« 1 2 »
Autor Zpráva
Grim
Profil *
Zhodnoťte prosím nový elektronický obchod s mobilními telefony - České telefony.cz
Nox
Profil
Graficky se mi to velmi líbí (ikdyž teď nemám brýle:) ), možná to menu řešit trochu jinak (třeba pozadím. přijde mi to takto nevýrazné)

Zběžně sem se podíval na kód...je tam nějak moc přetagováno se mi zdálo, ale jinak je asi v pohodě

Mohl bych se zeptat co dělá to lomítko ve fontu velikosti? Nikdy sem to neviděl použít
Str4wberry
Profil
Grim
1) Oblastem, které mají obrázkové pozadí by bylo vhodné doplnit také normální barvu — některé texty potom budou čitelné i bez obrázků.
2) Odkazy v menu by nemusely uskakovat při hoveru.
3) Vyhledávací políčko a tlačítko se mi rozpadlo (jsou pod sebou).

Vzhled je pěkný, kód horší — třeba nechápu, proč pod <div id="page">kotva <a name="top"></a>, když je možné použít id page.

Hodnocení: 5/10
mat
Profil
Veškeré ceny jsou včetně DPH a všech ostatních poplatků. Nejsme plátci DPH

- tohle si opravte, nemůžete psát, že máte ceny včetně DPH a jste neplátci - napište, že ceny jsou konečné a jste neplátci.
Mistr
Profil
Grim
(1) Písmo v patičce nekontrastní.
(2) Oprav si ve stránce http://www.cesketelefony.cz/kontakt.php IČO na .
(3) Ve stránce http://www.cesketelefony.cz/kontakt.php si doplň tečku do zkratky od slova "telefon": Tel.:
(4) Proč ve stránce http://www.cesketelefony.cz/kontakt.php položka Napište nám není zakončena dvojtečkou? Ostatní (graficky) rovnocené jsou.
(5) Zajisti si, ať je celé PSČ v jednom řádku - viz první bod ve stránce http://www.cesketelefony.cz/stranka.php?id=4
Grim
Profil *
Nox
1) Přetagováno - snažil jsem se to psát co nejúsporněji, možná je někde pár značek navíc, ale to snad normálnímu uživateli vadit nebude, hlavně že je bez chyb.
2) jaké lomítko myslíš? font: 90%/140% ...znamená velikost textu, výška řádku

Str4wberry
1) obrázkové pozadí a text - tohle jsem nějak opomněl, díky za upozornění
2) odkazy v menu - mě i zákazníkovi se to líbí
3) vyhledávací políčko - v jakém prohlížeči ti to blbne, zkoušel jsem IE 6/7, Firefox + Operu
4) horší kód? podle čeho usuzuješ, že je horší? Kód je psán tak aby byl bez chyb...
5) hodnocení 5/10 - nato, že některé začínající stránky s horším vzhledem a nevalidním kódem mají mnohdy víc se mi tohle hodnocení zdá dost přísné

mat
DPH - díky za upozornění


Mistr
také díky za upozornění

Dále bych se chtěl zeptat jestli by jste v tomto obchodě nakoupili, nebo nenakoupily a proč.
Nox
Profil
Grim
Díky

Ještě teda - možná bych dal té obsahové části nějaký min-height, protože třeba v Garanci nejnižších cen se stránka smrskne,
tak ať se ta velikost tolik nemění
Str4wberry
Profil
Grim
3) Opera — mám potlačené stylování formulářů.
4) Horší = mohl by být lepší.
5) Hodnotím velice přísně.
luca
Profil *
chtěla sem se zeptat jestli www.cesketelefony.cz je spolehlivá firma a jestli mi doporučujete si zde mobil přes net ojednat dík moc odps pls na kufajirova@seznam.cz dík
Manq
Profil
Recenze na tento obchod zde s největší pravděpodobností nenajdeš.
Flip
Profil
Grim

<OT> Jak to že u vás stojí iPhone jen 15 tisíc </OT> díky

jinak design je fajn, jen nevím proč se to jmenuje českételefony.cz... když české nejsou :)
Bubák
Profil
Mohl bych se zeptat co dělá to lomítko ve fontu velikosti? Nikdy sem to neviděl použít
http://www.jakpsatweb.cz/css/font.html
{font: italic bold 15px/1.5 Arial}

horší kód
Cpete do odstavce seznam.
quinux
Profil
Grim
Obvykle tohle nedělám, ale v obchodník podmínkách hned první věta: Poštovné a balné účtujeme vy výši 100 Kč.

Mno jinak je to takové prázdné. Řekl bych zbytečně vysoká hlavička a to menu z patičky by se spíše hodilo do levého sloupce.
Str4wberry
Profil
Ptám se quinuxe:
„Poštovné a balné účtujeme vy výši 100 Kč.“
Zvýrazněné mělo být to předchozí „y“, ne?

___
Odpovídám djlj (↓):
Ano, také mi to došlo … ale nějak se mi nepodařilo včas upravit příspěvek.
djlj
Profil
Str4wberry
Asi to, že tam má být „ve výši“, a ne „vy výši“. quinux jen označil špatné ýčko.
quinux
Profil
Str4wberry
djlj
Jop. Vidíte sám jsem udělal chybu :-D
olga
Profil *
Píši o zkušenosti s WWW.cesketelefony.cz Brno Svatopetrská. Objenala jsem si u nich telefon Nokia 6120. Došel včas, ale chybělo v zásilce instalční CD. Na telefonát, že chybí mi odpověděl p. Král,že si mám informace stáhnout z internetu. Když jsem to chtěla učinit zjistila jsem, že chybí USB kabel. Napsala jsem 2 maily , na které nikdo neodpovídal. Na telefonním čísle uvedeném na internetových stránkách se nikdo nehlásil. Psala jsem tedy SMS. Na normální SMS mi nikdo neodpovídal. Až jsem upozornila , že kontaktuji ČOI a TV, ozval se výše jmenovaný pán a byl ochoten se mnou jednat. Slíbil, že vše pošle poštou, což nesplnil. Po několika dnech jsem se opět ozývala. Opět nikdo nebral telefon. Obtížně se mi podařilo p. Krále zkontaktovat a vysvětlil mi, že pošta před vánoci jde špatně, číslo podacího lístku jsem se nedozvěděla. Další den ač to slíbil se opět neozval ,a tak jsem ho obtížně sháněla. Za přispění jiných telefonních čísel než bylo moje - již známé. Nakonec jsme se domluvili, že mi vše pošle vlakem. To také učinil a já doufala, že jsem u konce trapné hry. Ale jaké bylo překvapení, když dcera, pro kterou to měl být dárek, chtěla nabít mobil a nabíječka nefungovala. Psala jsem opět SMS , mail a nabíječku jsem obratem s průvodní dopisem poslala zpět. Večer se ozval pro změnu údajně pan Vrubel, majitel firmy. Nejdříve se cítil dotčen pak se omluvil. Nevím, zda to byli dva či jeden muž, po telefonu nevidím a podle hlasu cizí lidi nepoznám. Slíbil, že nabíječku vlakem pošle a dá vědět, kdy si ji mám vyzvednout. Ovšem nic se nestalo. Jen se hrozím, co dalšího mě ještě čeká. Buďte opatrní a méně důvěřiví, než jsem byla já.
Anonymní
Profil *
Co se týče dotazu, tak bych si opravdu telefon nekoupil Apple iPhone s 24měsíční zárukou ve mě nevzbuzuje důvěru. JE fakt, že věci od Apple se většinou jen tak nepodělají,a le stejně. Oficiálně se telefon neprodává a dávat rok záruku "ze svého" je dobrý vtiip. Nehledě na první aktualizaci FW při které telefon půjde do kytek (nebude fungovat odblkovací hack). A Apple tyto Updaty nedělá rozhodně 1 za rok.

A když vidím ty ceny neěkterých telefonů, tak je jasné, že se zřejmě jedná o telefony koupené v zahraničí (tedy ne oficiální dovoz do ČR).

Jinak design vcelku obstojný.
Grim
Profil *
olga
Tyto nepříjemnosti mě mrzí. Avšak já s tím nic nenadělám, můžu se maximálně zeptat o co konkrétně šlo a trochu jim domluvit, přece jenom to vrhá špatné světlo na celý obchod.
Jinak pan Král a pan Vrubel jsou dvě různé osoby .

Anonymní
Jestli se nepletu v ČR je na všechny výrobky povinná záruka 24 měsíců.
To kde telefony odebírají opět nevím. I kdyby to byl dovoz ze zahraničí, nevidím v tom žádný problém.
Za design díky.


Jinak po půl roce provozu této celkem hodně navštěvované stránky jsem narazil na pár problému a dost se toho naučil. Na únor proto připravuji několik změn, které se budou týkat redesignu a hlavně vnitřní funkcionalitě systému.
Anonymní
Profil *
Grim Ano povinná zárkuka to je, ale sem zvědavý jak to oni budou řešit, až se někoimu ten iPhone po roce, nebo klidně i míň rozbije. Oficiální dovoz do ČR to není a už vůbec tu není servis který by to dělal. Vy v tom problém třeba nevidíte ale já ano. Jen si vzpomeňte na neustále zmiňovaný (v médiích) obchod mobilky.cz. Opět neoficiální dovoz a tudíž velké problémy se servisem:)
Grim
Profil *
Anonymní
Pokud budou brát majitelé svoje podnikání zodpovědně a budou se chovat férově, problém by tu být neměl.
Doufám, že to co se stalo Olze je jen ojedinělý případ, který se stal ve vánočním shonu.

Myslím že další diskuse ohledně seriosnosti e-shopu České telefony už je v tom to topicu OT. Pokud se k tomu budete chtít vyjádřit, piště přímo majitelům obchodu prostřednictvím kontaktního formuláře, který je na webu, nebo mě (tohoracek (at) gmail (tecka) com).

K původnímu tématu se samozřejmě vyjadřujte i nadále ;-)
Anonymní
Profil *
Dále bych se chtěl zeptat jestli by jste v tomto obchodě nakoupili, nebo nenakoupily a proč.
reagoval sem pouze na tvoji otázku
Grim
Profil *
Anonymní
Promiňte, už ani nevím co jsme před dobou psal.
Bylo to myšleno hlavně z pohledu designu, funkčnosti. Jakou důvěru ve vás shop vzbuzuje na první pohled...
Hanz von Holec
Profil *
Tohle není servisní fórum o MT, bohužel. Gekon
Nrrr
Profil *
pokud prodávají telefony, které nejsou určeny pro český trh, tak je to dost velký problém,,,,neexistuje zbusob jak to zjistit při prodeji,?? třeba nějaký servisní kód, nebo tak něco??? díky
sokol
Profil *
chtěla sem se zeptat jestli www.cesketelefony.cz je spolehlivá firma a jestli mi doporučujete si zde mobil přes net ojednat dík moc odps pls na kufajirova@seznam.cz dík
nedoporučuji telefony nemají kvalitní sowtver vlastní zkušenost p.z.
TondA
Profil *
!!! VELKÝ POZOR NA TENTO E-SHOP !!! jsou to podvodníci. Prodávají telefony použité a po opravách a s neoriginálním a nekompletním příslušenstvím, např. s falešnými baterkami, které vám můžou vybuchnout!!! Nečekejte také záruční list od výrobce telefonu ale pouze od nich, což znamená reklamace pouze u nich - samozřejmě neuznané, nebo s velkými problémy!!!! Pokud telefon vrátíte do 14dnů, napočítají vám takové sankce, že na tom defacto vydělají 2-krát. A recept na to jak můžou být tak levní??? - 1. neorig. a nekompl. příslušenství, 2. použité zboží vydávané za nové, 3. prodávají telefony bez DPH, ve zvláštním režimu dle zákona č. 235/2004 Sb. §90, jedná se tedy o prodej použitého dovezeného zboží - ani se tím netají, mají to uvedeno v obchodních podmínkách. Takže jestli nechcete samé problémy, radím vyhnout se velkým obloukem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TondU:
Ničím nepodložené obvinění si nezaslouží nic jiného než smazání.
TondA
Profil *
nevím ale já si myslím že já toto tvrezení mám podložené v této diskusi nejvíc a to přímo webem cesketelefony - stačí se podívat na úvodní stránku (Prodej - nepoužitých telefonů) a do obchodních podmínek (Zboží je prodáváno dle zákona č. 513/1991 Sb (Obchodní zákoník ve znění pozdějších předpisů), ve zvlášním režimu dle § 90 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. Není možné uplatnit odpočet DPH!) tento e-shop buďto okrádá stát na DPH nebo klame spotřebitele!!!!!

Lepší důkaz snad už ani není.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TondU:
Dobře. A co my s tím? Jestli si myslíš, že provozovatel webu podvádí stát či své zákazníky, nahlaš to příslušným institucím. Nám je to docela putna, Grim si zde jen nechal zhodnotit technické provedení webu, nechtěl nám prodat telefon ve zvláštním režimu dle § 90 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0