« 1 2
Autor Zpráva
Tomáš Hanus
Profil
Flip
A proč myslíš, že jsou tam zrovna tyhle? Protože jsou dobrý a dají se využít. Neříkám stavět na tom web, ale když je použiješ decentně, třeba ještě s nějakým cool tipem, tak to vypadá dobře. To by jsi mohl namítat, proč vytvářet ve photoshopu přechod :o) Je to "skoro" na jedno kliknutí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mantisu:
1) Kód je docela OK.
2) I grafika obou hlavních webů je docela pěkná, líbí se mi ta barevná odlišnost při stejném rozložení.
3) „<!-- Ze sémantického hlediska by byl lepší tag <menu>, avšak dal jsem přednost W3C specifikaci striktního DTD, která <menu> neobsahuje, i když to není zrovna logické. -->“ — proč tedy upřednostňuješ tuto DTD?
4) Tlačítko „Chci www stránky“ na Mantisu opravdu nesedne, stejně tak „Nezávazná cenová kalkulace“ na Poutavě.
5) Zmenším-li si šířku okna, přijde kudlanka o nohu. Že se nestydíš. Pošlu na tě ochránce kreslených zvířat…
6) Při zmenšené šířce leze pravé fixní menu do titulku webu. Pod titulkem je ale volný prostor (na Mantise i Poutavě) — mohlo by zalézt do něj. Pak sice po odrolování stejně bude zase něco překrývat, ale aspoň nezkazí první dojem.
7) Obrázek tiskarnicka.gif se mi nelíbí. Hezčí bys neměl?
8) Jak to probíhá — poslední seznam bych na tvém místě dělal přes <dl><dt><dd> místo <ul><li><strong><li>.
9) „Kvůli špatné přístupnosti můžete přijít až o třetinu svých potenciálních zákazníků.“ — něco podobného už jsem četl na více webech. Proč zrovna o třetinu? Skutečně špatná přístupnost přeci může odradit až 100 % potenciálních zákazníků.
10) V obou žádostech o cenovou kalkulaci: „Pro úspěšné odeslání vyplňte, prosím, všechny sekce.“ — pojem „sekce“ se mi v tomto kontextu nezamlouvá.
11) Zvětším-li si písmo, vidím, jak je menu zafixované do výchozích rozměrů. Mohl bys zařídit, aby rostlo?
mantisa
Profil
Chamurappi

Ahoj,

děkuji za kritiku. Jen k některým bodům...

Tlačítka, stále zajímavé. Laické veřejnosti přijdou hezká, webdesignerské komunitě nehezká.

Stritktní DTD se mi prostě líbí. Nemám k tomu rozumný důvod, prostě jenom pocit.

Upravit kudlanku, aby nepřišla o nohu, mám v TODO, stejně tak, jako tiskový styl. Chci se k tomu dostat co nejříve.

Slovo sekce je tam schválně, lepší mě nenapadlo. Kdybych tam napsal pole, vypadalo by to, že mají zaškrtat i všechny checkboxy.


Ostatní nedostatky se budu snažit též odstranit.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0