« 1 2 »
Autor Zpráva
M**
Profil *
Co říkáte tomuto NÁVRHU na design?
Je to dobré, a nebo až příliš jednoduché?

http://matous.ptl.cz/blog/o-mne.png — starý odkaz
http://matous.ptl.cz/blog — nový odkaz

A jak to srovnáváte se současným vzhledem?

http://matous.ptl.cz
Taps
Profil
M**
Na to kolik ti je let tak jsi docela šikovný...
Nox
Profil
Jj souhlas, poměrně pěkné...trochu prázdné
hlad
Profil *
supr jen tak dal :)
wimstr
Profil
Vypadá to velice zajímavě na 12 let je to velmi solidní práce.
sTeeVe
Profil
Není to tak špatné, jen asi až příliš jednoduché.
Zkus si s tím třeba ještě trochu pohrát, přidat nebo upravit barvy, aby to nebylo celé přemodřelé ;-)
Tím ovšem nechci říct, že by to bylo špatně sladěné.

Hodně štěstí do další práce, mimochodem jdeš na to správným směrem, je super,
že se snažíš jít spíš směrem efektivní jednoduchosti, než krátkodobě atraktivní přeplácanosti.
Railbot
Profil
Pár obdelíků a dva odstavce textu, barevně to vypadá jako vodní nádrž. Práce na 2 minuty. I takové dítě, si myslím, má na víc. Ale je to dobré, jsou tu mnohem horší věci, tady je toho jen málo a nic strašného.
ot: nepřemýšlíš, že by sis v budoucnu nechal narůst malý knírek? Vypadal bys zajímavě ;)
habendorf
Profil
Railbot
nepřemýšlíš, že by sis v budoucnu nechal narůst malý knírek? Vypadal bys zajímavě ;)

Jako ten turista, co mi neustále lezl do záběru, když jsem se pokoušel vyfotit Eiffelovku
Railbot
Profil
habendorf
Link nefachá, jak by nejspíš měl.
habendorf
Profil
Railbot

Koukám že funguje nějak divně. Ale stačí kliknout do adresního řádku a enter (aspoň ve FF).
aDAm
Profil
pohral bych si trochu s hlavickou je takova prilis hola na muj vkus
Railbot
Profil
habendorf
O to nejde. Zobrazí se mi toto
shaggy
Profil
Prepáčte za OT, ale... je to tento
obrázok
Chamurappi
Profil
Když koukám na obsah staré verze webu:
Přemýšlel jsem, jestli na novém webu ponechám hry, a rozhodl jsem se, že ano
Dobré rozhodnutí. Mrknul jsem se na flashovku Sling a když jsem se dostal do druhého levelu, řekl jsem si, že by byla škoda utéct od rozdělané práce a dohrál jsem ji. Kdyby to někoho zajímalo, vyhopsal jsem si tím zeleným slizem 36599 bodů. Jsem na toto skóre hrdý. Zachránil jsem hlavní zdroj energie goo-světa, následně jsem šel do úžasné síně pokladů, kde jsem nasbíral stovku zlaťáků a jeden růžový drahokam, a pak jsem se vrátil k předchozí rozdělané práci.


Reaguji na M**:
Připadá mi ten nový návrh moc jednoduchý, skoro bez nápadu. Buď přidej nějaké další barvy, nebo zvyš kontrast.
Ještě mám drobnou připomínku ke staré verzi webu: ve výměně ikonek bys mohl používat své kopie těch ikonek, tedy nelinkovat je přímo z cizích webů.
PV
Profil *
šikovnej klučina tedáá...
M**
Profil *
mohl používat své kopie těch ikonek, tedy nelinkovat je přímo z cizích webů.
A k čemu by to vedlo?
Chamurappi
Profil
Reaguji na M**:
K rychlejšímu načítání.
habendorf
Profil
Navíc je to jaksi slušnost nemrhat cizím traficem.
tajny spion
Profil
M**
"Není to tím, že jsem chytřejší, ale tím, že se problémy zabývám déle." (Albert Einstein)
Co to je?

Jinak máš v CSS něco jako
padding: 0 0 0 0;
margin: 0 0 0 0;

Myslím, že to stačí zkrátit na
padding: 0px;
margin: 0px;

Možná tam nemusí být ani to "px"

Mimochodem, zajímavé menu. Dost mě udivili, že to není přes obrázek, ale přes border - tos vymyslel sám nebo odněkud odkoukal? Jaknaweb.com? Já do zdroje teda nekoukal :)
M**
Profil *
tajny spion
Na nějakých stránkách měli generátor CSS menu.
Tam jsem to stáhl a upravil dle potřeby.
To bylo v době, kdy jsem CSS ještě moc neovládal. (1 year ago)
M**
Profil *
"Není to tím, že jsem chytřejší, ale tím, že se problémy zabývám déle." (Albert Einstein)

Protože 1 year ago jsem neuměl nastavit kódování souboru na UTF-8, používal jsem entity. Celý web je zastaralý, proto vytvářím nový.
M**
Profil *
Myslím, že to stačí zkrátit na
padding: 0px;
margin: 0px;

Tak to myslíš dobře. Ale upřednostňuji ten delší zápis.

Možná tam nemusí být ani to "px"
Ne, to nemusí.
matthew
Profil
Pouhý návrh jsem již převedl do HTML + CSS + PHP, takže:
Pro ty, co se budou chtít podívat na nový design, přikládám nový odkaz:
http://matous.ptl.cz/blog

Ti, co budou chtít klikat na tento starý odkaz:
http://matous.ptl.cz/blog/o-mne.png
Tak ti se dozví už jen:
"The requested URL /blog/o-mne.png was not found on this server."

Jo, a abyste se nedivili, zaregistroval jsem se na tomto skvělém fóru, takže teď vystupuji pod jménem "matthew" (nahrazení za M**).

Takže zatím čus.
Didu
Profil *
Mám radost, že je na světě takový šikovný kluk, jako ty.
Doporučuji zvýšit kontrast textu, pozadí a rámečků, takto jsou stránky trochu mdlé. Zcela tu chybí ilustrační grafika v hlavičce, může být v patičce nebo na části pozadí. Podle mě je hodně důležitá. Máš tam třeba hezké fotky zvířat. Vyber si, co je ti nejbližší a to si tam umísti.
matthew
Profil
Didu
Myslel jsi tím staré stránky, nebo nové?
Na nových si myslím je kontrast textu dostačující...
Didu
Profil *
Nové. Jsou velmi mdlé. To světlé pozadí jde, ale ty tmavší navíc rozdílné v deníku tomu neprospěly. U nového je vidět, že se snažíš o jemný modernější design, ale u těch starých jsi měl lepší cit pro výběr barev. Vyber si čtyři barvy v modré plus eventuálně bílou a černou a těch se drž. Dobré je vždy zvolit ještě jednu doplňkovou, která bude vždy jednobarevný design oživovat (např odkazy, linky, odrážky). Navrhuji ti třeba tyto modré: 74CFFC, 0084C6, 006699, 005078 a doplňkovou tmavě červenou 990033. Zapracuj na hlavičce, nemusí být tak široká, 100 px bude stačit.
Pajuc
Profil *
Skutečně překvapuješ, nečekal bych takovou preciznost od někoho tam mladého. Ten design by skutečně chtěl ještě vylepšit, ale dej tomu čas. Určitě tě něco napadne, třeba nějaký hezký obrázek do záhlaví :)

Upozornil bych na pár věcí, které se mi nelíbí:
1. V kódu je to přeDIVované
2. Příspěvky blogu jsou seřazeny od nejstaršího
3. Proč je první stránka nazvaná Index?
4. Mohl sis trochu pohrát s min-height, aby úvodní stránka nebyla tak "krátká" a patička byla až dole.

A co se mi líbí:
1. Barevné sladění
2. Písemný projev. Jako bys v životě nebyl na chatu ani ICQ :) Akorát bys nemusel před každé "a" cpát čárku, zvlášť pokud je očividné, že sousedící věty jsou v poměru slučovacím.
3. Oddělení stylu pro tisk a obrazovku

Přeji mnoho zdaru

Pajuc
matthew
Profil
Didu
Ano, zkusím to.

Pajuc
1. V kódu je to přeDIVované
Asi ano, tak já to trochu zmírním.
2. Příspěvky blogu jsou seřazeny od nejstaršího
Jasně, všechno bude. Dyť je to teprv betaverze. :D
3. Proč je první stránka nazvaná Index?
Jj, jasně, byl jsem tak zabrán do programování že sem vyjel z pohledu běžného uživatele. :D Opravím.
4. Mohl sis trochu pohrát s min-height, aby úvodní stránka nebyla tak "krátká" a patička byla až dole.
Asi máš monitor s vysokým rozlišením. To já ne. :-( Ale samozřejmě se úvodní strana natáhne. Dyť je to teprv betaverze. :D
1. Barevné sladění
Jsou dvě skupiny lidí: jedné se to líbí a druhé ne, mno tak já nwm. Řešením bude uživatelská změna vzhledu.
Jako bys v životě nebyl na chatu ani ICQ
Na [i seek you] chodím everyday. :D
3. Oddělení stylu pro tisk a obrazovku
Taková malá vychytávka. Jen přemýšlím, kdo si to asi bude tisknout :D
matthew
Profil
pokus o NÁVRH designu Matthew's Blog*
Že by někdo změnil téma??? To jsou mi věci :D

(původní název: pokus o NÁVRH designu)
aisukriimu
Profil
matthew

Zeby to bol moderator? :)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0