Autor Zpráva
arcadosi
Profil
Cawko, po dlhom case som sa rozhodol zdokonalit svoje forum, tak tu ho mate v dufam finalnej verzii, aj ked vzdy si nachadzam nejaku uplnu banalitu no upravujem :))

http://www.djscaty.wz.cz/forum/index.php
Railbot
Profil
Vím, že zdokonaluješ nejspíš funkčnost, ale já jako obyčejný uživatel vidím hlavně odpudivý a nepřehledný vzhled. To mě od dalšího zkoumání odradilo.
aisukriimu
Profil
Blizsie som to neskumala ale CSSko hod do externeho suboru.
A tie tabulky v kode ma najprv vystrasili, potom mi doslo, ze to je forum. :D Len dufam, ze su pouzite naozaj len na tabulkove data.
arcadosi
Profil
Railbot:
odpudivy a neprehladny vzhlad ?:) hore je navigacia na pohyb a inak klikas na nazvy tak ja neviem aky mas problem.
aisukriimu:
vsetko robim vzdy v tabulkach, to ze je CSS modernejsie ako tabulky a pouziva sa kvoli rychlosti a pod... je uplne nepodstatne kedze rychlost internetu sa stale zvysuje a tie rozdiely nieje ani vidno a ano chcel som to dat externe len som na to zabudol dakujem za pripomenutie ;)
fakt je zbytocne narazat na to ze je tabulkovy layout, povies mi niektore nevyhody ? ja ich nevidim
aisukriimu
Profil
Rychlost internetu sa sice zvysuje, ale to neznamena, ze vsetci maju a vobec mozu mat "ten prave najrychlejsi". O nevyhodach tabulkoveho layoutu si mozes precitat na nete kopu celych clankov. Spytaj sa uja googla. :P Poviem len to, ze je to nesemanticke. Ono asi bude na to nejaky dovod, preco sa to poklada za zastarale... ;) Su lepsie technologie, tak preco pouzivat nieco stare co nema buducnost?
arcadosi
Profil
nieco stare co nema buducnost ?
1 netreba optimalizovat optimalizovat optimalizovat
2 spravim to rychlejsie, vdaka tomu, ze nemusim optimalizovat
3 neviem to ani optimalizovat pre viac prehliadacov
4 vzdy to zobrazuje rovnako

a vizualny rozdiel nieje badatelny a co sa tyka funkcnosti je podla mna lepsia v zobrazovani nez ma CSS
aisukriimu
Profil
arcadosi

neviem to ani optimalizovat pre viac prehliadacov
Nemozem si pomoct, ale toto mi prijde ako hlavny dovod, preco to pouzivas.

A ak CSS ovladas dobre, tak doladovanie ti moc casu nezabere.

Jak som povedala - precitaj si o tom daco na nete, nemam cas na to vysvetlovat to, ak to uz niekde mas dobre vysvetlene.
Devian
Profil
nieco stare co nema buducnost ?
1 netreba optimalizovat optimalizovat optimalizovat
2 spravim to rychlejsie, vdaka tomu, ze nemusim optimalizovat
3 neviem to ani optimalizovat pre viac prehliadacov
4 vzdy to zobrazuje rovnako

Projdi si pár moderních webů, nějaké to diskusní fórum a pak zhodnoť zda by bylo možné něco podobného udělat i v tabulkách :)
A že to uděláš rychleji? Dle mého ne. Není nic jednoduššího nadefinovat si jeden css soubor, externě ho do html vložit a pak jenom <div class="hlavička"><div class="menu"><div class="leve"><div class="prave"><div class="hlavni">
+ pripadne dodelavky.
Je to i přehlednější z hlediska kódu. A že to i zobrazuje stejně ve všech prohlížečích? Nikdy tomu tak u ničeho není a ani nebude. Tabulky jsem jednou použil na tabulková data. V moderních prohlížečích Opera + FF v pořádku, v MSIE problémy, trhalo to hlavičku.
arcadosi
Profil
takze vam len vadi, ze je to v tabulkach ? tak to mi az tak zily netrha :) bezny uzivatel ani nevie co je CSS ci tabulky vidi len vysledok prepacte ak som vas v tom zklamal :)
aisukriimu
Profil
arcadosi

Clovek nemusi vediet co je to CSS, aby vedel, ze sa mu ta stranka nezobrazuje spravne. ( Nehovorim, ze sa zobrazuje nespravne...)

A nie je to jedine. Vytkla by som:
- Neprehladnost. (Vsetko je moc natlacene na seba. Cele je to natlacene na listu. )
- Grafika ziadna. Je to sice len forum, ale aj to moze vyzerat pekne.
- Nad "button-mi" by sa mal zobrazovat kurzor-rucicka.
- Pohrala by som sa s typografiou.

Ai.
arcadosi
Profil
a co sa tyka napadov a funkcnosti ? malo by uz byt plne funkcne
VLadas
Profil
arcadosi
Tak jsem se registroval a dalo mi práci, abych zjistil kde se dostanu do příspěvků na fóru. Nevím jak napsat svůj příspěvek. A hlavně nemohu založit nějaké téma - možná jsem to nedohledal, ale pokud je to možné, tak je to velmi nepřehledné.
A fórum, kde se nedá založit téma je vlastně k ničemu a o ničem. Né?

Pozor, už jsem našel "Pridať správu", uf to byla fuška, je to úplně stracené i když je to nahoře.

Po další delší době jsem zjistil, že mohu psát i bez přihlášení, pozdě, protože na to nejsem upozorněn a tak jsem se registroval. Ještě štěstí, že se za to neplatí. Vyhledal bych tě a rozšlapal ti PC.
arcadosi
Profil
akoze nechapem ako moze clovek nevidiet pridavanie spravy, ved lava strana je menu a prava je aktivna cast LOGIKA ! a temy vytvarat mozu len clenovia a admini aby si clovek nerobil bordel vo fore je to skor take sukromne forum nema to byt vysokotonazne forum s milion nepotrebnymi funkciami.
aisukriimu
Profil
arcadosi
Nerozculujes sa moc? Dal si si to sem zkritizovat, tak ti VLadas povedal svoj nazor a ty sa o tom chces hadat. ;)
Funkcnost som ja osobne neskumala, odradil ma tvoj pristup...
etruska
Profil *
já bych jen dodal že odkazy by měly být odlišené od zvýrazněného textu, protože je dost otravující zkoumat co je odkaz a co není.
arcadosi
Profil
aisukriimu:
moj pristup agresivny ? nie ja len nechapem cloveka ktory ked vidi ze je nieco nalavo tak musi polozit otazku preco to nieje napravo ked ON to tam ocakaval... asi preto, ze jeho prdel nieje stredom zeme

etruska:
ano mas pravdu o tom som rozmyslal aj ja, dakujem
VLadas
Profil
arcadosi
- Říkáš, že levá strana je menu, tam je jen přihlášení, vytvoření účtu a vyhledávání.
Menu je něco jiného, třeba "přidat zprávu", "finální verse fóra" a pod ním by mohlo být to co tam je.
- Dále -e to skor take sukromne forum nema to byt vysokotonazne forum s milion nepotrebnymi funkciami.- promiň, ale na fóru říkáš něco jiného - Pristup povoleny pre - Vsetkych
- Pořád nevím, že se nemusím registrovat
- Podle toho co zde píšeš a temy vytvarat mozu len clenovia a admini aby si clovek nerobil bordel vo fore je to skor take sukromne forum nema to byt vysokotonazne forum s milion nepotrebnymi funkciami., tak nejsem vítán (Pristup povoleny pre - Vsetkych)


aisukriimu
Dík, ale to je jen reakce na řečenou kritiku.
Naprosto běžné, (bohužel někdy i u mě).
Railbot
Profil
arcadosi
Zkrátka mne to na první pohled vůbec nezaujalo. V dnešní době je podobna diskusních fór už někde úplně jinde. Tvé je takové old-school, malé, hodně prádzného místa...
arcadosi
Profil
VLadas:
boze.... tema moze byt:
odomknuta (pre vsetkych)
len pre registrovanych(je potrebna registracia)
len pre clenov(aj ked si registrovany sa tam nedostanes kym nemas hodnost clen ktoru udeluje admin)

Uz konecne chapes ???

Railbot:
ano podoba diskusnych for je ina, ina v tom, ze je tam menu kde je 20 poloziek a uzivatel ajtak okrem pridavania prispevku a zobrazovania nic ine nevyuzije, takze diki moc ale take forum je podla mna zbytocna vec male ? ano je, pisal som ze nechcem nic velke.... vela prazdneho miesta ? myslis pomimo prispevkov to pozadie modrou ? no bodaj by nie ked tam je malo tem a prispevkov... neviem mozno myslis nieco ine.
arcadosi
Profil
VLadas:
boze.... tema moze byt:
odomknuta (pre vsetkych)
len pre registrovanych(je potrebna registracia)
len pre clenov(aj ked si registrovany sa tam nedostanes kym nemas hodnost clen ktoru udeluje admin)

Uz konecne chapes ???

Railbot:
ano podoba diskusnych for je ina, ina v tom, ze je tam menu kde je 20 poloziek a uzivatel ajtak okrem pridavania prispevku a zobrazovania nic ine nevyuzije, takze diki moc ale take forum je podla mna zbytocna vec male ? ano je, pisal som ze nechcem nic velke.... vela prazdneho miesta ? myslis pomimo prispevkov to pozadie modrou ? no bodaj by nie ked tam je malo tem a prispevkov... neviem mozno myslis nieco ine.
VLadas
Profil
arcadosi
Ty se stále rozčiluješ nad mojí kritikou, ale pokud pochopíš to co ti chci říct, tak se možná tak rozčilovat nebudeš.

Nejde mi o funkce fóra, to je věc tvůrce. Jde mi o to, že jsem na tvém fóru, vlastně, úplně náhodný návštěvník a nemohu, protože to neumím ovládat, se té diskuze v podstatě zúčastnit. Musím hledat jako blázen jak a co s tím mám dělat. Kolik lidí bude tak trpělivých jako já a nevypnou to.

Těžko chápeš mé argumenty už z toho důvodu, že jsi TVŮRCE fóra, takhle jsi to chtěl a moc dobře víš co a jak se na TVÉM fóru spouští a obsluhuje.
Já příjdu jako cizí a nevím nic, a myslím, že se mnou budou ostatní souhlasit, že bych to měl mít dobře vysvětlené a nebo ho mít přehledně uspořádané abych se na fóru neplácal jako kapr na suchu.
VLadas
Profil
Nic z mé kritiky neber ve zlém, jsem obyčejný návštěvník a tak na to obyčejně koukám, ostatní jako Mistr, Railbot a td. ti poradí z odborného hlediska. Ale tolik lidí ti na fórum chodit nebude, spíš tam budou takoví jako já.
shaggy
Profil
Nechápem ľudí čo si sem dajú hodnotiť niečo a potom kritiku neberú (hlavne ak to napíše viac ľudí).
Ja som si myslel, že tam nie sú žiadne príspevky až potom som si všimol že tam je jeden nevýrazný, nepodčiarknutý odkaz...
Možno súčasné systémy pre fóra sú až príliš zložité, ale toto... toto je tak strašne minimalistické a jednoduché, že je to až nepraktické.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0