Autor Zpráva
yFang
Po dlouhé době, co mám své stránky rozvržené tabulkovým layoutem, jsem se to rozhodl předělat na divovou verzi. Vzhledově je to skoro stejné, jde mi hlavně o to, jestli mi někde něco nevyskakuje nebo nepřečuhuje apod.
Tady to je.
Casero
yFang
U mě v IE 6 je to vpořádku.

OT: Nemáte zájem o přidání odkazu na oficiální seznam motýlů v ČR?...případně kontakt mám v profilu. Děkuju
yFang
Casero
V profilu jsem kontakt nenašel, ale zájem bych smozřejmě měl. Každý odkaz se hodí. ;)
Kdyžtak mi napište na email jan.slifka@seznam.cz.
Icepoint
yFang
ja vim, ze ti jde hlavne o to, jestli to funguje anebo ne ... jen bych mel jednu malinku pripominku k vzhledu ... jak jsou v tom pravym boxu s aktualitama v pravo dole ty sikme cary, tak mi to dava dojem, jakoby se to jima dalo nejak zvecit, coz by treba pro neznale pocitacu mohlo byt matouci ... :) ale to jen tak ...
Bubák
<br />
<br />

Tohle jsi mohl udělat marginem.

<p style="text-indent:0px;">
<a href="endromidae.php?lepidoptera=endromis-versicolora">Strakáč březový</a>
<br />
<a href="nymphalidae.php?lepidoptera=nymphalis-antiopa">Babočka osiková</a>
<br />

Na tohle jsi mohl použít seznam.

<div id="nadpis">
Používej opravdové nadpisy a používej je rozumně, takhle vypadá struktura nadpisů tvého webu:
H4: Nejnovější články
H1: Úvod

www.semantika.name
Mistr
yFang
Poměrně nezvyklé je užití stávajícího typu šipek u odkazu Zpět (>> zpět) - viz například http://motyli.net/clanky.php?about=str_biotop#cast6
Mistr
yFang
A ještě jedna věc: zkoušel sis ve stránce při prohlížení v MSIE 6 SP 2 něco označit? Jak to jde?
DJ Miky
Přimlouval bych se za větší padding textů, jsou možná až moc nalepené na okrajích.
Railbot
yFang
Neexistuje nic jako divová verze, beztabulkový layout nerovná se divy. Špatně to chápeš. Ostatně pokud jsi nakoukl na semantika.name na popis fekálního stylu tak pochopíš.
yFang
Kritika se měla týkat pouze stránky divdesign.html, asi jsem udělal chybu, že jsem nechal funkční odkazy.

Icepoint
Nebude problém to odstranit.

Bubák
Použiju margin i seznam. S tím nadpisem právě nevím. Když použiju h1 bude mi pak "chybět" v celém zbytku. hlavně u všech článků mám teď h1, takže bych to musel celé přepisovat.

Mistr
Ty šipky mohou nějak vadit? Používají se obvykle k něčemu jinému? Já nevím, prostě jsem to kdysi takhle udělal a už to tak zůstalo.
Na stránce divdesign.html mi jde označit co chci. Jinak v té tabulkové to samozřejmě nejde, to vím, proto jsem se rozhodl to předělat.

DJ Miky
Kde konkrétně myslíš?

Railbot
OK. Měl jsem dát nadpis přechod na beztabulkový design. No snad se toho tolik nestalo. :)
DJ Miky
Kde konkrétně myslíš?

V obsahu vlevo a vpravo. 5 pixelů mi přijde málo.
Bubák
hlavně u všech článků mám teď h1, takže bych to musel celé přepisovat.
V PSPadu je to práce asi na 5 minut, funkce "Hledání v souborech", umí i záměny.
Jiné kvalitní editory mají podobnou funkci.

Ty šipky mohou nějak vadit? Používají se obvykle k něčemu jinému?
Mistr pravděpodobně myslel směr šipek.
yFang
Tak jsem to trochu předělal. Adresa zůstává pořád stejná. Byl bych rád, kdyby se kritika týkala pouze divdesign.html a divstyle.css. Ostatní stránky jsou pořád v tabulkovém layoutu.
Mistr
Mistr pravděpodobně myslel směr šipek.
Přesně tak. Netvrdím, že stávající směr není možné použít. Jen se domnívám, že není příliš běžný; obvykle se, myslím, dává směr opačný. << Avšak proti gustu, žádný dišputát.
yFang
Mistr
Už chápu. Jakože zpět je doleva. Ale asi to nechám takhle.

Když už mě nekritizujete, tak předpokládám, že už k tomu nic významného nemáte, tak už to takhle nechám.
Mistr
yFang
Jakože zpět je doleva.
Myslím, že obvykle ano.

Když už mě nekritizujete, tak předpokládám, že už k tomu nic významného nemáte
(1) Třeba vpravo na titulní stránce píšeš (...) Pokud na nějakou narazíte, budu jedině rád, když mě na to upozoníte. Upozorníte? Jak? Kde? Šup tam hned s odkazem na e-mail či formulář k napsání vzkazu. Nebudu přeci někde po stránce "lítat" a shánět kontakt.
(2) Ve stránce http://www.motyli.net/endromidae.php?lepidoptera=endromis-versicolora si oprav (...) na území ČR nachází pouze msty a nikde (...)
(3) V téže stránce, co byla zmíněna v předchozím bodě je třeba zřejmě opravit i Samci jsou aktivní jak ve dne, tak v noci. samice jsou však aktivní pouze v noci. A poněkud nerozumím ani spojení Tento druh má zakrnělé sací ústrojí, a tak dospělci během života nepřijímají žádnou potravu. V noci ho tedy lákají pouze světelné zdroje. Co má to lákání světla společného s tím, že motýl v dospělosti nežere?
(4) Ve stránce http://www.motyli.net/nymphalidae.php?lepidoptera=inachis-io zas vypadá podivně spojení Žije v celé Evropě, dále v Turecku (...). Copak Turecko není v Evropě?
petr_
Profil *
Mistr

(3) Co má to lákání světla společného s tím, že motýl v dospělosti nežere?
No asi, že kdyby fyzicky mohl, tak by ho jinak v noci lákalo i to žrádlo, protože jsou i takové druhy motýlů co se v noci krmí. Čili tímto autor popisuje jednu z jejich typických vlastností, která ten druh vymezuje vůči jiným.

(4)Copak Turecko není v Evropě?
Na to se dá odpovědět úplně stejně: Copak Turecko není i v Asii? :-) Ale zajímolo by mě tedy jak byste to vy napsal "správně" s použitím slov Evropa a Turecko...?

Mně ty věty přijdou v pořádku. Tohle není programování se svými funkcemi a podmínkami, bez jejichž přesného splnění aplikace přestane fungovat, ale věc běžně zažitých konvencí a slovních spojení, jejichž význam myslím každý biolog, ale i vy (ikdyž si to možná nechcete připustit) dobře chápe.
yFang
Mistr
Co má to lákání světla společného s tím, že motýl v dospělosti nežere?
Pokud se provádí noční lov motýlů, používá se několik metod - mezi nimi vnadidlo a také svícení na bílé plátno. Tímto naznačuji, že lov tohoto motýla na vnadidlo je nemožný.

Copak Turecko není v Evropě?
Je rozšířen v celé Evropě, dále přes Turecko a mírný podnebný pás Asie až po Japonsko.
Takhle by to vyhovovalo?

Typografické chyby opravím.
Mistr
petr_
K bodu tři se nebudu vyjadřovat. Nejsem "motýlolog" a proto jsem zřejmě uvedenému spojení nerozuměl.

Copak Turecko není i v Asii?
Je i v Asii. Ovšem s Asií není v inkriminované větě (Žije v celé Evropě, dále v Turecku, v Asii pouze v mírném podnebném pásu a v Japonsku.) problém. Motýl tedy žije:
(1) v Evropě,
(2) v Turecku,
(3) v asijských mírných podnebných pásech a
(4) v Japonsku.

jak byste to vy napsal "správně" s použitím slov Evropa a Turecko...?
Například: Žije v celé Evropě včetně asijské části Turecka, dále v mírném podnebném pásu Asie a v Japonsku. Navíc by šlo slovo "Asie" nahradit spojením největšího kontinentu.

ale i vy (ikdyž si to možná nechcete připustit) dobře chápe
Co si nechci připustit? Prosím, nepodsouvej mi nějaké své domněnky. Krom toho jsem ve svém předchozím příspěvku napsal (...) vypadá podivně spojení (...), nikoliv (...) je chybné spojení (...) či (...) je zas nesmyslné spojení (...).
Mistr
yFang
Co má to lákání světla společného s tím, že motýl v dospělosti nežere?
Pokud se provádí noční lov motýlů, používá se několik metod - mezi nimi vnadidlo a také svícení na bílé plátno. Tímto naznačuji, že lov tohoto motýla na vnadidlo je nemožný.

Díky za vysvětlení. Jak jsem již napsal kolegu s přezdívkou petr_, nejsem žádný entomolog, takže mi smysl této věty nebyl prve jasný.

Je rozšířen v celé Evropě, dále přes Turecko a mírný podnebný pás Asie až po Japonsko.
Myslím, žes to vymyslel moc hezky. Opět se odkáži na svoji reakci kolegovi říkajícímu si petr_: Ve své poznámce mi šlo spíš o jakousi faktickou správnost uvedeného tvrzení.
yFang
Mistr
Tak tu větu přepíšu, to je minimální problém.
Navíc by šlo slovo "Asie" nahradit spojením největšího kontinentu.
To by si někdo nemusel hned uvědomit, i když by asi měl...
Mistr
yFang
Navíc by šlo slovo "Asie" nahradit spojením největšího kontinentu.
To by si někdo nemusel hned uvědomit, i když by asi měl...

Udělej to, jak uznáš za vhodné. Myslím, že nám oběma je v tuto chvíli jasné, že se jedná spíše o jakési slovíčkaření nad faktickou správností až hnidopišstvím. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: