Autor Zpráva
panhuhu
Profil
Ahoj,

rád bych Vás poprosil o konstruktivní kritiku grafického návrhu. Jedná se o redesign administrace internetového poskytovatele. Design mi byl vrácen jako složitý i přesto, že si to zákazník tak přál :). Údajně ho mám odlehčit a zkreativnit. Napadá Vás něco? Předem děkuji za jakoukoliv věcnou připomínku.

S pozdravem
Michal
Gekon
Profil
panhuhu
Kvalitnější (čti větší) screen by nebyl? Tak jako tak ten Tvůj návrh vypadá rozhodně přehledněji.
Railbot
Profil
Lehce mi to připomíná e-mailovo uschránku jednoho portálu :o)
Nox
Profil
Lehce:) Ale jinak je to určitě pěkné a přehledné....z toho si nic nedělej - zákazníci jsou divní;)
panhuhu
Profil
Railbot
Dám se podat, netuším o který portál jde :). Nechal jsem se inspirovat návrhem Emanuela Blagonice. Ale zákazník zase říkal, že to nápadně připomíná jejich jinou administraci, tak nevím :).
panhuhu
Profil
Nox
Na tom by nic nebylo, kdyby po mně nechtěl znova vymyslet internet :).
Flip
Profil
Railbot
mě to zas trochu připomíná staré barvy edisku.


Jinak pěkné, přehledné, někteří klienti si navymýšlí úplné abstrakta xD
H4cOoo
Profil
Pls neporadil by si mi jak si udelal to ze... jak najedes na polozku v menu ze se tam zobrazi detaily nebo co to je :) (myslim to jak je tam ten uzivatel) ... je to jinak fajna stranka
quinux
Profil
panhuhu
No jak jsem pochopil, je to pro interní potřeby a nikoliv pro uživatele z vnějšku. V tom případě, bych kladl maximální důraz na použitelnost a nikoliv na barvičky ;)

1) Hlavička je tak zbytečne robustní, úplně v pohodě by myslím mohla zabírat polovinu současné výšky.
2) Levé menu. Nevím jak to teď mají, ale ikonky v menu, kde u každé položky je jiná ikonka budou znameat úpravu od programátora a to oni předpokládám nechcou.

Celkově je to, ale hezké až na tu hlavičku. Ta by se mi nelíbila na žádném webu ;)
panhuhu
Profil
quinux

1) Fajn, diky. Mas pravdu, urcite by sla hlavicka zmensit. Mas u me boda ;).
2) Leve menu je pouze ukazkou moznosti (ikonky by, doufam, meli zvysit zminovanou pouzitelnost). Provedeni je na nich.

Co se tyce barvicek, je to klientovo prani. Navic jista barevnost nevylucuje pouzitelnost, naopak zvysuje (aktivni elementy, ikonky).
panhuhu
Profil
H4cOoo
zkus upravit dropdown menu (submenu o jedne polozce).
quinux
Profil
panhuhu
Leve menu je pouze ukazkou moznosti (ikonky by, doufam, meli zvysit zminovanou pouzitelnost). Provedeni je na nich.
To nevím jestli je někdo schopen navrhnout ikony tak, aby drtivá většina uživatelů ihned poznala co ikona představuje ;) V každém případě, každá ikona navíc znamená i data navíc a pokud bude někdo pracovat z domu či z mobilního připojení, může se stát, že použitelnost padne na hubu, když bude muset čtvrt hodiny čekat na natáhnutí všemožné grafiky.

Barvičky ano, ale souvislé barvy nikoliv hromada přechodů. Pracovník(ci), který s tím bude pracovat musí pracovat efektivně, jakékoliv čekání na natáhnutí grafiky, jeho efektivitu snižuje. ;)
panhuhu
Profil
quinux
ano i s tím se dá souhlasit, ale to už je téma do jiné diskuze. Navíc z klientova rozhodnutí už dělám na jiném návrhu. Díky moc za pomoc. Vlákno zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0