Autor Zpráva
BoboCop
Profil
Zdravím. Budu rád, když mi trošku zkritizujete vzhled stránek, na kterých jsem pracoval.

Adresa stránek je http://www.matejka-koupelny.cz

Prosím jen o kritiku technického provedení (html, css). Textový obsah a případné fotografie nejsou mým dílem.
Martin Kuželka
Profil
Já bych uvítal design, podle kterého bych poznal, kde vlastně jsem.
BoboCop
Profil
No myslím, že by to mělo být dostatečně zajištěno jiným barevným podbarvením položky nabídky, což se momentálně již děje (a při vypnutých stylech to je taky poznat). Nebo máš na mysli takovou tu drobečkovou navigaci? Ta mi přišla u prezentace tak malého rozsahu zbytečná.
T3RMiX
Profil *
Já bych především uvítal barvy, podle kterých bych poznal kde jsem. Omlouvám se, ale připadám si jako v cirkuse nebo v hračkárně.
BoboCop
Profil
No barvy webu by měly prezentovat firemní barvy (vycházející z loga firmy). Cílem má být zavedení této barevné kombinace (tedy žlutá, zelená, červená) a obdélníkového loga do podvědomí zákazníků.
Plaváček
Profil
Bohužel cíl se minul účinkem. Upřímně řečeno, pro firemní prezentaci firmy budující koupelny bych si uměl představit velmi decentní web spíše na bílém pozadí s nějakou pěkně zpracovanou koláží z již vybudovaných koupelen a podobně.

Tento web skutečně vypadá trochu jak od kolotoče a návštěvník dlouho tápe, než zjistí, kam ho internetový vítr zavál. Je logické, že při návrhu vzhledu webu se vychází z loga firmy, ale občas je třeba barvami šetřit. Je to trochu škoda, protože po technické stránce je celý projekt zpracován velmi slušně.
BoboCop
Profil
Hmmm to je hezký nápad, ale obávám se, že ho nejsem schopen zrealizovat. Můj problém je totiž v tom, že nejsem moc graficky nadán a na zaplacení grafika nejsou finance. Měl bych zvládnout tu změnu barev do něčeho decentnějšího (napadají mě odstíny šedé nebo případně ještě světlejší verze stávajících barev) - to by neměl být problém, ale nějaká koláž asi nepřichází do úvahy (nemám na to nejen nadání, ale v podstatě ani dostatečné grafické podklady - fotky). Ale díky za názor. Vážím si ho.
Plaváček
Profil
Ale já vím, nevyčítám vám, že nemáte grafické nadání nebo schopnosti, nejste sám, taky nejsem Picasso. Na druhou stranu je ale třeba uvážit, že se jedná o komerční web, respektive o prezentaci firmy, která něco vyrábí, dodává a pravděpodobně generuje nějaký zisk. Najmout si slušného grafika zase nemusí být tak drahé (obvyklá cena, pokud já vím je někde kolem 2 000 Kč za návrh - porozhlédněte se třeba v inzerátech na http://www.grafika.cz) a může se firmě vyplatit v okamžiku, kdy díky profesionálně zpracované webové prezentaci udá o jedno koupelnové jádro navíc oproti plánu. Možná by pomohlo prohodit pár slov s majiteli firmy a možná jim vytisknout a nechat je přečíst velmi pěkný článek Marka Prokopa (http://tutorialy.lupa.cz/chci-webove-stranky/). Jsou prostě okamžiky, kdy šetřit na nepravém místě přinese víc starostí než užitku.
mat
Profil
jen drobnost - jaký je důvod pro použití php na těchto stránkách? Nestačily by "obyčejné" statické stránky? Co je na tomto webu tak dynamického?
BoboCop
Profil
Pro Plaváčka:
Ten článek si určitě vytisknu a na nějaké inzeráty se podívám. S majitelem firmy si zkusím promluvit a uvidím, co se s tím bude dát dělat.

Pro Mat:
PHP je použito z toho důvodu, aby se mi stránky líp udržovaly. Je to hlavně kvůli údržbě navigace a taky kvůli novinkám. Kdybych to měl všechno v HTM, tak by se mi to velice špatně upravovalo. Například v případě přidání/ubrání/změny položky v navigaci bych musel měnit všechny stránky, kdežto s použitím PHP mi stačí vyměnit jeden jediný soubor.
BennyB
Profil
Ahoj,
mysim, ze je trochu skoda, ze desigen nekoresponduje moc s obsahem.
Delal se u nas nyni podobny projekt. Koupelny, shopik, PHP, CSS, Java Sc.
Zkus porovnat, mozna pripadne by to mohlo poslouzit jako mala a snad dobra inspirace ( ja alespon doufam, ze je to dobry, jako samozrejme vsechno co delame :-) )
koupelny.webin.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0