Autor Zpráva
bouchynn
Profil *
Zdravím, pro radost jsem si vytvořil webík http://svycarsko.boss-john.net/, který obsahuje informace o několika málo turistických destinacích Švýcarska, které jsem měl tu možnost navštívit. Co se týče vzhledu, ten jsem měl hotový snad za hodinu. Více času mi zabralo doplňování informací (vše z mých zkušeností, od průvodce, místních nebo přeloženo z informačních letáků). Mohu požádat o shovívavou kritiku? Upozorňuji, že s webem nemám světoborné ambice a až do další návštěvy ho nehodlám doplňovat ani se o něj starat :).
Miloš
Profil
„Nadpisy“ v menu (<p>Hory, vyhlídky</p> a <p>Města</p> – slovo „nadpisy“ dávám do uvozovek, protože <p> není nadpis) mají shodný margin-top a margin-bottom, což není přehledné. Spodní by měl být menší.
Totéž v odsazení na ostatních stránkách u <h2>

Je mým zvykem, že nadávám těm, kdo nepodtrhávají odkazy, ale většinou mi nepodtržené odkazy nevadí v menu (záleží samozřejmě na zpracování). Co je to ale za divný nápad – podtrhat odkazy v menu, ale nepodtrhat v textu –?
V textu je v každém případě podtrhej. V menu to můžeš nechat jak jsou, nebo zrušit podtržení a odkaz zvýraznit jiným způsobem (nejsu grafik, takže moc neporadím).

Fotky z náhledů bych otevíral v pop-up oknech, případně bych zauvažoval o nějakém klonu lightboxu.

(at) a patičce (gloomet (at) gmail.com) je možná zbytečně paranoidní – více na http://latrine.dgx.cz/experiment-s-maskovanim-e-mailu-pred-roboty


Nevím, jestli je hezká neexistence pravého borderu.

Jinak se mi to líbí, působí to příjemně sladěně.

----------
Doplněno:
Ještě abych nezapomněl – bez obrázků zmizí hlavička (pod ní nic není) – doporučuju http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html
bouchynn
Profil *
Miloš

Díky za reakci.

1) Co se týče "nadpisů v menu" a nadpisů, nechám to zřejmě tak, jak to je. Docela se mi to líbí :).

2) Za připomínku k podtržení odkazů v textu díky, úplně jsem na ně zapomněl - obvykle to dělávám. Menu nechám schválně jednoduché bez zbytečných efektů a grafiky.

3) Pop-up okna jsou již na cestě, konkrétně mám do kódu zabudované scripty slimboxu a všechno stojí a padá na mé lenosti (lenosti k přikopírování rel="lightbox" do <a...> :) ). Myslím, že slimbox se dá počítat mezi zdařilé klony lightboxu :).

4) Patička a zbytečné obavy? Opatrnosti není nikdy dost, ale uvidím, kouknu na odkaz a třeba se opět něco přiučím.


5) Pravou část nechávám schválně otevřenou bez borderu.

Každopádně díky za hodnocení a kritiku ;-).
Miloš
Profil
bouchynn
1) Co se týče "nadpisů v menu" a nadpisů, nechám to zřejmě tak, jak to je. Docela se mi to líbí :).
Ale je to poněkud nepřehledné. A to, jak se bude návštěvník na tvých stránkách orientovat, je docela důležité.
Schválně si to zkus porovnat:

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: