Autor Zpráva
hrobnik
Profil
Tak jsem konečně vytvořil svou první stránku, posuďte sami :D
www.zkusebniii.ic.cz
zkousel sem to jenom na firefoxu, takze v jinych prohlizecich to muze vypadat jinak.
prosim o kritiku:D
Str4wberry
Profil
hrobnik
Když jsi takový borec, že dokážeš napoprvé vytvářet takovéto tabulky, neměl by být pro Tebe problém udělat to bez nich.

1) Vpravo Ti chybí nějaký sloupek, je to tak?
2) Rudá barva v menu a v patičce se absolutně nehodí k hlavičce.
3) Možná by webu slušelo nějaké jiné písmo.
4) Nadpisy by mohly být víc odsazeny shora než zdola.
RuleZZZ
Profil
:D chtěl bych vidět někoho, kdo bude takhle psát svou první stránku...
Miloš
Profil
Vzhled a funkčnost:
— Hlavička je óóóóóbrovskáááááááá; doporučuji snížit.
— Navigace je nečitelná – zvětši kontrast.
— Pokud se nenačtou obrázky, a) nadpisy zmizí (jsou to obrázky bez náhrady), b) nevím, kde jsem (pod halvičkou není schovaný text); v obou případech si prostuduj wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html. Konečně c) zmizí text, protoře je černý na černém pozadí (zmizelo světlé obrázkové pozadí), opravíš zadáním vhodné barvy na pozadí pro hlavní část stránky.
— Nadpisy mají shodný margin-top a margin-bottm, nepřehledné. Opravíš zmenšením toho spodního.
— V Opeře a Exploreru chybí pravý boxík.
— Patkové písmo se pro web imho příliš nehodí.

Kód
— Vlakový layout (tr td td td…) je zbytečné prehistorikum. Povzdělej se:
—— http://css.interval.cz/layouty/
—— http://www.semantika.name/
hrobnik
Profil
:D chtěl bych vidět někoho, kdo bude takhle psát svou první stránku...
Co tím myslíš?
dracek
Profil
RuleZZZ
Nevím, moje první stránka byla ve framech, html 3x a byla o stargate sg-1 ;)
hrobnik
Profil
dík za rady všechno to projdu a zkusim opravit
Miloš
Profil
dracek
Moje první stránka sice taky byla ve framech (kód dost strašidelný, ruční „doeditace“ po Netscape Composerovi), ale to taky bylo před deseti lety.
Paulí
Profil
Jeho první stránka ... není ani až tak špatná a vy ho tak skritizujete ??? Že se nesydíte. Vždyť je to pěkný.
RuleZZZ
Profil
hrobnik

Myslim to tak, že moje stránka byla taky ve framech ( dracek - Nevím, moje první stránka byla ve framech, html 3x a byla o stargate sg-1 ;)) a o nějakym divu, nebo Lorem Ipsum jsem neměl ani ponětí. Nemůžu se zbavit dojmu, že to tvoje úplně první stránka asi nebude...
dracek
Profil
<ot>
Miloš
U mě to bylo někdy okolo 2002 +-....tehdá jsem žil v sladké nevědomosti, používal tabulky...Naučil se nějaké js věci (animace)... Později jsem nějak zkoumal kód drd.cz, kde jsem se jakš-takš naučil mnoho z css...pak mi padla do rukou pixyho knížka o css...a začalo to...podle různých webů (zdrojů) jsem se naučil xhtml, podle pixyho různé zajímavosti z css. Krásné to doby....
Musím dodat, že to vše, od samotného začátku bylo psáno v notepadu, nikdy žádný wysi-cosi :)

Screen: http://misc.draksoft.net/archive-01.jpg | Omlouvám se za tu "zoufalou" angličtinu....

</ot>

Osobně si myslím, že to třeba dělali ve škole, nadřeli to do nich....a on pak udělal toto....
hrobnik
Profil
Osobně si myslím, že to třeba dělali ve škole, nadřeli to do nich....a on pak udělal toto....
To jako ja? Ne ve skole sem nic takovyho nedelal. Delal sem to pomoci petiset strankove knizky, různých webů a studováním kodu stránek.
A bez tabulek sem se to pokousel udelat, ale nikdy to nevypadalo tak jak sem chtel.
dracek
Profil
hrobnik
Aha. :)
No, bez tabulek se dá udělat mnohem více a mnohem lépe...
hrobnik
Profil
bez tabulek se dá udělat mnohem více a mnohem lépe...
mas pravdu. jen to umet :)
Měsíček
Profil
Nevěřím, že jsi to dělal sám, protože je to tak designově ubohá stránka, ale kódem průměrná a když někdo umí průměrný kód tak i lepší design ;)

A tohle jsi dělal taky sám ? :

<meta name="language" content="czech" />
<meta name="robots" content="all, follow" />
<meta name="revisit-after" content="2 Days" />

a ten text Lorem ipsum blabalbalb to taky ?

Nebo je to "Těžce upravená šablona" ?
hrobnik
Profil
Měsíček

Cely sem to dělal sam žadna šablona
<meta name="language" content="czech" />
<meta name="robots" content="all, follow" />
<meta name="revisit-after" content="2 Days" />

http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html
a ten text Lorem ipsum blabalbalb to taky ?

Co se ti neliby skopiroval sem to z jedne stranky, klidne tam dam krtecka.
když někdo umí průměrný kód tak i lepší design ;)
to uznavam desing je priserny, lepsi se mi bohuzel nepodarilo udelat, nemam na to kvalitni program ani talent
RuleZZZ
Profil
Tady neni co by se nám nelíbilo, jenom se nám podle všeho všem zdá, že to neni tvoje první stránka.
hrobnik
Profil
RuleZZZ
To dokázat nemůžu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0