Autor Zpráva
paintwewewe
Profil *
Tento web-site jsem vytvořil již dříve, ale přesto ho zhodnoťte:)

www.martinkuklik.wz.cz

...budu rád za jakýkoliv názor.
Ikarus
Profil
Barevně se mi to docela líbí. Co se mi nelíbí je šedý text aktuální stránky v menu. Připadá mi to nevýrazné. Kursory jsou docela pěkný, ale nevím, jestli je dobrý nastavovat i defaultní kursor (uvítal bych přece jen tu standardní šipičku...ale to je asi otázka vkusu).

No a co se mi zcela jistě nelíbí, že na každý stránce se znovu a znovu při načtení pohybuje ten horní obrázek.

Taky se mi moc nelíbí čárkovaný okraj těch vlaječek v menu, ale to už je drobnost.
paintwewewe
Profil *
Souhlasím s těmi čárečkami. Ale to je už úprava člověka, kterýmu jsem předal zprávu. Osobně bych tam dal osvětlení-přechod z oranžový do bílý okolo, to by bylo lepšaje:)...

Ten flash... taky jsem nad tim uvažoval. Možná ještě změnim a dam na ostatní stránky, mimo index, jen jpg.

A s těmi kurzory... ...když se dá default, tak se to zobrazí zcela korektně ve všech IE od 4 a výš. V jiných prohlížečích je tato definice igorována. Jinak toto je již zase práce onoho člověka. Sám jsem tam měl standardní win šipičku:)

S texty: tak řekněte jakou barvu. Zas jsem nechtěl, aby z toho přecházely oči a když se to vytiske, tak aby z menu bylvytištěna jen šedá-aktivní položka. Protože tiskárna bíle netiskne:))
Kráťa
Profil
To čárkované okolo vlaječek je divné.
Nelíbí se mi zničený stavový řádek. To, že ho autor nepoužívá a dá do něj nějaký nápis přeci neznamená, že ho nepoužívá nikdo jiný. To je jakoby zablokoval u motorky šalt páku, hodil tam pouze první rychlost, jelikož sám jiné rychlosti nepoužívá.
Jinak fajn.
Juraj2
Profil
Je to celkom pekné a prehľadné ale nepáči sa mi výber farieb.
Anonhym
Profil *
GOOD ale ako si urobil ten KURZOR plz. (uciiim sa) a to hore (ten mimi flash co co)Ale inac podla mna 92%
paintwewewe
Profil *
Celý kouzlo je v CSS(stylech). Dáš do headu něco jako

<style>
.nazev_stylu {parametr: hodnota; dalsi_parametr: ...}
</style>

Styly ale většinou nebývají přímo v html, ale externě, aby jeden styl bylo možno použít na více stránkách. Jsou to pak soubory.css. Pokud si stránku se styly uložíš, tak do adresáře stránky se ti taky uloží syl*.css a v něm najdeš definice pro třeby i kurzor. Příklad ze stylu martink...

.menulink2 {position: relative; right: 10px; width: 126; height: 21; background-color: #ff6600; color: gray; CURSOR:url('kurzor2.cur'); text-decoration: none; font-family: Arial; font-weight: bold}

Tenhle styl použiješ na odkaz, když uděláš <a href="blablabla" class="menulink2">51465146</a>
A jak vidíš parametr CURSOR: url('korzor.cur') zadává použitý kurzor relativní adresou. Ten kurzor si můžeš nakreslit v nějakym prográmku a uložit ho jako *.cur.

Jinak použití externího stylu ve stránce:
<link href="adresa/*.css" type="text/css" rel="stylesheet">
paintwewewe
Profil *
Pište další postřehy!:)
mat
Profil
paintwewewe

ten kurzor zase není tak velký výbuch, mě osobně vždycky naštve, když se mi kurzor změní třeba v jakousi kravinku, která za sebou ještě vleče nějaký ohon, co mi překáží při čtení k textu... - ale tady to až zase tak nevadí, zvlášť, když ti to v mozille (naštěstí) nefunguje a kurzor je takový, jaký má být...

stavový řádek - jak říká Kráťa: není třeba psát tam "oficiální stránky", stavový řádek je na to, abys věděl, kam tě zavede odkaz, hodí se to třeba, když někdo dá link na .pdf, ale už nenapíše u odkazu, že se bude otevírat .pdf...

věčný problém - podrtháváš i to, co není odkaz - každého, kdo se na internetu pohybuje delší čas každé podtržení svádí ke kliknutí, podtrhávej jen odkazy (v menu nemusíš, tam každý chápe, že jde o odkazy)...

možná (tedy určitě) by nebyl na škodu taky odkaz "na úvodní stránku"

co se týká barev, ta oranžová mi vyvolává asociaci popelářského auta, ne motorky, možná bych barvy sladil podle barev tvojí značky motorky...

kód hodnotit nebudu, jen bych ti ale doporučil psát všechny tagy malými písmeny...
paintwewewe
Profil *
Máš pravdu, že je asi lepší psát všechny tagy malými písmeny, na nějakých serverech to může dělat problémy...

Barvy bych ale asi měnil těžko... Pokud se podíváš do položky "Motocykl" uvidíš, že jsou sladěné do barvy stroje - !KTM! - tzn. šedá, oranžová, černá - to jsou firemní značky. Přitažlivější provedení, které by zachovávalo věrnost značce mě proto nenapadá, musel bych celý web překopat.

Stavový řádek je podle mě trochu otázkou vkusu, trochu otázkou důvěryhodnosti. Určitě je lepší, když návštěvník přesně vidí, kam ho cesta po kliknutí povede. Proto jsem také u některých položek do stav. řádku vypsal, o co se jedná - přijde mi to manuálně vypsané hezčí... Proto např.

po najetí v sekci "Download" na obr. videa se ve stav. ř. ukáže:
"-> DOWNLOAD -> martin_kuklik_1.rar (*.mov)"

po najetí v sekci "Odkazi" na odkaz "www.uzi.cz" se ve stav. ř. ukáže:
"-> ODKAZ -> www.uzi.cz"

ale jinak máš pravdu, že je to možná zbytečné...

Nicméně Ti moc Děkuju za názor!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0