nechal, zdá se mi, že to pasuje ke stylu těch stránek. A vůbec, většinou má víc cenu zabývat se obsahem, než vzhledem. Plno úřadů vám může v jednoduchosti orientace závidět (a to si říkají portály veřejné správy ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0