Autor Zpráva
Filips
Profil
Ahoj, prosím o kritiku mého osobního webu http://filips.webz.cz

Jen připomenu:
1) Nejsem grafik takže grafika asi nic moc
2) Ve fotogalerii ještě nejsou fota
3) Validita u XHTML je jen částečná (reklama wz :-! )
4) Některé texty ještě půjdou rozšířit

Zatím děkuji
Taps
Profil
Filips
1) stále stejný title
2) zkusil bych použít výraznější barvy
3) nevím, čím to je ale pokud kliknu v referencích na nějaký odkaz tak mě to přesměruje na tvůj web
4) do hlavičky bych přidal nějaký obrázek
Měsíček
Profil
tu reklamu pěkně zapasuj pomocí iframe do hlavičky a neprcni to tam jak ti to z @@@ vypadne a nebo to dej pod patičku ;)
Filips
Profil
Taps
Bod 3 opraven, měl jsem tam v onclicku nastavený link mého webu.
4) To ještě by tam mělo být nějaké logo, ale zatím mě nic nenapadlo :-)
Iškuda
Profil
Nedávej odkaz na validátor, pokud stránky nejsou validní...
{x}
Profil *
Iškuda
Ale ty stránky jako takové jsou validní, nevalidní je pouze reklama vkládaná wz.cz.

Mně se ten web celkem líbí, ale chtělo by to dodělat hlavičku, jak už tady bylo zmíněno.
Mistr
Profil
Filips
K již uvedenému doplním:
(1) V MSIE 6 SP 2 je to vpravo nějaké rozhozené, ne?
(2) V pravém menu je obrázek svislých šipek příliš úzce nalepen na nápis Osobní setkání.
(3) Ujednoť si psaní velkých a malých písmen - viz stránka Kontakty:
Pokud by vám nestačily výše uvedené varianty můžete mne kontaktovat přes tento formulář:
(...)
Kontakt na Vás:
(4) Co ve formuláři psát do kolonky Pro koho je zpráva určena? Jsou to Tvé stránky, tak předpokládám, že budu vzkaz psát Tobě. Krom toho, kdo se Ti tam bude s čím vypisovat? Na to se Ti každý vykašle.
(5) Odeslal jsem formulář dvakrát. Jednou úplně prázdný, po druhé vyplněný blbostmi. V obou případech se po odeslání stalo to stejné: byl jsem přesměrován na titulní stránku. A můj dotaz zní: Odešla ta zásilka?
Filips
Profil
Mistr
1) Ano o tom vím, ovšem se mi dosud nepodařilo vyřešit šířku toho playlistu. Ten playlist je generován, ale nevím jak to změnit. Pokud jsem to tam vložil nevalidní tak to bylo OK, pak jsem použil validní vkládaní flash objektu do stránek podle La Trine a už nemůžu pohnout s šířkou, nevěděl bys jak na to? :-)
2) Opravím
3) Opravím
4) Ten formulář asi celý překopu
5) Ano, něco mi došlo. Přesměrování je v pořádku. Možná by tam ještě nebylo špatné vložit nějaký JS nebo něco že děkuji za odeslání dotazu a pak teprve přesměrovat. Uznávám, ten formulář není moc promyšlený.
Jinak Ti děkuji za kritiku.
webwebweb
Profil
co to je za hlavicku?
VLadas
Profil
Proč - Stav: svobodný (bouhužel) - vždyť je ti teprve 16, spíš bys měl napsat - volný - pak by sedělo to bohužel. :-)
Honza22
Profil
1, K validitě, z reklamou wz.cz mam taky problém...;) Jinak skus český validátor http://validator.webylon.info ,podle toho tam máš NET zápisy a špatnou definici jazyka...
2, Na playlist se vykašli, nebo ho nějak uprav (víc nahoře)
3, V patičce máš odkaz na mejla jenom na "Filips" dal bych to na celý Tvý méno, a taky bych to dal přes JS "Opravdu poslat mejla ořes Outlook?"
4, Pořád stejnej Title
5, Trochu ruší, že odkaz Blog má uplně jinou grafiku...
6, Fotogalerii bych dal do nového okna a trochu prorpacoval (třeba JAlbum je dělá mnohem hezčí ;)
7, Většinou nestíhám, a tak “empétrojka“ zůstane - nějak blbnou znaky...
8, Paul van Dyk nemá odkaz ;)
9, To rozřazení muziky do žánrů je tedy dost nepovedené, MCR neni elektro, a Green day nejsou Punk ale punk rock (punk sou E!Ečka =)) - Ale to je věc názoru...;)
10, Formulář dovoluje odeslat zprávu bez jména a kontaktu a dokonce i bez textu...=)

Toť vše, co mě napadá... Tak hodně štěstí do budoucna...;)
Honza

Změna - blbej odkaz na validátor....
Filips
Profil
1) O českém validátoru vím, ale zjistil jsem že je nemožné být validní i pro oficiální i pro český validátor co se týká hlavičky, pokud to opravím tak se zase rozčiluje oficiální validátor.
3) Zkoušel jsem to, ale nevypadá to moc hezky, celé jméno odkazem
5) Blog je postaven na wordpressu a byl postaven mnohem dřív, takže zatím to asi tak zůstane :-)
6) Souhlasím, taky jsem nad tím uvažoval
7) Opraveno
8) Je tam dvakrát, takže myslím že je asi zbytečné to tam dávat vícekrát, nebo ne?
9) Dočetl jsem se, že hrají Punk, Rock, Punk Rock tak nevim :-) ale asi to nechám tak. Však je to všechno stejné :-)
10) K formuláři jsem se vyjádřil už výše.
Honza22
Profil
1, Aha, tak to jsem netušil, já když se snažim o validaci, tak podle čj a aj zkoušim jenom zběžně...
3, Nevim, jak to vypadá celý jako odkaz, ale takhle to taky nevypadá podle mě ok...
8, Já nevim, já bych to tam možná i dal, ale je to jenom drobnost...
10, Aha, promiň, nečet sem to až tak podrobně, věděl jsem, že tam něco o formuláři bylo, ale stejně sem to napsal...;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Filipse:
zjistil jsem že je nemožné být validní i pro oficiální i pro český validátor co se týká hlavičky, pokud to opravím tak se zase rozčiluje oficiální validátor
Podle HTML/XML specifikací existuje jen jedna validita a tu ověřuje český validátor. Lze vyjít se zelenou hláškou v obou validátorech, viz sám kód českého validátoru. Že by tě český validátor navedl do situace, která se oficiálnímu W3C Validátoru nelíbí, není příliš pravděpodobné, i když konsorcium zaneslo do své poslední verze 0.8 řadu nových chyb.
Tvůj kód je v prohlížečích zpracováván jako nevalidní HTML, jelikož <!doctype> o jazyku nerozhoduje. Proč se snažíš o validitu? Má to nějaký spirituální význam?

Mé připomínky k hodnocenému webu:
1) „<h1>&nbsp;Úvod</h1>“ — nelíbí. Jednak je jedna mezera málo, jednak je lepší nastavit padding.
2) „<div class="logo">&nbsp;<a [...]“ — to se mi také nelíbí.
3) „<div class="nav"> <ul>“ — místo těchto dvou elementů by stačilo jedno <menu>.
4) „<p>28. října 2007 byl spuątěn můj osobní web! <br /></p> <br />“ — brrr. Což takhle vhodně zvolit margin/padding odstavce?
5) „<div class="line">“ — tento <div> je tam dvakrát a dělá jen obyčejnou čáru pomocí backgroundu. Nešlo by to řešit borderem pro jiné elementy?
6) Vizuálně je to skutečně nemastné neslané. Zkus přidat barvy. Ve fotogalerii máš fotky z přírody, tak bys mohl některou strčit do hlavičky, ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0