Autor Zpráva
TGhoul
Profil *
Prosim o zhodnoceni - http://tghoul.ic.cz/L2web/index.html
diky
Manq
http://semantika.name

Pro menu se snaž využít seznam.
Pro text tu máme tag <p>.
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; - Ale, ale.

margin-left: 580px;
_margin-left: 200px;
Nevím, že IE by dělalo až takové rozdíly ve vykreslování.

Pro nadpisy tu máme tagy <h1> až <h6>.
Str4wberry
TGhoul
1) <center> — tohle můžeš zajisti jen pomocí CSS — stačí hledat.
2) Co dělají tyto dva „prázdné“ divy?
<div id="left"></div>
<div id="right"></div>

3) Chybí klikací logo.

Hodnocení: 3/10

Manq
„margin-left: 580px;
_margin-left: 200px;
Nevím, že IE by dělalo až takové rozdíly ve vykreslování.“

Ty počítáš rozdíly na pixely?
Manq
Str4wberry
Ty počítáš rozdíly na pixely?
Tím jsem chtěl TGhoulovi naznačit, že asi bude něco špatně, když se mu margin v prohlížečích liší o 380 px.
TGhoul
Profil *
1) Vim ze to jde jen pomoci CSS, ale nevim proc, asi ze zvyku to delam takhle
2) left - podklad pod navigaci a right - to je podklad pod textem (obrazky)
3) Odkaz v navigaci "Hlavní strana" je jasny ne? Ja jako uzivatel vzdycky hledam v menu a az po tom co nenajdu klikam na hlavicku...

Stranka funguje dobre (podle mych predstav). Kod je si myslim taky celkem prehledny, takze drobnosti jako <center>, &nbsp; nebo <h1> až <h6> nejsou moc velkym problemem..
tajny spion
TGhoul
Stranka funguje dobre (podle mych predstav).
Pekny web (nekecam).

Kod je si myslim taky celkem prehledny, takze drobnosti jako <center>, &nbsp; nebo <h1> až <h6> nejsou moc velkym problemem..
Vzhledem s timto jsem se chtel na neco optat vsech. Par lidi se me zeptalo, proc vsichni kladete takovy duraz na pekny kod, kdyz to funguje UPLNE stejne, ikdyz je kod podle vas napsany zastarale. Ja odpovedet nedokazal.
Nasledne se me zeptali, jestli kdyz si prohlizim internetove stranky (jakekoli), jestli prohlizim stranky, nebo jestli se koukam, jestli je dobre napsany kod. Samozrejme, ze az na par vyjimek, nikdo na kod nekouka. Jaky je tedy duvod, psat kod "spravne"? Ja odpovedet nedokazal.
Manq
TGhoul
Kod je si myslim taky celkem prehledny, takze drobnosti jako <center>, &nbsp; nebo <h1> až <h6> nejsou moc velkym problemem..
Škodíš jen sám sobě, budeš-li na určitých místech používat nesprávné tagy (texty, menu, nadpisy).
http://semantika.name
Str4wberry
TGhoul
2) A proč nenastavíš to pozadí hlavnímu prvku. V Tvém případě #box?
3) No Ty jo, ale dost lidí (včetně mě) jsou zvyklí na klikací logo. Navíc rozklikat snad není takový problém, ne?

„Stranka funguje dobre (podle mych predstav). Kod je si myslim taky celkem prehledny, takze drobnosti jako <center>, &nbsp; nebo <h1> až <h6> nejsou moc velkym problemem..“

Jak se to vezme:
a) Místo odstavců používáš <br>Text.<br>…, což je velice nevhodné.
b) Když můj prohlížeč nebude mít podporu CSS, uvidím jednolitý logicky neformátovaný text a v podstatě ani nebudu vidět na jakém webu jsem.
shaggy
tajny špión - je smutné, že si nedokázal odpovedať na tie otázky.
Prečo sa všade nestavajú schody, však šikmé nájazdové rampy pre vozíčkárov sú zbytočné, využíva ich iba pár percent obyvateľstva. To isté platí o stránkach, sú ľudia čo používajú čítačky, má to vplyv na sémantiku atď.
A rovnako ani stavbári nemusia dodržiavať normy, dvere budú mať medzi 60-80cm, okná tiež a potom to aj tak bude vyzerať.
TGhoul
Profil *
Str4wberry
2) to me nenapadlo :) no holt nejsem profesional no..
3) ne, urcite neni problem rozklikat ;)

b) jen maly dotaz, proc by nekdo pouzival prohlizec bez podpory CSS?

tajny spion
Pekny web (nekecam).
Diky.. ;)
Kamil V
b) jen maly dotaz, proc by nekdo pouzival prohlizec bez podpory CSS?

Nemusí být nutně bez CSS, ale může chtít stránku interpretovat jinak. Může to být uživatel se zrakovým postižením a může mět čtečku, která například nadpisy zobrazí úplně jinak...
marian80
Novinky sa na tom pozadí zle čítajú...
dracek
Kamil V
Musím oponovat, pochybuji, že u tohoto konkrétního webu to bude číst někdo s vadou zraku/čehokoliv :)
Ale celkově ano, je pravděpodobné, že se dřív, nebo později, někdo najde. (A až oslepne tvůrce z hledění do monitoru, tak si bude alespoň moci prohlížet - poslouchat - svůj vlastní web)

TGhoul
Aji se mi to líbí....

*edit: Jak se tak koukám na hodiny, šupajdím spát..než mě potká stejný osud jak jsem psal....zítra mě čeká perný den s c++ a open gl a fraktály...snad :)
Nox
Nechce se mi prohlížet kód a stejně se k tomu už lidi vyjádřili
- nevim jestli je něco kromě v tom obrázku kromě textu tvoje práce,
asi ne, takže je škoda že je to jedinej grafickej element a na něm
to tak víceméně stojí...chtělo by to zásadně obohatit
Zvýraznit menu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: