Autor Zpráva
Mates6
Profil
Prosím ohodnoťte mi tento web obecsvetla.cz

Stara verze se mi přestala líbit, tak zkouším něco nového.
Taps
Profil
Mates6
1) pokud načítáš externí css tak nepoužívej takový zápis v indexu..style="height:18px; font-size:10px;
2) někde máš chybu v javascriptu
3) možná bych použil výraznější barvy
vertigo4
Profil
řekl bych, že decentní, znám lepší weby obcí ale i horší...
Inpocasi
Profil
Ta ohromná úvodní fotografie mi tam nějak nesedne... spíše patří do hlavičky jako proužek.
Telefony a kontakty bych přendal z patičky někam postranně (stejně tak mapu, kde obec leží - jsou to docela důležité informace).
V políčku na vyhledávnání bych vynechal slovo vyhledávání.
Mistr
Profil
Mates6
(1) Zkratky se mají ukončovat souhláskou, nikoliv samohláskou. Proto je lepší do patičky napsat: Vel. Opatovice.
(2) Na konec zkratky patří tečka. Proto tedy v patičce má být tel. a mob. Fax je v pořádku, ten má být bez tečky, neb je to slovo.
(3) Proč jsou v patočce některé odkazy s malým počátečním písmenem a jiné zas s velkým?
(4) Pod políčkem "Vyhledávání" bych ještě udělal šedivý proužek. Když už ho máš nad políčkem.
Chválím, že u stránek měníš jejich titulek (tag TITLE v části HEAD). Měň jej ale u všech - například stránky http://www.obecsvetla.cz/index.php?pg=99990 je bez proměnného titulku.
(5) Za tečkou se dělá mezera. I v datumu.
(6) Před dvojtečku nepatří mezera - viz http://www.obecsvetla.cz/index.php?pg=2000
Mates6
Profil
Díky za kritiku, nad vším se zamyslím a provedu patřičné kroky. Pokud ještě někdo něco máte, tak prosím pište.
Mates6
Profil
Ještě jeden dotaz. Jak se pozná že mám chybu v javascriptu?
Mates6
Profil
Neco uz jsem predelal.
Tu mapu bych dal do hlavicky, ale nevim jak to tam umistit. V prave casti hlavicky si rezervuji místo pro vícejazyčné verze.
Ty kontakty budu dávat doleva do toho sloupce.
Miloš
Profil
Celkově pěkné, líbí. Pár slov kritiky bych ale měl:

Informaci typu zobrazeno: 40x bych považoval za doplňující, ale jinak vcelku nedůležitou a umístil bych ji pouze to title="" odkazu.

Je fajn, že se snažíš o to, aby fotky nebyly moc velké (datově), ale přijde mi to na úkor kvality. Třeba ta vlká na hlavní stránce (a ostatně i další velké fotky) mi připadá moc tmavá a neostrá. Zkusil jsem ji vylepšit – rač se podívat, že to jde, ale určitě lepšího výsledku dosáhneš úpravou fotky původní.
Stejně tak si zkus pohrát s některými náhledy.

Výchozí velikost textu je příliš malá. Jistě, mohu si text (nebo stránku) zvětšit, ale tady mám obavu, že to udělá většina těch, kteří to umí (nesměj se, jsou i takoví, kteří netuší, že lze písmo zvětšit); proč to tedy návštěvníkovi neusnadnit?
S tím však souvisí to, že text v pravých boxech nevypadá hezky, protože je zarovnaný do bloku, což je u úzkých sloupců s dlouhými slovy vždycky sázka do loterie. V tebou definované velikosti textu to ještě jde, ale už o stupeň větší písmo tam nafláká ohavné mezery.

Dobré ráno, dnes je středa 21. listopadu a svátek má Albert – tak tohle je podle mne zbytečná frajeřinka. Je fajn, že umíš takový script napsat, ale není nutné se s tím takhle chlubit.
Ikonky validity jsou taktéž zbytečné; nevypovídají nic o funkčnosti/použitelnosti stránek a návštěvníky to, odvažuji se tvrdit, vesměs nezajímá.

V textu Pokud máte dojem, že některé z fotografií na tomto webu porušují ochranu osobnosti podle §11 Občanského zákoníku napiště nám a my uděláme vše pro to, aby byl problém odstraněn. ti chybí čárka za slovem zákoníku.
Mates6
Profil
Co se týče těch fotek, tak na té úvodní stránce přijdou pryč, protože zabírá spoustu místa na úvodní stránce, může tam být místo pro jiné věci.

Co se týče ostatních fotek, nevkládám je pouze sám, ale vkládá je tam větší skupina lidí a že bych každou fotku kontroloval a upravoval. No ale určitě o tom popřemýšlím a něco s tím provedu.

Teď k tomu datu, to je tam nemám vkládat vůbec, nebo jen datum?

Ikonky validity přijdou pryč a v patičce zůstane jen počítadlo a ten text, mapa a kontakty přijdou jinam.
FRIAN
Profil *
Mates6: nevím jak ostatní, ale já osobně bych tam nedával ani to datum, to prostě na stránku nepatří...
Morasino
Profil
FRIAN
Pročpak?Co když zapoměneš,kolikátýho je?A nemáš nic po ruce ani na počítači?To se hodí.
Mates6
Profil
Nechám tam datum a svátek (21. listopadu, Albert)
FRIAN
Profil *
Morasino:
když máš počítač s netem, tak hodiny většinou máš zaply (je tam i datum..), kdyz ne tak si je pripadne zapnes...
ale nebudu se s tebou hadat...
Mates6
Profil
Zkusil jsem tu mapu dat do hlavicky, mrknete prosim na to, jak se vam to tam libi/nelibi?
Dranel
Profil
Mates6
Mnohem lepší... ještě bych z patičky vyhodil počítadlo a dal ho úlně pryč nebo někam nenápadně do menu. Tím se patička krásně zmenší a bude to luxus. Btw já bych ten datum ještě upravil: Dnes je středa 21. listopadu, svátek má Albert. Šel by do toho zakomponovat čas (a já nad tím také uvažuju na svůj web) ale nenapadá mě, jak to elegantně sdělit.
Miloš
Profil
Morasino
[Co když zapoměneš,kolikátýho je?A nemáš nic po ruce ani na počítači?
Když si počkáš myší nad hodinama v systrayi, tak ti to datum řekne.


Nechodím na něčí stránky proto, abych se podíval, kolikátého a kolik je.
Stejně tak jméno (svátek) – to má co dělat v kalendáři, v novinách a na webech s funkcí novin, ale jinak to považuju za zbytečnost, za veteš.
Stejně jako na stránkách vepřího útulku nebudu psát o Paroubkovi (s výjimkou situace, kdy se tento vyjádří k chovu vepřů), jako na stránkách šachistického kroužku nebudu psát o tom, kde naposledy zpíval Karel Gott (pokud to nebylo na výroční sch§ůzi tohoto klubu) a tak podobně. Zkrátka si myslím, že na stránky obce Světlá datum a svátek nepatří (leda by datum odpočítávalo hodiny do kulatého výročí tisíc let obce a po této události zase zmizelo).
Měsíček
Profil
Reaguji na Mates6 :

1.) Hlavička by měla být klikací proč není ?
2.) Datum je k ničemu nechej jen svátek ;)
3.) Hledač odesílej tlačítkem "Hledej" a nemusíš upozorňovat, že to je hledač nejsme blbí ;)
4.) Proč je menu dole a ne nahoře ?
5.) Neplancej EN a CZ dohromady, buď jedno nebo druhé !
6.) V patičce by toho mohlo býti více
7.) Hover v menu by měl být zvýrazněn třeba i změnou pozadí ;)
8.) Podívej se na : [url=http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.obecsvetla.cz%2 F
]http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.obecsvetla.cz%2F
[/url]
9.) Javascipt dej do externího souboru
10.) Používej include
11.) Každý obrázek by měl mít alt a každý odkaz title
12.) Proč nedáš CSS styly do samostatného souboru ?
13.) Proč někdy dáváš "" a někdy ' ' mělo by to být jednotné
14.) Někdy dokonce nedodržíš "" a dáváš xxxx=hodnota pozor má být xxxx="hodnota"
15.) Boxy s menu, novinkami a kontaktem bych zvýraznil
16.) Nepodtrhávej kontakty, ale zvýrazni je !
17.) Border kolem celé stránky by měl být v jednotné barvě proč není ?
18.) Hodně mícháš barvy, trochu je slaď ..
19.) id = mezera, mezera2, mezera3 to není to pravé zkus to lépe pojmenovat nebo lépe stylovat ..
20.) K čemu je dobrá registrace ? Měl by jsi na to upozornit ..
Miloš
Profil
Měsíček
11.) Každý obrázek by měl mít alt a každý odkaz title
Proč by měl mít každý odkaz title? Nechápu.

16.) Nepodtrhávej kontakty, ale zvýrazni je !
Odkazy nechť zůstanou podtržené.
Měsíček
Profil
Reaguji na Miloš :

Napiš to ještě jednou a už se naštvu (odpověď píšu snad už po 10) :-))

Odkazy nechť zůstanou podtržené. neeeeeeeeeeeeeeeeee
Miloš
Profil
Měsíček
Tak neplácej nesmysly, nebo se taky naštvu ;-)
Diskusi o podtrhávání přesouvám:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=29&topic=6 3394
Měsíček
Profil
dobrá, ale nesmysl to není a na tom trvám

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0