« 1 2
Autor Zpráva
Miloš
Profil
paul27
Jsou tam tři odkazy na různé dvousloupcové layouty: s pevnou šířkou, s plovoucí šířkou obou panelů a s plovoucé šířkou pravého panelu.
U každého příkladu je kompletně napsaný kód a u každého příkladu je ukázka, jak se to dělá.

Co je na tom k nepochopení?
paul27
Profil *
Jo promiň, pochopil jsem to když jsem se na to víc zadíval. Příště budu nejdřív přemýšlet a až potom psát.
paul27
Profil *
Tak jsem si nakonec udělal čas a snažil se to vylepšit pro různý rozměry monitorů a různý prohlížeče.

U mě v pc se to už zobrazuje do puntíku stejně v MF i IE, takže snad se mi to povedlo i pro různý monitory. Taky jsem převedl ty obrázky na .GIF. Kdyby jste se na to ještě koukli, byl bych moc rád. Zatím dídy.
Miloš
Profil
Boxy do sebe nelezou, ale i tak zůstává ve vyšším rozlišení orámovaný obal hlavičky roztažený (prázdný), a bílý blok se natahuje obdobně, což ani jedno nevypadá dobře.
U tohoto obalu nastav šířku napevno podle obrázku a bílému bloku nastav max-width o stejné velikosti.
paul27
Profil *
Ach jo. Takže místo procent u toho loga nastavit px? Jo a tím bílým blokem myslíš co?
paul27
Profil *
Jestli jsem to dobře pochopil, tak teď by už mělo bejt všechno v pořádku.
Miloš
Profil
Tím bílým blokem myslím ten přesah hlavního okna vpravo:


Pomůže nastavit max-width (v IE6 sice nefunguje, ale tam se to dá nasimulovat – http://www.jakpsatweb.cz/css/max-width.html#priklady
Shane
Profil
Omlouvám se za zbytečný příspěvek, ale je to nutné. :)
paul27
Profil *
Jo áha, tak já na to ještě kouknu.
paul27
Profil *
Tak snad teď. Ještě jednou díky.

to Shane: Co je nutné?
Miloš
Profil
Ještě připomínám ten horní obrázek – má sice příponu GIF, ale není to GIF, je to BMP.
dovolím si připomenout, co jsem už napsal:

Je to to samé, jako když trabanta přejmenuješ na mercedes.
Pokud chceš z BMP udělat JPG
(PNG, GIF…), musíš na to použít nějaký program, který to zkonvertuje.
Původní BMP je mrcha velká, 236kb.
Po konverzi do JPG (kvalita 85 %) to slezlo na pouhých 7 kb!:



Ten obrázek si nech, klidně ho použij.
paul27
Profil *
Takže jinak se to už zobrazuje v pohodě?

O tomhle obrázku vím (a taky o tom na pozadí), že to nejsou .GIF, ale přes malování se o dost zmenší kvalita a přes nic jinýho jsem to ještě nezkoušel. Ale snad to předělám.
Miloš
Profil
Vřele doporučuji GIMP – nedávno vyšel nový 2.4
Stáhnout ho můžeš například z http://www.gimp.org/downloads/

Jeho ovládání je otázkou zvyku; já si ho zamiloval už dávno (Gimp i jeho ovládání).

---

Jo a jinak – stránka se už (pokud jde o mé předešlé výtky) zobrazuje OK
paul27
Profil *
No já vím, že se to tady spíš odsuzujete (jako celkový vzhled), ale jsem rád, že se to už zobrazuje (pro mě), tak jak má.

Mockrát děkuju. Třeba někdy udělám něco lepšího.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0