Autor Zpráva
Zbynas
Profil
Zhodnoťte prosím stránku http://blbej.borec.cz, vím, chyba, tabulkový layout, ale jinak se mi to nepovedlo, výsledek nebyl takovej, jakej bych očekával. Navíc v dnešní době rychlého internetu (až na pár výjimek) to nemá už vliv :) Díky :)

Chtěl bych vědět, jak to designově vylepšit, případně čím tedy nahradit tabulky (divama mi to moc nešlo).
Web neprochází validátorem kvůli opakujícem se id v odkazech v menu. To mám ke každému odkazu udělat unikátní definici? :D
Zdeněk Košťál
Profil
Zbynas

Tak teď jsem se vážně od srdce zasmál :-D.

vím, chyba, tabulkový layout, ale jinak se mi to nepovedlo, výsledek nebyl takovej, jakej bych očekával. Navíc v dnešní době rychlého internetu (až na pár výjimek) to nemá už vliv

a potom jsem si přečetl

Vítejte na stránkách školy Gymnázia a obchodní akademie pro zrakově postižené.

Vždyť to je jako stvořené pro použití CSS layoutu a hrátky s přístupností. No lahůdka. Tady nejde o rychlý internet, ale o hlasové čtečky a Brailovy řádky.

To mám ke každému odkazu udělat unikátní definici? :D
Ano.
Zbynas
Profil
Hm v css je tam vše kromě JEDINÝ velký tabulky... Např. používám nadpisy atd. což jinde nedělám ...
Nox
Profil
opravený link: http://blbej.borec.cz

Zbynas
Ty si opravdu případ

Např. používám nadpisy atd. což jinde nedělám
Ano, tak to sme ti opravdu vděční:)
Máš nějakej důvod je nepoužívat?

Prostě se nauč divy a je to

Proč se id jmenuje id? Myslim že neopakování je dost logické podle názvu
Pokud nechceš, aby měly odlišnou definici tak to udělej podle
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-odkazy-class.html
A vůbec si ty stránky projdi
Taps
Profil
Zbynas
Proč v kodu používaš border="0" align="center" když načítáš class="table-pat" z externího css ?
Bubák
Profil
To mám ke každému odkazu udělat unikátní definici? :D
Víš, jaký je hlavní rozdíl mezi id a class? Stejnou třítu můžeš mít v dokumentu vícekrát. Já osobně bych se v tomto konkrétním případě obešel i bez class a využil kontextovou deklaraci:
.td-menu a { ... ; }

<div class="div-menu"><h3>Internát</h3></div>
Proč nedáš class rovnou nadpisu? DIV jsi použil úplne zbytečně. Nebo ještě lépe opět použít kontextovou deklaraci:
.td-menu h3 { ... ; }

Např. používám nadpisy atd. což jinde nedělám
Ale používaš jen H3 a H4. A co třeba používat pro běžný text odstavce a na menu tagy MENU a LI?

Doporučuji k přečtení:
www.jakpsatweb.cz/clanky/skutecne-vyhody-css-layoutu.html
www.semantika.name - zejména www.semantika.name/fekalni-styl.html
http://interval.cz/clanky/kaskadove-styly-v-dobrem-stylu
Str4wberry
Profil
Zbynas
1) Neuškodilo by větší písmo.
2) Aktivní položka v menu by měla být zvýrazněna — dost by to pomohlo v orientaci.
3) Na stránce by mohly být nějaké obrázky školy atp.; třeba i mapa by tam mohla být.
4) „<div class="div-menu"><h3>Hlavní nabídka</h3></div>“ — šlo by to i bez toho divu.
5) Hodilo by se vytvořit logo, aby stránka dostala svoji „tvář“.

Hodnocení: 4/10
Miloš
Profil
Je-li to pro zrakáče, pak:
1) vřele doporučuju návštěvu www.sovavsiti.cz/kontrast/, poněvadž je kontrast textu/pozadí nedostatečný.
2) použít jiné velikosti pro definici písma, protože tohle v exploreru nejde zvětšovat; a při jeho prťavosti…
nejjednodušší bude, když budeš veškeré určení velikosti písma zadávat buď procenty, nebo klíčkovým slovem.
Bubák
Profil
Ještě jsem si všimnul, že nadpisům jsi vynuloval horní i dolní margin a pak odsazuješ "odstavce" pomocí <br><br>.
dracek
Profil
Budho!....ten web je strašný. Nemám odvahu zkoumat kód. Co se týče čitelnosti - je strašná. Ten 10ti či kolika pixelový text červené barvy proti béžově-oranžovému pozadí....a to na stránkách Gymnázia a obchodní akademie pro zrakově postižené
RuleZZZ
Profil
Oprav si patičku - righst
r0me0
Profil
Str4wberry no tak to je snad asi nějaký vtip, ale moc jsem se mu nezasmál. 4/10 ??? ZA CO??? Podle mě 1/10 je až moc.
Str4wberry
Profil
r0me0
„no tak to je snad asi nějaký vtip“
Ne. Za svým hodnocením si stojím.

„ale moc jsem se mu nezasmál“
Nemáš se tu smát, nýbrž konstruktivně hodnotit Zbynasův — což „vyplivnutí“ nějaké cifry (1/10) opravdu není. Pokud nemáš více co říct, není Tvůj příspěvek namístě.
shaggy
Profil
Tiež si myslím, že tá stránka si zaslúži viac ako 1/10...
Možno je nemoderná, ale je príjemná, žiaden prvok tam nepôsobí rušivo. S tým má veľa ľudí, čo sa snaží tvoriť moderné weby problém.

Horšie je to s tou prístupnosťou, ako tu už písali - je určená pre zrakovo postihnutých a pritom to celé pcháš do jednej tabuľky, veľkosť základnej stránky je dosť nevhodná (pôsobí tak minimalisticky a človek so zrakovým postihnutím tam moc neprečíta, aj ten kontrast by mohol byť lepší.
Font-size udávaš v pixeloch, takže ak si to chce človek zväčšiť v IE, moc nepochodí (normálne mi takáto vlasnosť príliš neprekáža, ale u tejto stránky je to nutnosť).
A neviem ako v ČR, ale na Slovensku musia mať štátne/verejné inštitúcie prístupný web - prístupný aj pre zrakovo postihnutých.
Myslím, že by ťa to nestálo veľa úsilia prerobiť tú stránku, bolo by to len pár zmien.
Miloš
Profil
shaggy
prerobiť tú stránku, bolo by to len pár zmien
Pár změn? Tak o tom pochybuju. To chce překopat kompletně celý kód; ale předtím by se Zbynas musel naučit sémanticky myslet.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0