Autor Zpráva
Franta 25
Profil
Zdravím Vás
Poprosil bych o Váš názor na eshop www.pro-koupelny.cz

Nejde mi o vzhled ( šablona je mírně upravená komerční) , ale o orientaci v eshopu a celkové spracování. Eshop běží na rs Joomla a je free - VirtueMart.
Díky Franta
Gekon
Profil
Když vypnu obrázky, tak se mi v menu naviguje opravdu dost špatně.
FF 2.0.0.8, Vista
http://stuff.gekon.name/koupelny.jpg
Franta 25
Profil
Ano to je tím trans (rozbalovacím) menu, ale právě proto jsem do každé sekce přidal další menu vlevo, díky za reakci
Gekon
Profil
Jinak bych doporučil podtrhat vše, co je odkazem (Zelený text uprostřed na indexu, levé menu).

BTW to jsou
Cotojátka?
Franta 25
Profil
Ne cotojatka to nejsou, ta utilita pro funkci tooltipu je integrovaná v Joomla, pokud jsem Vás dobře pochopil
Gekon
Profil
Franta 25
Jo, nejspíš jo:) Co se týče (nejen) JS, jsem úplný neznalec, takže jsem to ani po zobrazení zdrojáku toho JS nevykoumal.
Každopádně to vypadá poměrně pěkně. Na první pohled lehce nepřehledné, ale během pár vteřin po rozkoukání jsem se začal orientovat.
Mistr
Profil
Franta 25
Ta oranžová barva na černém pozadá v bleskovkách není moc čitelná. Jde s ní něco dělat?

Našlo by se tam více poznámek ke grafice (širší části sloupečků, jiné zas užší apod.). Ovšem máme se věnovat orientaci. K té bych poznamenal, že:
(1) vstupní stránka je, na můj vkus, poměrně přeplácaná množstvím údajů.
(2) jsem si menu napravo od klikacího loga, jehož užití chválím, všiml až po hodně dlouhé době pobytu ve stránce.
(3) je v Bleskovkách zvýrazněn text Více... V MSIE 6 SP 2 na tento text usilovně klepu domnívajíce se, že se jedná o odkaz, avšak nic se neděje. Odkaz to evidentně není.
(4) je v nabídce ve stránce http://www.pro-koupelny.cz/levne/sprchove-kouty/ divné psát Název Produktu; to "P" má být malé.
(5) na titulní stránce jsem klepnul na VANOVÝ KOMPLET - CHROM SPECIAL (v pravém sloupečku v sekci Tip na nákup). Otevřela se mi stránka http://www.pro-koupelny.cz/levne/prislusenstvi-pro-vany-ravak/vanovy-k omplet-chrom-special/ a já bych rád věděl, kde se v katalogu zboží nacházím. Nalevo žádné menu, prostě nic.
Tomáš Hanus
Profil
Mistr

Odkaz to evidentně není.
V Opere 9.24 to odkazem je, ale mířá na neexistující stránku http://www.pro-koupelny.cz/porovnej-ceny/. Chválím pouřítí errorpage, ale mohla by obsahovat více navigace a informací, než jen tlačítko zpět.

Grafika je pěkna, to ano, i "animace" mají zde svoje místo, ale e-shop si už tak dobře podle mého názoru nevede. Vůbec jsem nenašel klasický katalog zboží, na kterém by měl být e-shop postaven. K tomu asi slouží to horní menu, což bych neviděl jako dobrý nápad. Tento web by měl prodávat a to e-shopem, proto bych spíše toto menu uvítal v levé části a tipy jak objednat bych dal nahoru. V e-shopu se mi špatně hledá a orientuje.
Franta 25
Profil
O.k. máte pravdu, uživatelé jsou zvyklí na levé menu a horní menu je opravdu "neviditelné", přidám další levé menu na úvod. Link z bleskovek jsem opravil, ještě dořeším tu nefunkčnost v IE a zkusím bílou barvu textu.

Díky moc za Vaše reakce.

Franta
shaggy
Profil
To s tým ľavým menu vôbec nie je pravda. Podľa výskumov človek číta stránku do písmena F - takže prvé si všimne menu naľavo, alebo hore... samozrejme to horné menu musí byť viditeľné a nie nejaké miniatúrne, zastrčené v pravom hornom rohu.
Tomáš Hanus
Profil
shaggy
Však ano, tak "skoro každý" čte něco, o čem člověk nic neví a teprve to poznává. V případě e-shopu si myslím, že většina (určitě ty nejlepší) se drží toho levého menu. A proto uživatel, který je zvyklý nakupovat na internetu, hledá menu vždy tam. Hlavně u e-shopu bych bral na "interaktivnost" velkou váhu, protože kdo snadno najde, ten snadno koupí a neodradí ho to. Někdo, jako běžný uživatel, si radší najde jiný e-shop, na kterém nebude tápat a hledat zboží. Je to můj osobní názor.
Str4wberry
Profil
Franto 25
1) Text v „bleskovkách“ je naprosto nečitelný.
2) Proč se jejich ↑ odkaz „Více...“ otevírá do nového okna?
3) „Naše cena: 2 418
Kč“ — odskočení těch korun vypadá dost špatně.

4) Jinak se mi zdá, že stránky běží nějak pomalu.
Franta 25
Profil
Str4wberry
Opraveno až na ty ceny zatím, díky za Váš tip.
Stránky běží jak hosting dovolí :), ale většinou je to O.K.
Gekon
Profil
Franta 25
Všiml sis tohohle? Takhle to vypadá ve FF 2.0.0.8
Toplist - FF
Je možné, že už na to někdo upozorňoval, v tom případě se omlouvám.

EDIT:// Tahle to vypadá v IE7
Toplist - IE
Franta 25
Profil
Gekon
Díky za tip, u mě je to ve FF 2.0.0.8, ale IE6 a IE7, je problém, oni ty toplisty nejsou ani validní mrknu co jsem tam provedl.
Každopádně ještě jednou díky za tvůj čas a upozornění, super forum!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0