Autor Zpráva
red_fox
Profil
Ahoj, rád bych znal Váš názor (kod, vzhled, na co se zamerit) na rozpracovaný návrh stránek http://velvary.lisak.cz/ později bude na www.velvary.cz
bohužel nejsem moc dobrý grafik (logo bylo dodáno předchozím správcem). předem dík Lišák
Taps
Profil
red_fox
1) moc se mi nelíbí ty modré odkazy
2)v rubrice "Vaše názory" chybí hover efekt
3) na fotky ve fotogalerie bych použil lightbox
4) barvu pozadí bych zvolil spíše nějaký odstín hnědé

Určitě by to chtělo ještě na webu zapracovat
red_fox
Profil
ano hovery a barvy odkazu predelam, puvodne misto textury v pozadi byla barva stejna jako barva pozadi loga (mozna udelam krok zpet)
o lightboxu moc nevim rozsirim si obzory - ted koukam na ukazky
yFang
Profil
red_fox
1) V rozbalovacím menu bych dal barvu pozadí podobnou té žluté a rámeček bych dal je ze tří stran - ne nahoře.
2) Ta hlavička mi připadá až trochu moc hnědá k tomu zbytku, ale možná je to jen subjektivní dojem.
3) Fotografie bych otevíral alespoň do nového okna. Takhle se může stát, že okno omylem zavřeš. (To se stalo mě. :))
4) V patičce bych dal nějaké odsazení od levého kraje.

Není to nejhorší, ale ještě na tom je co zlepšovat.
red_fox
Profil
menu zkusim bez horniho borderu
jina varianta loga barva pozadi.
obrazky - mel jsem dilema xhtml strict nedovoluje target=_blank otvirat javascriptem jsem nechtel mozna zkusim ten lightbox
paticka je co se tyce informaci nedotazena
yFang
Profil
red_fox
No nevim, jestli bych šel do té růžové. To původní se mi líbí víc.
Miloš
Profil
Když vypnu styly (zobrazím prosté HTML), zarazí mě dvě věci:
1) Pod hlavním nadpisem se objeví text znak města; proč tam je? Působí jako nadpis následujícího menu, což je nesmysl. Ten text je tam zcela zbytečný.
2) Místo tohoto textu by naopak bylo vhodné udělat něco takového:
<a href="middle">Přeskočit nevigaci a přejít na text stránky</a>

Dále by prostému HTML prospělo lepší členění; volil bych oddělování pomocí <hr> (v CSS pak samozřejmě s display:none;).
Miloš
Profil
red_fox
obrazky - mel jsem dilema xhtml strict nedovoluje target=_blank otvirat javascriptem jsem nechtel mozna zkusim ten lightbox
Pak pochopitelně otázka – proč to píšeš ve strictu? Máš pro to nějaký skutečně důležitý důvod, přes který nejede vlak?
red_fox
Profil
děkuju za konkrétní rady, zapracuji a az pokročím určitě se na Vás obrátím. Lišák
jojoj
Profil *
to menu by chcelo nejak roztiahnuť - trošku viac tie položky od seba
red_fox
Profil
tak jsem trochu poupravil:

zesvetlil odkazy + hover (snad k lepsimu) ext. odkazy - red hover
aplikoval lightbox - ponechal strict
zkusil dat hnede pozadi - moc se mi nezda
v menu zmenil pozadi a odstranil horni border
pridal odsazeni paticky
bez css jsem pridal link : preskocit navigaci
Miloš
Profil
U lightboxu bych změnil (pokud to jde, ale proč by to nemělo jít?) slovo CLOSE za české ZAVŘÍT.
A ještě k tomu strictu – neber to tak, že se ti snažím vnutit transitional, ale opravdu by mě zajímalo, proč na strictu tak trváš.

Dále stojí za úpravu Více informace starostky města(pdf 61kb) a registrační formulář ve formátu Word(23kb) (a další podobné, jsou-li někde) – před levou závorku patří mezera. Pokud se obáváš rozdělení přes řádek, nic snazšího než &nbsp;
Chamurappi
Profil
Reaguji na red_foxe:
Stojí Strict DTD za 106 kB skriptů pro Lightbox?
Jestli potřebuješ mít v <!doctypu> Strict, tak ho tam klidně měj, target="_blank" bude fungovat i s ním.
red_fox
Profil
dik za upozorneni, puvodni stranky jsou delany v Fireworks MX Dreamweaver, texty jsou prekopirovany do redakcniho systemu "na rychlo" postupne po vecerech prochazim texty a provadim "korekturu" a formatovani. PS: jeste vim o spatne prevedenych uvozovkach - z nejakeho duvodu se ulozily jako otazniky
red_fox
Profil
pro Chamurappi: myslite ze bych tedy mel zmenit na DTD translation a target="_blank"? light box asi necham - tahle kombinace by mohla jit. pri vypnutem javascriptu -> _blank jinak lightbox. Nejsem v tom moc kovany, kdyz tak me opravte.

co se tyce 106kb navic, taky jsem spise pro mensi kod, ale snad to pri soucasnych rychlostech tolik nevadi? jaky je vas nazor?
jeste poupravim, aby se JS lightboxu pripojoval pouze u galerii.
yFang
Profil
red_fox
Ještě bych si trochu zkusil pohrát s barvami menu. Tyhle mi tam moc nesednou.
Miloš
Profil
Ještě jeden postřeh k roletkám (menu):
V případě, že budu navigovat po stránce z klávesnice (nebudu používat myš), nemám šanci se dostat k jednotlivým podpoložkám. Odkazy na tyto podpoložky totiž nejsou nikde jinde než v těch roletkách.
Bylo by dobré tyto podpoložky zpřístupnit i jiným způsobem.
Vzhledem k struktuře stránek mě jako přijatelné řešení napadá uvést příslušné odkazy buď napravo v boxíku (vždy jen ty podstránky dané sekce), nebo alespoň na konci každé stránky.

Dále by webu nezaškodila mapa stránek (například něco na způsob janebaspisy.php5.cz/?a=mapa).

A opakuji ještě jednou:
U lightboxu bych změnil (pokud to jde, ale proč by to nemělo jít?) slovo CLOSE za české ZAVŘÍT.
(Jsou to stránky psané česky; na takových je CLOSE zcela nepatřičné.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0