Autor Zpráva
Miluše Rabová
Profil
Dobrý večer.

Prosím o kritiku mých stránek www.volny.cz/mistopis.

Jsem absolutní začátečník, s tvorbou stránek začínám. Jedná se o pokus o rodopisný a místopisný rozcestník.

Děkuji
Miluše
tiso
Profil
Návštevníci tejto diskusie sú väčšinou oveľa ďalej s tvorbou stránok, tak ani neviem ako túto ohodnotiť.
-rámce (frames) sú prekonaná technológia, používa sa skriptovanie na strane servera.
-stránkam chýba štruktúra, viď http://www.semantika.name/
-na formátovnie vzhľadu sa používa CSS
-žiadny dizajn
Mistr
Profil
tiso
Nejsi ve svém hodnocení příliš příkrý s ohledem na uvedenou hloubku webového umění slečny/paní Miluše (absolutní začátečnice)?

Miluše Rabová
(1) Osobně bych dal stránkám jednotný vzhled. Mám teď na mysli především jednotnou barvu pozadí u podstránek.
(2) Vstoupil jsem na stránky. A přizná se, že naprosto netuším, "vo co tady go". Je tam nějaký soupis obcí. Podle jakého klíče byly vybrány právě tyto obce? Vždyť v jihozápadních Čechách je obcí přeci daleko více.
(3) Co si takhle trošku pohrát i s barvami textů?
tajny spion
Profil
Miluše Rabová
Určitě by to chtělo nadpis. Dále pak opustit rámcový layout. Ze všeho nejdříve se ale naučit HTML.
tiso
Profil
Mistr - nemyslím, skrátka nemám rád keď niekto začína na x rokov starých veciach. Prečo sa dnes neučia na aktuálnych postupoch? Prečo začínajú od rámov? Ja som mal v rámoch len jednu stránku - 8 rokov dozadu, a tiež som sa len učil... Prešlo 8 rokov a máme ich tu zas? To sa nič nezmenilo? Aby si mal dušu na mieste, tak použijem analógiu:
Miluše Rabová - gratulujem, práve ste si z náhradných súčiastok (=staré postupy) postavili Škodu 100 (=starý web). Je to auto, dá sa v ňom voziť, ale nečuduj sa že sa nikto za ním neobzrie (=odháňa návštevníkov, nikoho nezaujíma)...
shaggy
Profil
Ale tak ako pred 15 rokmi bola Škoda 100 staré auto, ktoré si už "skladali" len úplní začiatočníci, aj dnes by sa našlo ešte dosť úplných začiatočníkov, ktorí s ňou začnú a budú na ňu hrdí.
Prečo používajú rámce? Lebo sa technológia naozaj nezmenila za tých 8 rokov, rámce tu stále sú, stále je veľa ľudí čo ich využíva (aj tzv. profesionáli) a tým pádom je veľa začiatočníkov, ktorí sa od nich učia.
Dôležité je, či dá na naše rady a poslúchne, alebo zostane pri starom - až potom môžeš kritizovať ;-)

Z mojej strany len pripomienka - nastav si kódovanie stránky, blbne ti diakritika (predpokladám že Sobíšice asi nie sú správne).
terinka
Profil
ahoj, taky jsem uuuplny zacatecnik a vsechny "manualy" jak psat web, zaklady html....atd obsahuji jakna ramy...jak na tabulky...atd a ve finale ramy-nepouzivat, tabulky-nepouzivat....V cem to sakra lidi stavite?css-pozicovani??
Mistr
Profil
terinka
Mrkni na <div>y a jejich plavání.
Mistr
Profil
tiso
Ovšem je třeba si uvědomit, že začátečník neumí všechny finesy kodérského řemesla. A proto je rád, že se mu něco povedlo vytvořit. Proto bych ho hodnotil mírněji. Ovšem napsal jsi svůj názor. Ten Ti nemůžu a ani nehodlám zakazovat. Máš na něj plné právo.
Miluše Rabová
Profil
Děkuji všem za jejich názory. Na některé zkusím odpovědět.
Jak napsala Terinka, všechny návody, které jsem na netu našla, říkají jak na rámy a pod. Ale bohužel jsem nikde nenašla přehlednou nápovědu, jak psát web v současné době, kdy už jsou některé prvky pasé. Ale budu se učit dál.
tiso Myslím, že do této diskuse chodí také začátečníci, kteří se sem dostanou z Jak psát web. I oni si chtějí nechat zkontrolovat své stránky.
Když nemáte rád, aby další začínali tam, kde jste před xx lety skončil, napište návod a zveřejněte. Bude to ku pomoci jistě mnoha lidem.

Mistr 1/ Barva podstránek souhlasí s budoucími stránkami rodopisnými.
2/ Stránky vytvářím jako soupis obcí, kterých se dotklo rodopisné pátrání mé a několika mých známých. Neuvědomila jsem si, že jsem na hlavní stránku nedala vysvětlení. Bude to opraveno.
3/ Barvy textů - zatím jsem ráda, když tam dostanu data, ale budu se snažit to upravit.

Shaggy Rady se pokusím uposlechnout, ale nebude to hned.
Stránky mi fungují správně v IE a v Mozille. Ale ještě to zkontroluji na všech stránkách, někde jsem se mohla přepsat.

Html se učím průběžně, původně jsem stránky dělala v Microsoft Publisheru. Ale zjistila jsem, že mi neumožňuje vyhledávání na stránce a další věci. Tak jsem to začala předělávat.


Díky všem za pomoc.
Evča
Profil *
Miluše Rabová tady posílám návod na
mikrokurz, fakt dobrý

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0