Autor Zpráva
maikeroo
Profil
Adresa webu: webdesigner-s.cz
Díky moc ;-)
Nox
Profil
Pěkný design, zajímavý obsah

"Kdyby architekti pracovali jako weboví vývojáři"
:-) dobře vystiženo
robais01
Profil
opravu dobry web
Mastodont
Profil
"Kdyby architekti pracovali jako weboví vývojáři" - výtečné.
hack
Profil
Dobry,az na ten dreveny back.
Neni to web truhlarny
loyza
Profil
je tu vidět zřejmá inspirace: http://www.tvrdek.cz/weblog/
ale v pohodě, proč se neinspirovat ;)
maikeroo
Profil
je tu vidět zřejmá inspirace: http://www.tvrdek.cz/weblog/
ale v pohodě, proč se neinspirovat ;)


Mno neřekl bych, jelikož tento weblog vidím poprvé ;-)
{x}
Profil *
Dobrá práce, sice se mi design nezamlouvá (vytáčí mě vše co neleží na lince :-)), ale za to je myslím hodně originální. Texty se dobře čtou. Akorát ve FF (možná i v něčem jiném) přesahuje odkaz na RSS hlavičku.
{x}
Profil *
Jo a ještě tahle věta nedává moc smysl: Pomoct nám budovat kvalitní obsah.
Spíš bych místo ní dosadil Pomoz nám budovat kvalitní obsah.
AlešD
Profil
maikeroo:
líbí se mi to, i když ta plovoucí podlaha trošku tahá za oči, lze na to zvyknout.

Kritika za češtinu:
Vítej
Pomoct nám budovat kvalitní obsah. Chceš-li se stát redaktorem napiš nám na...

Nemělo by být spíše něco takovéhoto: Můžeš nám pomoci budovat kvalitní obsah. Chceš-li se stát redaktorem napiš nám na...

UPDATE:
x:
HA! pozdě, zase jsem druhý :-))
max
Profil *
Mno neřekl bych, jelikož tento weblog vidím poprvé ;-)

Možno tento http://www.tvrdek.cz/weblog/ vidíš prvýkrát, ale tento http://www.webdesignerwall.com/ určite nie......
Je zaujímavé dať si do päty Designed by WebDesignerWall...A čo sa týka menu http://www.webdesignerwall.com/tutorials/design-watercolor-effect-menu /
ste už mohli byť kreatívnejší a nie ctrl+c.. Obsah je ale dobrý.
sofasurfer
Profil
dobre citanie
Chamurappi
Profil
Reaguji na maikeroo:
1) Grafika nic moc. Asi mi vadí ta dřevěná textura. Tmavší dřevo s méně výraznými hranami bys neměl?
2) Nelíbí se mi ani ty skoro neviditelné modré linky.
3) U obrázkových textů „diskuze“ a „vstup do diskuze“ máš ostré dvojšipky z úplně jiného písma. Nepasují tam, jsou moc rovné a symetrické.
4) Odkazy mimo obsahovou část nemají nastavenou barvu, což je znatelné při vypnutých obrázcích. Výchozí barva v prohlížeči nemusí být dostatečně kontrastní ke stylopisem nastavenému pozadí.
5) Bez obrázků nevidím kolonky ve formuláři pro komentáře.
6) Bez obrázků vůbec nevidím ani tlačítko „Odeslat“. Obrázkové odesílací tlačítko se dělá pomocí <input type="image">.
7) Kolonka „Web“ není nastylovaná jako ostatní, nemá totiž id="input". Místo více stejných „id“ bys měl užívat atributy „class“.
8) „<small>Jméno (povinné)</small>“ — element <label> neznáš? Budeš-li ho chtít správně použít, musíš dát <input>ům unikátní „id“.
9) „<noscript><p><label for="web367">Prosím opište "bfc817": [...]“ — myslím, že přes tohle se část spamovacích robotů dostane.
10) Jednotlivé položky formuláře jsou odstavce?
11) Lupa u hledání vpravo nahoře nepasuje ke zbytku grafiky.
12) Kolonka pro vyhledávání i odesílací lupa jsou opět závislé na viditelných obrázcích.
13) „<a rel="tag" [...]>“ — rel="tag" by měl náležet do množiny typů odkazů definované nějakým profilem, tedy atributem profile elementu <head> nebo parametrem „profile“ v HTTP hlavičce Content-Type, kdybys býval užíval XHTML.
14) U „oblaku štítků“ bych se nestyděl užívat prezentační prvky k vyznačení velikosti, tedy <big> nebo <font size="3">. Mimochodem, je to seznam odkazů? Je to menu? Proč to není <menu>? Nebo alespoň <ul>?
15) Hlavní menu patří do <menu>.
16) „<div id="border"></div>“ — nešel by ten okrajový obrázek dát na pozadí jiného elementu?
17) „Lidé“ — to mám chápat jako seznam autorů? Autoři tohoto webu jsou lidé? Fascinující :-)
18) Jedenáct autorů (dokonce lidí) by nedokázalo dát dohromady ryze vlastní grafický návrh? Nevypadá moc profesionálně, když se v patičce odkazuješ na web, jehož části vypadají úplně identicky.
19) Tvůj HTML kód se spoléhá na zotavovací mechanismy prohlížečů. Lomítka v <meta /> jsou z jejich pohledu syntaktická chyba. Viz základy HTML nebo český validátor.

Jinak se mi web líbí.
Kryspin
Profil *
Dobrý, přidej hřebíčky, připínáčky nebo špendlíčky, aby to bylo autentičtější.
Vindaloo
Profil *
To je nějaký špatný vtip? Design ukradený od Webdesignerwall, článek o architektech ukradený z webu Antonína Daňka (http://blog.antonindanek.cz/index.php5?clanek=kdyby-architekti-museli -pracovat-jako-web-designeri) To ostatní radši ani nezkoumám...

To jako budete psát o webdesignu a nejste schopný vymyslet nic vlastního?

Jiří Tvrdek
www.tvrdek.cz
Chamurappi
Profil
Reaguji na Vindaloo:
Zdroj grafického návrhu netají. Článek o architektech je přeložený z angličtiny, stejně jako ten od Antonína Daňka. Každý je přeložený trošku jinak, takže tvé obvinění mi připadá docela přehnané.

Mimochodem, podpisy s adresou na konci příspěvku zde obvykle nejsou žádoucí. Což takhle se zaregistrovat?
Catch
Profil
Chamurappi: Tak to jsem se zase pobavil. :-) Jde o to, ze neprijdou s necim novym ale psat /opisovat) neco od nekoho jineho je teda fak sila. :-D Design webu se mi nelibi, jelikoz otrhnaej papir uz je trosku mimo. :-D To je zase dost slabej pokus o to zasahnout webdesingerskou obec. :-D
Railbot
Profil
Vindaloo
Zrovna od tebe (neznáme se, ale znám tvou práci, klobouk dolů je to krása a fandím ti) bych takovou přehnanou emocionální reakci nečekal.
Vindaloo
Profil *
Zrovna od tebe bych takovou přehnanou emocionální reakci nečekal. Přijde mi to zkrátka více než drzé, takhle vybrakovat cizí design, se kterým si autor dal takovou práci. Nemyslím si, že uvedení linku v patičce by jim na to dávalo právo. Nebo jsou s autorem domluvení?
Railbot
Profil
Vindaloo
Na druhou stranu designy se kradou dnes a denně ještě s větší drzostí. Tady měl alespoň tolik slušnosti, aby odkázal na původní web a nic neskrýval.
Vindaloo
Profil *
Railbot
To je pravda, vsadím se že Nick La je uvedením linku nesmírně potěšen.
Maikeroo by si měl uvědomit, že pokud nemá souhlas autora, nemůže s cizím dílem nakládat dle libosti, i když uvede link.

Tvrzení, že designy se kradou dnes a denně, mi tak trochu zavání bagatelizací.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Catch a Vindaloo:
Zde hodnocený web vznikl podle návodu, není to kopie webdesignerwall.com. Jestli si Nick La nepřeje, aby jeho postupy někdo používal, proč zveřejňuje jejich detailní popis? Opravdu jsou na místě slova o vykrádání a opisování?

Samozřejmě, že maikeroo není originální a neprojevil vlastní grafický um. To moc dobře ví a už mu to zde vytklo více lidí. Ale vykrádání?
Railbot
Profil
Vindaloo
Nebagatelizuji. Hledám na tom pozitivní stránku věci. Více netřeba dodávat. Chamurappi to uvedl na pravou míru.
Vindaloo
Profil *
Pánové, je rozdíl mezi postupem podle návodu a jednoduchým kopírováním.

Nebo je například mezi těmito dvěma obrázky nějaký rozdíl?
http://webdesigner-s.cz/styles/bg_h2.gif
http://www.webdesignerwall.com/wp-content/themes/wdw/images/post-bg.gi f

I na zbylých obrázcích je vidět, že je autor prostě vzal z web designer wall a pouze upravil. S tím, aby si sehnal svoje podklady, se prostě nezdržoval.
To se prostě nedělá. Můžete si postupovat podle návodu jak chcete, ale pokud pracujete s již vytvořenými grafickými prvky, není to inspirace.

To je poslední co k tomu napíšu. Oba weby nechť si každý porovná sám a vytvoří si názor, kde končí inspirace a začíná krádež.
Flip
Profil
Souhlasím s Vindaloo, jak sem tak od dnešního rána pročítal diskuzi, byl jsem jak na vahách chvíli jsem souhlasil s
Chamurappim a Railbotem, chvíli zase s Vindaloo.

V mých pocitech rozhodlo srovnání bg obrázků... takováhle "haluz" jde už asi těžko provést, aby byly na pixel stejné...
Někdo se tady snaží rozjet "web" o webdesignu... jak jsem tak pochytil je to parta lidí, kteří se kolem tvorby webů nějaký ten pátek motají, když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si super, budu mít co číst :), ale když jsem se dozvěděl fakt, že tolik webdesignerů, nedokáže udělat vlastní grafickou podobu svého "portálu" ... no nezlobte se hoši, ale tohle je na prasárna na entou... zavřít, smazat, nebo si uděláte na českém webdesignovém poli ještě větší ostudu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0