« 1 2 »
Autor Zpráva
Tomáš Smetka
Profil *
Prosím zkritizovat www.letysmety.com .
Web jsem dopnil o texty, fotografie a par videí. Na validitu raději nekoukejte, jsme si vědom toho že není psán validně.
Díky moc.

— moderátor: hvězdička na konci názvu tématu značí, že název upravil moderátor, proto jsem ti ty tvé dvě hvězdičky odmazal —
Miloš
Profil
Svátek má Klement Pátek 23. listopadu 2007 - 20:55:21
Properuna proč? (Nedám si pokoj).

Stránka má přes půl mega (544 kB) – zešílel jsi?

Značnou část stránky tvoří anketa. Ty's tu stránku dělal kvůli té anketě? Když už si to necháš hodnotit tady, považuju anketu na stránce za vycpávkovou zbytečnost.
Ostatně kdybys vyházel všechny znytečnosti, co by ti tam zbylo? (Trochu nadsázka, ale měla by posloužit k zamyšlení.)

Odkaz na úvodní stránku máš kde? Nikdo ho nebude hledat.
Jo aha, tak úvodní stránkou jsou novinky, hm… A proč tam máš teda dvě adresy pro tutéž stránku? http://www.letysmety.com/ a http://www.letysmety.com/sekce-novinky-5.html
Tomáš Smetka
Profil *
Stránka má přes půl mega (544 kB) – zešílel jsi?
Ani ne, dnešní rychlosti mají 512kB/s a výš :)


Značnou část stránky tvoří anketa. Ty's tu stránku dělal kvůli té anketě? Když už si to necháš hodnotit tady, považuju anketu na stránce za vycpávkovou zbytečnost.
Dávám za pravdu, nemam tam co dát.


Odkaz na úvodní stránku máš kde? Nikdo ho nebude hledat.
Kdo by ji hledal? Novinky snad vetsinou bývaji jako uvodni ne?


Jo aha, tak úvodní stránkou jsou novinky, hm… A proč tam máš teda dvě adresy pro tutéž stránku? http://www.letysmety.com/ a http://www.letysmety.com/sekce-novinky-5.html[/i]
Ponevadz ji generuje CMS. Za to ja nemuzu.

Ostatně kdybys vyházel všechny znytečnosti, co by ti tam zbylo? (Trochu nadsázka, ale měla by posloužit k zamyšlení.)
A co považuješ za zbytečnost? Tech 300MB fotek? Nebo tech 15 videí? To mi tedy povez.(nic ve zlem)
Miloš
Profil
Tomáš Smetka
Ani ne, dnešní rychlosti mají 512kB/s a výš :)
512kB (kilobajtů) = 4 megabity; to ještě každý nemá, třeba já mám jen dva.
A pokud se někdo připojuje přes mobil, nemusí mít ani 512kb/s. Třeba „Rychlosti CDMA mohou přesahovat až 1 Mb/s, ale v praxi se průměrné rychlosti směrem k uživateli pohybují mezi 200-300 kb/s v závislosti na denní době.“ a o „rychlosti“ GPRS škoda slov: Zajímá vás, jak je rychlé české GPRS? Průměr ze všech měření za předchozí tři měsíce je 28,24 kb/s. Reálnější výsledky než průměr, který velmi ovlivňují extrémy, však dává medián - střední hodnota souboru dat. V tomto případě je rychlost 27,52 kb/s.

A co považuješ za zbytečnost?
To byl jen přípodotek k anketě, datu a svátku na úvodní stránce; vůbec se to netýká zbytku webu (asi jsem to měl napsat přesněji)
Miloš
Profil
Teď jsem si všimnul vyslovené zhůvěřilosti:
Jak máš od sebe odlišené odkazy a okolní text? Odkazy nejsou podtržené, zato data podtrháváš, ač to nejsou odkazy. Okamžitě to naprav, nebo přijdeš do pekla! (Nepodtrhané odkazy jsou většinou chyba, podtrhaný ne-odkazový text šílenství, kombinace obého pak smrtelný hřích. Kaj se!).
Bubák
Profil
Barvení scrollbarů ti nefunguje v Opeře (tam to asi nepůjde) a v IE7, je třeba upravit CSS.
Hover menu je bez preloadu, obrázky v menu jsou zmytečně datově objemné, obsahují EXIF.
Totožné stránky www.letysmety.com/index.php a www.letysmety.com/sekce-novinky-5.html
Zajímavé výsledky hledání, třeba: www.letysmety.com/modul-fulltext.html?hledej=ponor
Téměř neviditelné značky u odkazů směřujících ven.
Co udělá web při vypnutých obrázcích, tu už bylo.

Pikoška: Svátek má Klement Pátek
Tak toho chlapa neznám, ale pokud je myšlen den v týdnu, tak ten se v našich zeměpisných končinách píše malým písmenem, pokud není na začátku věty. Aspoň že měsíc je správně, malé písneno na začátku a ve druhém pádu.
Kentaur
Profil
Tech 300MB fotek? Nebo tech 15 videí?
Moc lidí si toho všímat takhle nebude. Měl bys u položek menu uvést číslo (300MB a 15 videí) upoutá to lidi.
Když ty novinky nejsou odkaz nepodtrhávej je.
Měl bys přejmenovat odkaz novinky na úvod. To, že jsou novinky na úvodní straně bude částečně zřejmé, naopak to však až tak zřejmé nebude.
Ani ne, dnešní rychlosti mají 512kB/s a výš :)
To vůbec neznamená, že 500kB není moc! Otevři si třeba stránku, třeba flash (alspon 1MB), a nějaký vyhledávač.
Nemluvím o tom, že někdo používá router na několik počítačů nebo má špatný signál.
Omez kvalitu menu.
Tomáš Smetka
Profil *
Reaguji na Miloše:
pokud se někdo připojuje přes mobil, nemusí mít ani ......
No to je sice hezký, ale podle statistik, ma za poseldni mesic pristup jenom 2x z mobilu (Opera Mini).

Jinak mam tez 2mb/s sice to nacita 2s ale mne to nezabije.

Teď jsem si všimnul vyslovené zhůvěřilosti:
Jak máš od sebe odlišené odkazy a okolní text? Odkazy nejsou podtržené, zato data podtrháváš, ač to nejsou odkazy. Okamžitě to naprav, nebo přijdeš do pekla! (Nepodtrhané odkazy jsou většinou chyba, podtrhaný ne-odkazový text šílenství, kombinace obého pak smrtelný hřích. Kaj se!).

Ano , ihned se na to vrhnu. ;) uz to vidim.

Reaguji na Bubáka:

Zajímavé výsledky hledání, třeba: www.letysmety.com/modul-fulltext.html?hledej=ponor
Téměř neviditelné značky u odkazů směřujících ven.





Ano to je chyba samotného CMS s tím už nic nenadělám.



Pikoška: Svátek má Klement Pátek
Tak toho chlapa neznám, ale pokud je myšlen den v týdnu, tak ten se v našich zeměpisných končinách píše malým písmenem,

Tohle má na starosti php script, opravím to.
Miloš
Profil
Podtrhané ne-odkazy už nejsou podtrhané; prima.
Moc by tě bolelo, kdybys ještě podtrhal odkazy?
Tomáš Smetka
Profil *
mkrnu na to
Tomáš Smetka
Profil *
tak a je to!

Jeste neco byste vytkli mimo toho datumu a menu?
Nox
Profil
V Opeře (9.24) přesahuje roletkové menu ve fotkách rámeček napravo asi o 10px
Tomáš Smetka
Profil *
Jo diky uz na to koukam. Opravim to.
chil_cz
Profil *
lol vidim ze sis z mojich predchozich rad vzal hodne, tak at se dari ... ;)
Měsíček
Profil
ten hledač je naprosto nedodělanej buď :

zmenši input a dej vedle toho hned tlačítko nebo dej input do prostřed a pod něj dej tlačítko, ale 2x podněj = 2x <br />
Tomáš Smetka
Profil *
Odpovídám Měsíčkovi:
ten hledač je naprosto nedodělanej buď.....
Proč je nedodělanej? Myslíš že má špatnou šířku?



Odpovídám CHil_cz-ovi:
Jaký tady jsi měl v tomto threadu nick?
Měsíček
Profil
Reaguji na Tomáš Smetka :

1.) Svátek má Emílie Sobota 24. listopadu 2007 - 13:54:58 děkuji za informaci, ale proč tam je pořád 58, že by se konečně zastavil čas ? (kdyžtak to aktualizuj) v JS to není problém, jen, že ze všech děláš pitomce, máme oči a rozum a není pro nás problém se podívat dolů do právého rohu ;)
2.) Menu nejdříve problikne černě než vypadá tak jak by mělo
3.) Hledač je nedodělaný (opakuji), řešení jsem ti už řekl
4.) Neházej spolu EN a CZ buď jedno nebo druhé
5.) Odkazy nepodtrhuj
6.) Online 3 lidé : k čemu mi to je ? Na googlu je třeba online milión (i víc) a taky to každému neobuchuje o oči
7.) Podívej se na : [url=http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.letysmety.com%2 F
]http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.letysmety.com%2F
[/url]
8.) <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" > jak to, že je to pod hlavičkou ??? To patří do hlavičky ;)
9.) Opravdu to potřebuješ : <!--logo--> ???
10.) Proč používáš <center> ?? Neumíš stylovat ?
11.) Doplňuj u odkazů title
12.) background: "upload/lupa.jpg"; neznám kdyžtak background: url("upload/lupa.jpg");
13.) A klikací hlavička by nešla ??
14.) Velikost je pořád veliká ;)
Tomáš Smetka
Profil
1.) Svátek má Emílie Sobota 24. listopadu 2007 - 13:54:58 děkuji za informaci, ale proč tam je pořád 58, že by se konečně zastavil čas ? (kdyžtak to aktualizuj) v JS to není problém, jen, že ze všech děláš pitomce, máme oči a rozum a není pro nás problém se podívat dolů do právého rohu ;)
Pokud se ti to nelíbí tak se tam nekoukej, tobě asi hodně záleží v sobotu odpoledne na čase viť? Když počítáš každou vteřinu....


2.) Menu nejdříve problikne černě než vypadá tak jak by mělo
To je jasné, než se načtou obrázky.

3.) Hledač je nedodělaný (opakuji), řešení jsem ti už řekl
Jak nedodělaný? To že button není pod inputem? Nebože při hledání háže chyby?


5.) Odkazy nepodtrhuj
Děláš si ze mne prdel nebo co?

Citace Miloše:
Podtrhané ne-odkazy už nejsou podtrhané; prima.
Moc by tě bolelo, kdybys ještě podtrhal odkazy?

řekl bych bych že odkazy by měli být podtrženy.


6.) Online 3 lidé : k čemu mi to je ? Na googlu je třeba online milión (i víc) a taky to každému neobuchuje o oči

Aha, a tobě to fakt vadí viť? Je to pro info, nemusíš se na to koukat pokud ti to vadí.

8.) <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" > jak to, že je to pod hlavičkou ??? To patří do hlavičky ;)
Opraveno.


10.) Proč používáš <center> ?? Neumíš stylovat ?
Přiznám se že moc ne, ale mrknu na to.

12.) background: "upload/lupa.jpg"; neznám kdyžtak background: url("upload/lupa.jpg");
Kde ot vidíš?


13.) A klikací hlavička by nešla ??
Máš ji mít.

14.) Velikost je pořád veliká ;)
A velká zůstane.
Měsíček
Profil
Reaguji na Tomáš Smetka :

To je jasné, než se načtou obrázky. to zas tak jasné není a řeknu ti novinku tím to není ;) může tu stránku nechat klidně hodinu a pak mohu projet menu a "bude" nejdříve černé a proto jsem tě prosil, aby jsi to vyřešil

background: "upload/lupa.jpg"; je hodně smutné když neznáš svoji stránku ..

Aha, a tobě to fakt vadí viť? kdyby mi to nevadilo neříkal bych to .. a věř mi v tom mám pravdu .

Děláš si ze mne prdel nebo co? nedělám, odkazy by se neměly podtrhávat, ale mělo by být jasné, že jsou to odkazy ;) to znamená barevně odlišit, ale dělej jak myslíš.

Pokud se ti to nelíbí tak se tam nekoukej, tobě asi hodně záleží v sobotu odpoledne na čase viť? Když počítáš každou vteřinu.... poznáš, že úspora kódu je velmi důležitá a tohle je pár řádků navíc a není těžké udělat to co jsem řekl .
Tomáš Smetka
Profil
background: "upload/lupa.jpg"; je hodně smutné když neznáš svoji stránku ..
Už vím díky.

Aha, a tobě to fakt vadí viť? kdyby mi to nevadilo neříkal bych to .. a věř mi v tom mám pravdu .
Dobře dám na tebe. Je to pryč.

Děláš si ze mne prdel nebo co? nedělám, odkazy by se neměly podtrhávat, ale mělo by být jasné, že jsou to odkazy ;) to znamená barevně odlišit, ale dělej jak myslíš.
Odkazy nechám podtržené.

Pokud se ti to nelíbí tak se tam nekoukej, tobě asi hodně záleží v sobotu odpoledne na čase viť? Když počítáš každou vteřinu.... poznáš, že úspora kódu je velmi důležitá a tohle je pár řádků navíc a není těžké udělat to co jsem řekl .
Smazán čas i svátek.
Měsíček
Profil
Reaguji na Tomáš Smetka :

Super :-) jen jsem si všiml takových drobností :

1.) www.potapeni-as.cz = to je tam proč ?
2.) tu ikonku bych dal "možná" nahoru, nevím jak by to vypadalo, ale dole se nehodí
3.) Docela mě vyděsilo tohle : <style type="text/css"> balbalba </style> uprostřed dokumentu to snad má být v hlavičce ne ?
4.) Máš velký kód co dát, pryč ty zbytečné řádkomezery ? (5 řádků ničeho je moc ...)
Tomáš Smetka
Profil
1.) www.potapeni-as.cz = to je tam proč ?
Bude npvá doména, registrátor čeká na na převod.


2.) tu ikonku bych dal "možná" nahoru, nevím jak by to vypadalo, ale dole se nehodí
Myslíš tu lupu?


3.) Docela mě vyděsilo tohle : <style type="text/css"> balbalba </style> uprostřed dokumentu to snad má být v hlavičce ne ?
Ano vím o tom, je tu ale problém že kod generuje cms.


4.) Máš velký kód co dát, pryč ty zbytečné řádkomezery ? (5 řádků ničeho je moc ...)
Vím že kod je prasacky až hnusně napsanej, postupem času si s tím vyhraju, zatím dodělávám obsah a grafiku.
Měsíček
Profil
Reaguji na Tomáš Smetka :

Myslíš tu lupu?

ne tu nemyslím, já myslel tu žlutou ikonku (powered by), ale to je jedno ten nemo je lepší :D
Miloš
Profil
Měsíček
5.) Odkazy nepodtrhuj
…odkazy by se neměly podtrhávat…
A to sis vycucal kde? Doposud je zvykem, že to, co je podtržené, jsou odkazy; a mělo by to platit i naopak – cokoli je odkaz, mělo by to být podtržené (vyjma odůvodněných případů, jako je menu). Nesnaž se zavádět novoty. Vím, že podtržení grafikům často nevoní, ale weby neděláme pro grafiky, nevyvěšujeme je zarámované v galeriích, aby je chodily obdivovat davy turistů. Weby děláme proto, aby na nich návštěvníci našli co nejsnáze to, co chtějí, resp. to, co mají.
Když vidím na stránce podtržený text, tak vím – toto je odkaz a nemusím nad tím jakkoli přemýšlet.
Je-li odkaz od okolního textu odlišen jen barvou, mohu být barvoslepý. Mohu mít nastaveny uživatelsky svoje barvy. Mohu… Ale i kdyby ne, vždycky nad tím, co je/není odkaz budu muset na takové stránce (byť minimálně) přemýšlet.
Nutit uživatele přemýšlet je ten nejlepší způsob, jak je odradit k návštěvě mého webu.

Vřele ti (a nejen tobě) doporučuji povinnou četbu každého webdesignéra:
Steve Krug: Nenuťte uživatele přemýšlet!
Měsíček
Profil
Reaguji na Miloš :

Taky jsem si myslel, že je "lepší" když je něco podtrženo je to odkaz, ale zjistil jsem (psychologicky), že lépe na člověka působí odlišený text (barevně) než jeho dekorací, samozřejmě to nechci nutit, ale mě se více líbí a nejen mě když nic tak podtrhaného není ;) například :

Co je hezčí ?

Tak tohle je "odkaz" .. (kdyby to bylo černě a odkaz by byl modrý a podtržený)

nebo

Tak tohle je "odkaz" .. (kdyby pozadí bylo černé text bílý a odkaz udělaný barvou gold bez podtržení)

mě se osobně líbí spíše možnost 2.

Uživatele sice "podtržením" nenutíš přemýšlet, ale "Odradíš ho" .. opravdu to nevypadá nejlépe .
Miloš
Profil
Měsíček
Nejde tolik o to, co je hezčí, ale o to, co je funkční.
A jak říkám, stránky nedáváne na výstavu, ale používáme.
Měsíček
Profil
Reaguji na Miloš :

1.) Odkaz s podtržením :

+ je funkční
- není graficky přijatelný

2.) Odkaz bez podtržením :

+ je funkční
+ je graficky přijatelný

= 2 vyhrálo . AMEN
aisukriimu
Profil
A ja som si vzdy myslela, ze farebne odliseny text je zvyraznenie. Dolezite slovo v texte apod. Takze by ma ani nenapadlo kliknut na to. :P A nechapem preco by podtrhnutie malo byt skarede? Mne sa paci, ked sa odkaz pekne nastyluje...
Měsíček
Profil
Reaguji na Aisukriimu :

Podle toho jak to kdo umí "nastylovat" ... ach to byl špatný zvyk ... lidé si měli nechat rezervu :D
Tomáš Smetka
Profil
Tak ještě že jsem to nechal tak jak to je. :)
<ot>
Měsíčku ty jsi grafik?
</ot>
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0