Autor Zpráva
mgiel
Profil
Zdravím, po dlouhé době tu něco přispívám a jen bych se chtěl zeptat jak na Vás působí prvním dojmem muj osobni web kam si budu dávat nějaké ty fotky.

http://foto.aria-studio.cz/havet/

Jeste to má pár chybek, ale po nocích na tom ,,pracuju,, :)
Mistr
Profil
mgiel
(1) Text psaný bílým písmem - ve stránce http://foto.aria-studio.cz/ - je na můj vkus příliš drobný. Proč jej nezvětšit?
(2) V menu by mohlo být zvýrazněna položka, kterou si právě prohlížím.
(3) Co kontrast šedého písma vůči tmavému pozadí? Je v pořádku?
(4) Před otazníkem se nedělá mezera.
(5) V logu bych vyhodil tečku za slovem "foto".
(6) Titulek stránky (tag TITLE v části HEAD) nemusí být psán kratce, tedy bez háčků a čárek, ne?
Str4wberry
Profil
mgiel
1) Písmo v obsahové části by mohlo být nepatrně větší.
2) Jak se dostanu na hlavní stranu jinak než klikacím logem?
3) Obrázky by mohly mít zadány rozměry.
4) Občas mi uskočí obrázek fotoaparátu o několik pixelů níž.

Hodnocení: 6,5/10
mgiel
Profil
ok díky , zkusím pořešit.
Flip
Profil
mgiel
mě se to líbí, hlavička má nápad, možná trošku jinou zelenou bych zvolil na ty nadpisy, ale jinak spoko...
na kód se teď nemám čas dívat ;)
fotky fajne ;)
Alless
Profil *
Mistr >>
2) V menu by mohlo být zvýrazněna položka, kterou si právě prohlížím.

u takto jednoduché prezentace je to zbytečné, pro snadnou orientaci stačí titulek webu a jeho url

(3) Co kontrast šedého písma vůči tmavému pozadí? Je v pořádku?

Myslíme si, že je v pořádku a text je čitelný i na špatném monitoru.

(5) V logu bych vyhodil tečku za slovem "foto".

tady jde asi o osobní dojem, ale v logu je napsaná adresa webu a myslím, že tečka je v pořádku.

(6) Titulek stránky (tag TITLE v části HEAD) nemusí být psán kratce, tedy bez háčků a čárek, ne?

To nemusí, ale je dán jednoduchým skriptem, který je zbytečné komplikovat kvůli diakritice. Význam je jasný i bez ní ;)


Str4wberry >>
2) Jak se dostanu na hlavní stranu jinak než klikacím logem?

Napsáním url do adresního pole prohlížeče :) Úvodní stránka je u této prezentace dost v pozadí a není třeba pro ni dělat tlačítko v menu.

3) Obrázky by mohly mít zadány rozměry.

Mohli, ale nenapadá mě žádný důvod, proč je lepší je v tomto případě zadat.

4) Občas mi uskočí obrázek fotoaparátu o několik pixelů níž.

Prohlížeč opera si asi css vykládal dvěma způsoby, jak se mu zrovna líbilo. Už by se to dít nemělo.

Za postřehy děkujeme Alless
Str4wberry
Profil
Alless
2) Mám opačný názor.
3) Při načítání obrázků nebude stránka „poskakovat“.
4) Vypadá to, že to funguje.
Alless
Profil *
Jde asi o osobní dojem, ale v tomto případě mi nepřijde "poskakování" ničemu na škodu. Na mém připojení k žádnému nedochází, ale podle toho, jak je web napsán, tak se pouze bude posunovat patička a náhledy rovnat pod sebe. Já osobně se radši dívám na to, jak se web načítá, než na prázdné rámy :)
Millos
Profil
velmi mis mas je v tom... ucelenejsi design to chce...
Mistr
Profil
Alless
ad 2)
Obávám se, že nestačí. Nebo Ty snad, když jsi na nějakých stránkách, se díváš do adresy webu a titulku tohoto webu? Možná ano, avšak věz, že takových lidí je málo. A když jsme u toho, je to takový problém tu položku v menu zvýraznit? sám tvrdíš, že se jedná o malý web.

ad 3)
Když myslíš, resp. myslíte.

ad 5)
Omlouvám se, neuvědomil jsem si, že jsem svou předchozí poznámku dostatečně nekonkretizoval, aby nemohlo dojít k mýlce. Měl jsem na mysli tečku ve spojení Autorem foto.: Pavel Kovanda.

ad 6)
Když myslíš...
Alless
Profil *
Mistr >>
spis nez na titulky koukam na nadpisy a take si pamatuji kam jsem klikl :)

Tahle tecka tam byt nema, tu jsem prehledl, opravim ;)

Vim kdo nadpisy pouziva a myslim, ze nikomu z nich pristupnost a pouzitelnost webu diakritika vyzname neovlivni.
Inpocasi
Profil
Nelíbí se mi velké kontrasty mezi jednotlivými částmi (pruhy) stránky (hlavička je bílá, tělo černé atd.)
Mistr
Profil
Alless
take si pamatuji kam jsem klikl
Ty možná ano, ovšem ne všichni na Tvůj web chodí skrze home page. Někteří přijdou díky vyhledávači i jinudy. Není na škodu si přečíst článek "Kde to jsem?".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0