Autor Zpráva
Joker
Profil
Rozhodl jsem se změnit stav, kdy přesně podle toho přísloví o kovářově kobyle můj web byl tvořen asi pěti řádky textu o stránkách v rekonstrukci :)

Adresa: http://michalmencl.wz.cz/
Účel: Osobní web, jakýsi osobní poznámkový blok a místo "na hraní" a zkoušení stránek a skriptů :)

Vzhled je vcelku jednoduchý (není až moc jednoduchý?), v IE se trochu liší.
Mimochodem jsem koukal, že každý prohlížeč má za stejných podmínek u stejného fontu jinou velikost "em". Zvláštní.

A co říkáte na protispamovou ochranu u e-mailových adres?
Měsíček
Profil
je to sice zvláštní nápad stále držet menu na dohlednu, ale mě otravuje a znepřijemňuje práci na tvé stránce ..
Nox
Profil
Právě že řekl bych až moc jednoduché, ale aspoň příjemné barvy
zklikovatět hlavičku

Antispam - spamboti sou svině a nedivil bych se, kdyby uměli přeluštit i tohle... samozřejmě je to asi dobrý nápad,
zvlášť pokud na to máš funkci, ale v tomhle si říkám, že antispamy na mailech (třeba centru) sou natolik kvalitní,
že to odchytají (lépe)
Joker
Profil
Měsíček
Původně mi fixní menu přišlo jako dobrý nápad :) Ale po čase se mi to samotnému moc nezdá... asi to změním.
Casero
Profil
Joker
Příjde mi to opravdu dost jednoduché. Hlavně to menu mi nějak nesedí k tomu "jednoduchému" webu, jak již barevně, tak i jeho složitostí. :)
Jinak jsem nenašel nic, co by mi překáželo. Možná, jestli to chceš mít živý (aktuální články...atd), tak přidat RSS.

btw. Co se stalo, že takový mágové diskuse začali odhalovat svá portfolia? [Str4wberry]
Timy
Profil
Prostě web programátora :-).

Ale rozklikal bych toho šaška.
Icepoint
Profil
jen mo pride divny, ze v menu na "pocitace, weby"... nejde kliknout, ale v dobeckove navigaci ano ...
Joker
Profil
Nox
zklikovatět hlavičku
Další věc, nad kterou přemýšlím... na druhou stranu si říkám, jestli to má smysl, když odkazy na hlavní stránku jsou vpravo od toho obrázku (v drobečkové navigaci) a pod ním (v hlavní nabídce)

Casero
RSS bude hned, jakmile vymyslím nejlepší způsob zakomponování do systému :)

btw. Co se stalo, že takový mágové diskuse začali odhalovat svá portfolia? [Str4wberry]
:-D
V mém případě "to prostě tak vyšlo", ta pětiřádková zpráva na téma "Web v rekonstrukci" mě tam štvala už dlouho a teď se přišla ta správná směs chuti to změnit, inspirace a trochy volného času :-)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Jokerovi:
1) Jak je možné, že chybí klikací logo? (viz Timy)
2) Proč není na úvodní straně text „Vítejte“ nadpisem rovnocenným s „Co zde najdete“.
3) Nebylo by lepší použít na „Aktuality na webu“ definiční seznam?
4) Co takhle v představení webu („Co zde najdete“) doplnit odkazy na existující stránky?
5) Navigace by se mohla rozbalovat. Např. pod aktivní „Moje-projekty“ by mohly být položky „JORES“ a „JoresTemplate“.
6) Mimo úvodní stránky zbytečně odděluješ reklamu (která tam není, zatím?) od obsahu.
7) http://michalmencl.wz.cz/1 — tohle je perfektní… veliká pochvala.
8) V zápisníku by mohly klikat i nadpisy dál nepokračujících článků.
9) Na téže stránce mi připadá oddělení textu článku od „» Číst dále“a „Napsat komentář“ pomocí <hr> nešikovné.
10) Kde máš RSS (nebo něco takového) — hned bych se přihlásil k odběru.
11) Tenhle odkaz mi nefunguje: http://michalmencl.wz.cz/Zapisnik/10-Proc-si-pujcit?-Prece-protoze-mus im-koupit-darky!.html
Joker
Profil
Až dnes jsem se dostal k nějakým aktualizacím na webu, ale zato jsem jich udělal více najednou :o)

- Drobné úpravy HTML+CSS... bohužel jsem při tom omylem přepsal šablony starší verzí, takže jsem musel znovu řešit problémy, které už jsem jednou vyřešil. Doufám ale, že se mi povedlo to uvést do správného stavu.
- No dobře, dobře, přesvědčili jste mě... logo je klikací :) Teď ale uvažuju, že odstraním položku "Hlavní stránka" z menu, připadá mi tam zbytečná. Co myslíte?
- Zprovoznil jsem v redakčním systému generování alternativního obsahu, takže už mám i RSS výstup :-) Dokonce jsou na webu hned tři: všechny články, články z "počítačové" sekce a články ze zápisníku. Říkal jsem si, že by třeba někdo bude chtít jen články a nebudou ho zajímat "kecy na weblogu" a někoho jiného třeba zas nebudou zajímat "počítačové kecy" :-) Časem ještě na vhodná místa umístím odkazy, prozatím to je přes <link>, ale Opera, Firefox i IE7 to poznají.
- (ad Měsíček) zrušeno position:fixed u menu.
- (ad Icepoint) Upravil jsem menu, takže názvy teď odpovídají struktuře webu a drobečkové navigaci.
- Str4wberry, bod 11) Díky za upozornění. Příčina je zřejmá při pohledu na tu adresu, redakční systém při vytváření URL článku neodstraňoval všechny "nebezpečné" znaky. Opravil jsem metodu RS i adresu článku :)

Str4wberry
1) Vyřešeno
2) Hmm, když mě to nepřipadá jako nadpis. Možná bych to dal raději normálním textem. Takže <strong> je takový kompromis :-D
3) Možná bylo, časem to asi změním, dneska už se mi do toho nechce :)
4) Titulku chci později ještě rozšířit, třeba o seznam několika posledních článků. Bohužel to zatím JORES neumí, takže leda bych je tam psal ručně :)
5) Na to nemám jednoznačný názor. Takhle to je dobré, ale pokud později těch položek bude víc, nerad bych to menu zasekal tunami tlačítek.
6) Reklama ani nebude. Podle podmínek WZ stačí reklama jen na úvodní stránce nahoře. Abych byl upřímný, tímhle jsem si šetřil práci :) Nechtěl jsem riskovat, že by ne/existence nějakého prvku pozměnila vzhled stránky, takže prvek pro reklamu se dává vždy a podmíněně se plní jenom ta reklama uvnitř :) Nejspíš je to ale zbytečné, bylo to hlavně kvůli testům ze začátku.
7) Dík :)
8) Pfff, co práce mi dalo to udělat tak, aby ty krátké články nebyly klikací :-D
9) Účel té čáry napovídá název její třídy- "clearer", aby případné plovoucí prvky v perexu "nelezly ven z příspěvku". Z nějakého důvodu jsem zvyklý takový prvek dělat "neviditelnou čárou" :) Ale jak tak na to koukám, možná by stačilo následujícímu <div>u dát clear:both. Ještě kouknu, jak je udělaná ta šablona.
10) Už je tam
11) Opraveno
Joker
Profil
Jo, objevil jsem jeden problémek:
U detailu článku je u perexu čára, respektive levý rámeček. V IE6 se ale ten rámeček někdy nezobrazí a objeví se při posunutí stránky, najetí na odkaz a podobně. Nevíte, čím to a jak to spravit?
Railbot
Profil
Joker
Experimentuj. Problémy s renderováním jsou u IE specialitka. Dávej pryč různé elementy a okolo a sleduj změny.
Joker
Profil
Že se ještě vracím k tomuhle tématu, pokud by to někoho zajímalo:
U detailu článku je u perexu čára, respektive levý rámeček. V IE6 se ale ten rámeček někdy nezobrazí a objeví se při posunutí stránky, najetí na odkaz a podobně. Nevíte, čím to a jak to spravit?
a ještě jsem narazil na nejspíš související věc:
U prvků <blockquote> v textu se v IE6 nevykreslilo pozadí a objevilo se zhruba ve stejných situacích jako u té první chyby.

Obojí bude zřejmě něco jako peek-a-boo bug v trochu jiné mutaci.
Povedlo se mi to vyřešit tak, že se pro starší IE nastaví obsahovému kontejneru position:relative
Nějak se ten stylopis pro starší IE rozrůstá...

A pro zajímavost další inovace:
- předělal jsem titulní stránku a přidal tam seznam posledních článků
- zrušeny "čistící" <hr>

Ještě jeden dotaz: Zjistil jsem, že některé u nás exotické prohlížeče (některé verze Safari a Konqueror) před tlačítky menu místo "»" zobrazují něco jako "Á»". Neví někdo, čím to je?
Joker
Profil
Od této chvíle mé virtuální sídlo najdete na nové adrese: www.it-joker.cz

Celý web by měl být přesunutý a staré odkazy přesměrovávat na nové adresy.
Spojil jsem přesun i s lehkou úpravou vzhledu, doufám, že k lepšímu :-)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Jokerovi:
Jednoznačně k lepšímu. Akorát text v logu čtu jako „JT-Joker“.

Mimochodem… http://it-joker.cz/http://www.it-joker.cz/.
Mistr
Profil
Joker
Ve stránce http://www.it-joker.cz/12-RSS--informacni-kanaly-na-tomto-webu.html se vedle nadpisku Kanály na tomto webu nezobrazuje obrázek http://www.it-joker.cz/img/rss_big.png

A v textu se zas nenatahuje obrázek http://www.it-joker.cz/img/rss_small.png
Joker
Profil
Str4wberry
Ajo... www se vyřeší, jen musím taky někdy spát :-)

Akorát text v logu čtu jako „JT-Joker“.
Hmm, v jednom z prvních návrhů loga ten symbol dokonce opravdu byl použitý jako písmeno J ve slově Joker. Popřemýšlím nad tím.

Mistr
Ponaučení: Odteď budu udržovat na disku kompletní kopie webů. Vynechat některé soubory s odůvodněním "Tohle už mám x-krát jinde, tak to nemusím zálohovat ještě tady" skutečně NENÍ dobrý nápad :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0