Autor Zpráva
BlackMartin
Profil
Dobrý den.
Prosím pokud můžete tak mi napište ohlasy na tento web - www.martindeveloper.ic.cz
Bude všem vděčný za všechny připomínky a návrhy na zlepšení.
Měsíček
Profil
Upozorňuji na minichybky :

1.) Vše o mně a programování ...... = dej jen 3 tečky
2.) Ikonku validátoru dávej jen jednu
3.) Patičku zarovnej na střed
4.) To logo (jméno) udělej tak, aby se nepodtrhával
5.) Přidej více obrázků a slaď stránku, není špatná, ale nepřitahuje (tz. nevrátil bych se k ní)
Taps
Profil
BlackMartin
1) chybí měnící se title
2) na obrázky by jsi mohl použít lightbox
BlackMartin
Profil
Odpovídám Měsíčkovi
1.) Splněno
2.) Splněno
3.) Splněno
4.) Splněno
5.) Njn ale já jsem boužel na grafiku v celku dřevo :D

Odpovídám Tapsovi
1.) Splněno
2.) Mno taky jsem se rozhodoval mezi různými "lightboxi" ale pak jsem zvolil na základě tohoto článku http://radekhulan.cz/item/greybox-velice-kvalitni-lightbox-skript GreyBox. Nevím no přijde mi v celku hezčí nežli standartní LightBox.
Měsíček
Profil
už je to hezčí :-)), jen zkus si pohrát ještě s celkovým dojmem a obsahem, ale to už půjde rychle (doufejme).
jay
Profil *
Když už používáš šablonu, je slušnost alespoň uvést odkaz na jejího autora. Tím je Andreas Viklund A ne, jako v tvém případě, ještě napsat do patičky "Design by Martindeveloper".
BlackMartin
Profil
ok dopsáno.
jay
Profil *
Ještě jedna věc. Nějak sis popletl záhlaví a zápatí. Záhlaví je na začátku, zápatí na konci. Tak si oprav ten odkaz v headeru.
BlackMartin
Profil
Aha jo díky.
Měsíček
Profil
BlackMartin :

Martine, zkus si udělat svůj design, má to své výhody, hlavně, že se hodně přiučíš, porozumíš svému vlastnímu webu a budeš mít dobrej pocit s dobře vykonané práce. Držím palce ať se do toho dáš.
BlackMartin
Profil
Jak jsem řekl, já jsem na design strašný dřevo, když jde o HTML/PHP tak to není problém, ale design (CSS a obrázky) a já to nejde ksobě :-)
fandaa
Profil
A jak myslíš že se dělaly weby když nebylo CSS? Pokud umíš HTML tak umíš nakódovat design
BlackMartin
Profil
Njn ono nejde oto umět syntaxi ale jde oto umět to udělat tak aby to lahodilo oku.
BlackMartin
Profil
Mno tak jsem si to zkusil přestilovat a zde je výsledek http://martindeveloper.ic.cz/beta/ .
Prosím o nějaké návrhy na zlepšení. Děkuju
tane
Profil
Nedělej náhledy obrázků tak, že zobrazíš zmenšenej originál
Gekon
Profil
BlackMartin
Bílé písmo na žlutém podkladu? sovavsiti.cz/kontrast
fandaa
Profil
BlackMartin
http://martindeveloper.ic.cz/beta/
- web je přece v češtině -
HTML structure by Andreas Viklund | PHP and CSS by martin.developer
tak si to přelož.. ;)
BlackMartin
Profil
Reaguji na tane : Čili udělat si zmenšeniny a ty dělat jako náhledy ?

Reaguji na Gekon : Nějak jsem nepochopil tvou radu, nešla by trošku specifikovat ?

Reaguji na Fandaa : Přeloženo ;)
Měsíček
Profil
Jen takový dotaz ... nechceš fotku (s věkem) přehodit rovnou do položky v menu (o mě), jako, že je zbytečný mít to tam dvakrát ..
BlackMartin
Profil
Já nwm mě se to vcelku líbí, ale zkusím to.
Mimiochoden jak se ti líbí ten tmavý vzhled ?
AlešD
Profil
BlackMartin

1. Hlavní stránka:
- menu "Skočit na: Obsah | Menu | Zápatí" bych dal nějaký hover
- svislé menu též hover a možná odkazy podtrhnout, nebo je nějak graficky odddělit od toho šedého okolo. Takhle se jenom zmenou šipky na ručku dozvím, že je to odkaz
- svislé menu: lepší než "Na stažení" mě přijde "Ke stažení"
- vyhodil bych odkaz na validátor
- klikací bych učinil celou hlavičku, nejenom nápis "Martindeveloper"
- když vypnu obrázky nevidím bílý text na bílém pozadí, dej pozadí nějakou barvu v CSS (třeba nějaký tmavší odstín šedé).
2. Galerie:
- greybox fajn, jenom ta fotka co se natáhne, je tak obrovská, že mě nevejde do prohlížeče, zmenšil bych to třeba na 800xněco, jinak horní lišta greyboxu blbě poskakuje
3. Obecně:
- nepodtržené odkazy v textu, jak mám vědět, ža na to lze kliknout? Podtrhnout.
- předpokládám, že hnusný bílý nápis na žlutém pozadí "Poznámka: Web je v rekonstrukci." časem zmizí

Jinak se mi to docela líbí, mám rád weby bez zbytečných omalovánek.
Mistr
Profil
BlackMartin
zde je výsledek http://martindeveloper.ic.cz/beta/
Šedivý text Omlouváme se za způsobené potíže. Váš odkaz je pravděpodobně zastaralý nebo je URL špatně napsaná. na černém pozadí? To skutečně nebyla dobrá volba!
BlackMartin
Profil
Reaguji na AlešD :

1.) - Splněno.
- Splněno.
- Splněno.
- Mno nevím no, nechci být nějaký namyšlený ale když už jsem si ten web pěkně předělal tak aby byl validní proč se nepochlubit ikonkou :-P.
- OK již se dá kliknou jak na "Martindeveloper" tak i na slogan.
- Splněno

2.) - OK fotky budu dávat v rozlišení 800x600

3.) - Všechny odkazy dostaly hover efekt podtržení
- Text tam bude do té doby až ten web bude funkční, jinak jsem ten text v tom boxu dal černě.


Reaguji na Mistr :

- Aj zapoměl jsem upravit error stránky ( Splněno. ), dík za upozornění, mimochodem ten výtvor už je v rootu ( http://martindeveloper.ic.cz/ ).
AlešD
Profil
BlackMartin

Všechny odkazy dostaly hover efekt podtržení

Zkus se zamyslet nad ubohým návštěvníkem webu, který bude šmrdlat myší po obrazovce a čekat co se mu v textu podtrhne. Ty znáš svůj výtvor dokonale, tobě je to jasné. Náhodný návštěvník bude zmatený a pravděpodobně frustrovaný uteče jinam, kde se lépe orientuje a má pocit, že ho tam mají víc rádi. V textu ty odkazy je lepší podtrhnout a hoverem třeba podtržení zrušit.

To horní menu bych nechal tak, jak je.
yFang
Profil
BlackMartin
Ten gradient na pozadí je zajímavá věc, ale zkoušel si, co to udělá, když bude stránka delší a obrázek se opakuje? Kdyžtak nastav aby se neopakoval a dej barvu pozadí barvu, kterou gradient končí.
BlackMartin
Profil
Reaguji na AlešD : OK ty odkazy budu částečně barevně odlišovat a podtrhávat.

Reaguji na yFang : Jj Zkusím si pohrát a udělám nějaký gradient, který bude na sebe navazovat.
aisukriimu
Profil
Zpět na header by som nazvala inak. Napriklad "Nahoru",bo "header" moc beznemu navstevnikovi mozno nepovie.
BlackMartin
Profil
OK spraveno.
yFang
Profil
BlackMartin
Jj Zkusím si pohrát a udělám nějaký gradient, který bude na sebe navazovat.
Nemusí na sebe navazovat. Nastavíš background:url('bg.jpg') repeat-x top #222; a barvu nastavíš poslední barvu v gradientu.
BlackMartin
Profil
Tak jsem to pozadí udělal na radu yFang a dodělal jsem komentáře k novinkám + nějaké blbinky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0