« 1 2
Autor Zpráva
joe
Profil *
input ma alt, ale vykresli se jen kdyz je typu image.
A pokud je obrazek transparentni, jako ze v mem pripade je, alternativni text prosvita, ale to jsi asi nezkousel a tvrdis mi opak, takze z toho duvodu nema tlacitko popis.

Kazdy hodnotime/kritizujeme weby po svem, ja jsem nikdy nenapsal, ze co jsi tu psal neni pravda, jen jsem ti na to odpovedel svymi zkusenostmi. Za ty rady jsem ti take podekoval.

ad adresa umisteni:
Znamena to tedy, ze kdyz budu chtit nechat ohodnotit (jako ze na tomto foru uz nikdy chtit nebudu, to neni narazka na tebe ani nikoho jineho) web, ktery nema s adresou nic spolecneho, presto musi mit adresu v titulku, ktera s webem nesouvisi? Podle tebe asi ano.

Nicmene adresa je jiz neaktualni pokud si nekdo (ne)vsiml.
joe
Profil *
Chamurappi
Nadával jsem kvuli zmene titulku? Kricel jsem? Ne! Jen jsem nekolikrat slusne pozadal...
Chamurappi
Profil
Reaguji na joe:
pokud je obrazek transparentni, jako ze v mem pripade je, alternativni text prosvita, ale to jsi asi nezkousel a tvrdis mi opak
Teď si dovolím tvrdit, že jsi zapomněl uvést atribut „src“ a že ti alternativní text oprávněně překrývá již dříve nastavený background-image. Sekl jsem se?
Neznám prohlížeč, který by zobrazoval alt pod funkčním obrázkem.

jen jsem ti na to odpovedel svymi zkusenostmi
I autor promakaného HTML editoru může mít mezery ve vzdělání. Poznají se i podle toho, že v editoru chybí atributy pro <input type="image"> a není dodělán dialog pro <button>.

Znamena to tedy, ze kdyz budu chtit nechat ohodnotit web, ktery nema s adresou nic spolecneho, presto musi mit adresu v titulku, ktera s webem nesouvisi?
Nemusí. Může mít jiný unikátní název. Pokud si autor zvolí tuctovou frázi, mrknu na jeho první příspěvek, vytáhnu z něj něco méně obecného (v tvém případě adresu) a to přihodím do titulku. Když se mu to nebude líbit, požádám ho, ať si vymyslí něco lepšího.

Nicmene adresa je jiz neaktualni pokud si nekdo (ne)vsiml.
Škoda. Můj známý se chtěl mrknout, co to tu všichni chválíme...
Manq
Profil
Chamurappi
Můj známý se chtěl mrknout, co to tu všichni chválíme...
Jestli chceš, mohu poskytnout screen. Mám ještě otevřený panel v Opeře s touto stránkou. Ale nezdá se mi to moc fér vůči joe.
joe
Profil *
Ano, nemel jsem vyplnene src, nevidim duvod k tomu ho vyplnovat. Nejsem zastancem pouzivatni vstupniho pole, tedy input typu image a menit to nehodlam.
Nevim proc vytahujes to, ze jsem autor html editoru. Jasne ze nevim vsechno, tak jako nikdo (neni nutne znat vsechno nazpamet, staci umet to pouzit a to je to hlavni). Nevim do jake verze editoru koukas, ale editor byl naposledy zkompilovan v dobe, kterou jiz ani nepamatuju. Vsechny atributy jsem opisoval ze stranky s povolenim + doplnenim z me hlavy.

Myslim, ze to skoda neni, protoze nechci aby nadale nekdo kopiroval z meho webu grafiku nebo casti kodu.
Manq
Profil
kopiroval z meho webu grafiku nebo casti kodu.
Proč by to dělal?
shaggy
Profil
kopiroval z meho webu grafiku nebo casti kodu.
Nefandi si ;-) Až tak prevratná grafika a nadčasový kód to nebol. Ak však trpíš paranoidnými predstavami, že si tu všetci chceme okopírovať tvoju grafiku a kód, tak prečo to sem dávaš? Ja nemám rád ľudí, čo dajú niečo zhodnotiť a potom to hodnotené "dielo" zmažú. Je to detská tvrdohlavosť (nemusíš mi hovoriť, že študuješ na VŠ, to nemá nič spoločné s tým, že sa správaš ako dieťa).
A hlavne, ty tu stránku nezrealizuješ a nedáš ju na web? Lebo ak áno, tak dúfam, že si uvedomuješ, že tí zlí ľudia, ktorých je tu plno, ju môžu okopírovať aj potom.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joe:
Ano, nemel jsem vyplnene src, nevidim duvod k tomu ho vyplnovat.
Oponoval jsi mým bodům 2 a 3, že vhodné řešení neexistuje. Dokázal jsem ti opak a najednou pro něj není důvod :-)

Nejsem zastancem pouzivatni vstupniho pole, tedy input typu image a menit to nehodlam.
To není vstupní pole, ale odesílací obrázek. Grafický ekvivalent pro type="submit".

Nevim proc vytahujes to, ze jsem autor html editoru.
Odpověděls mi „svými zkušenostmi“. Mrknul jsem na ně, abych ty tvé odpovědi lépe pochopil.

Jasne ze nevim vsechno, tak jako nikdo (neni nutne znat vsechno nazpamet, staci umet to pouzit a to je to hlavni).
Všechno, co použít neumíš, nemáš důvod použít. Každý návrh na zlepšení či změnu okamžitě odrážíš jako bezdůvodný či nepotřebný. Nikdo ti nesmí sáhnout na tvé hračky — ať už jde o samotný web, nebo jen o vlákno na diskusi, které bys raději viděl smazané, než aby mělo lehce upravený titulek.

nechci aby nadale nekdo kopiroval z meho webu grafiku nebo casti kodu
On snad už někdo něco z tvého návrhu okopíroval?
Railbot
Profil
Myslim, ze to skoda neni, protoze nechci aby nadale nekdo kopiroval z meho webu grafiku nebo casti kodu.
Můžeš se uklidnit. Nevytvořil jsi nic, co by tu už mnohokrát nebylo. Takže s tím kopírováním to tak horké nebude.
Dero
Profil
Chamurappi

Jelikož jsem nechtěl překopat celý titulek na „Joe: Kodér a grafik v jednom“, doplnil jsem jen krátkou související URL.

To mi přijde v pořádku, nevidím na tom nic špatného.

Buďme individuální: Čím si joe zasloužil výjimku?

Tím, že slušně požádal o zpětnou změnu na název, který mu vyhovoval více.

Připíšeme do pravidel „(neplatí pro jednotlivce)“ nebo „(výjimky tolerujeme, jen když vztekle křičí)“.

Neironizuj a nepřeháněj. Nevidím tu žádný vzteklý křik, pokud jde o první dvě žádosti (první o změnu titulku, druhá o smazání vlákna). Přispěvatel měl jasno, co chce, pokud svým titulkem odporuje zdejším pravidlům - chtěl celé vlákno smazat, což jsi mu jako moderátor neměl opakovaně odpírat a nutit mu svoji pravdu.

Ve čtvrtek budu do diskuse psát z OS Solaris, který mi po běžném přihlášení neumožňuje používat diakritiku. Budeš mi mazat příspěvky jen proto, že do puntíku nedodržuji pravidla, nebo vezmeš v potaz moji situaci a necháš mě pomáhat lidem na této diskusi?
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0