Autor Zpráva
Aailyyn
Profil
ahoj, vím, že web už jsem tu na zhodnocení měla, tak snad mi nikdo nevynadá, že si duplicitním tématem dělám reklamu, to v úmyslu fakt nemám, jen by mě zajímal váš názor, pomůže mi, se na sebe realisticky podívat, jestli zůstanu tak akorát věčným začátečníkem, který zůstal ve slepé uličce a nebo jestli jsem vykročila dobrou cestou a nějaký ten posun vidět je... ještě link http://aailyyn.wz.cz díky
Měsíček
Profil
Reaguji na Aailyyn :

Chyb je tam vcelku dost a hlavně hodně zbytečností ..

1.) K čemu volba vzhledu ?? Jen to otravuje a zdržuje ..
2.) Udělat hover v odkazu jako kurzívu je příšerný nápad :-))
3.) Že by jsi na sebe dala nějáký e-mail (v patičce) ?
4.) U odkazů title u obrázků alt ... to by měl býti taky základ
5.) Ono neexistuje <html> ?
6.) class="pozadi" proč nedáš id="pozadi" máš tam snad těch pozadí více ? (na jednom)
7.) <br/> pročpak planceš XHTML a HTML buď jedno nebo druhý, co myslíš ,

no to je setinka toho co tam je , ale tohle mi nejvíce vadilo jinak mnoho štěstí a nadšení do tvorby webových stránek :-)
Aailyyn
Profil
prosím (kohokoli, kdo narozdíl ode mě pochopil) o objasnění Měsíčkova bodu pět, ten zbytek předělám, snad kromě té změny vzhledu, za ní si stojím, zůstane, jak je...
Str4wberry
Profil
Ptám se Měsíčka:
„5.) Ono neexistuje <html> ?“
Jak to myslíš?

Odpovídám Aailyyn:
1) Ten obrázkový nadpis „Aailyyn's kingdom“ je dost nečitelný.
2) Menu by bylo lepší vytvořit jako seznam (popř. <menu>).
Měsíček
Profil
Ono neexistuje <html> ... asi tak, že ho tam nemá ;)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Měsíčkovi:
No a? Značka <html> není povinná.
Hlad
Profil *
ve zdroji ti chybi <html> mas tam akorat </html>
Hlad
Profil *
je sorry nevidel jsem predchozi odpovedi nejak mi to jde pomalu
Měsíček
Profil
Str4wberry ?? To snad nemyslíš vážně ? Ty by jsi přehlížel kdyby tam bylo 30x </html> = však povinné to není ;), ale být to tam snad má ne ? K čemu potom doctype atd. ..
tiso
Profil
Měsíček - <html>
nie je povinná, to znamená nemusí tam byť
ak je uvedená, môže tam byť iba raz
Měsíček
Profil
aha, chytré jenže ona tam má </html> a jestliže tam má ukončení tak by tam "měla" mít i začátek o to se snad přít nebudem ne ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Měsíčka:
Přestaň prosím dělat před otazníky a interpunkčními čárkami mezeru.

ale být to tam snad má ne ?
Podle specifikace je počáteční i ukončovací značka elementů <html>, <head>, <body> a <tbody> nepovinná. Struktura se určí z kontextu, viz Jak funguje HTML.

jestliže tam má ukončení tak by tam "měla" mít i začátek o to se snad přít nebudem ne ?
Budeme. Může vynechat obě značky, může vynechat jen ukončovací, může vynechat jen počáteční — je to jedno.

K čemu potom doctype atd.
Docela k ničemu. Přečti si tuto debatu a víc se v tom nešťourej. (Nebo si založ nové vlákno.)

K čemu volba vzhledu ?? Jen to otravuje a zdržuje
Nesouhlasím. Kdybych si nepřečetl tvé připomínky, tak bych si této funkce možná ani nevšiml.

Že by jsi na sebe dala nějáký e-mail (v patičce) ?
Je to její osobní web, takže bys jí nemusel kecat do toho, jaké kontaktní údaje na sebe poskytne. Nebo bys alespoň mohl volit přívětivější formulace.

U odkazů title u obrázků alt ... to by měl býti taky základ
Odkazy mi připadají dostatečně výstižné. Jako návštěvník se dobře orientuji, takže doporučuji title nedoplňovat.

class="pozadi" proč nedáš id="pozadi" máš tam snad těch pozadí více ?
To je přeci úplně jedno. Ničím není zakázáno použít třídu jen jednou.
Měsíček
Profil
Tak dovolím si nesouhlasit :

„ale být to tam snad má ne ?“ aha tak to rovnou můžem psát holej text jako dokument a výjde to nastejno ..

"vynechat jen počáteční — je to jedno. " tak to bych se hádal jedno to není a k učení základů a pořádku už vůbec ne.

„K čemu potom doctype atd.“ atd,.. začal si šťourat ty ;)

„K čemu volba vzhledu ?? Jen to otravuje a zdržuje“ = s tvojí odpovědí nesouhlasím v tomto nejvíc, je to prostě k ničemu (vidíš snad v tom nějáké plus ??) ..

„to s tou patičkou .. “ = osobní má mít v hlavě pokud to dává na internet je to všeobecné tz.. ,že pokud možno tak by tam ten e-mail být mohl a měl

„K čemu volba vzhledu ?? Jen to otravuje a zdržuje“ = hold tu nejsi sám a jestli někomu připadají výstižné tak je to dobře, ale myslet by se mělo i na tu druhou skupinu, tak zas prosím nekecej ty mě do toho .. díky

„class="pozadi" proč nedáš id="pozadi" máš tam snad těch pozadí více ?“ = já ji neříkal jako rozkaz, ale jako doporučení, které vidím u tohoto velmi správné id je jedinečný identifikátor tj. měl by být na specifický jednorázový element tj.třeba patička .. a class na ostatní prvky, které se mohou opakovat ..

dnes máš asi špatnej den, že rozrýpáváš takový zbytečnosti ...
Aailyyn
Profil
do téhle debaty se rýpat nechci, ani jsem ji nechtěla vyprovokovat, díky Chamurappimu, že to kapku usměrnil, jen si dovolím podotknout, že souhlasím s tím, že můj osobní web=moje věc, které údaje poskytnu... kromě toho kontakt tam na mě je, možná by aspoň do patičky ty titulky mohly přijít, aby na něj upozornily, co myslíte ? (a nebo přeformuluju odkaz, aby byl výstižnější, to bude asi snažší) v menu mi přijdou už zase zbytečný... Jinak co se změny vzhledu týče, je a zůstane, pokud si ji Chamurappi nevšiml, jak říká, tak aspoň neotravuje ty, co o ni nestojí... to jsem jen chtěla podotknout a dál už to rozrývat asi vážně nemá cenu
martindurin
Profil *
Tak pár připomínek bych měl:

1) I když to písmo v nadpisech vypadá dobře, je krapet nečitelné
2) Volba vzhledu mi pro web s tak "malým" obsahem připadá zbytečná. To se hodí možná tak k seznam.cz
3) Trochu ti tam za Doctypem chybí <html>. Na web to nebude mít vliv, ale proč si zbytečně přidávat více nevalidity do webu.
Měsíček
Profil
1.) Ano
2.) Ano
3.) Ano

Ano = souhlas = máš pravdu
Aailyyn
Profil
martindurin
už jsem to <html> opravila, ač tady z toho nejsem moudrá, jestli vadí pokud to tam není či nevadí... ale jak to myslíš, přidělávat si více nevalidity ? ty stránky by i takhle měly být validní...

proč změna ano či ne, to si obhajovat stále nebudu, prostě změna ano, je tam, byla a bude :-)
Str4wberry
Profil
Odpovídám martindurin:
„3) Trochu ti tam za Doctypem chybí <html>. Na web to nebude mít vliv, ale proč si zbytečně přidávat více nevalidity do webu.“
Jaké „nevalidity“. Kolega Chamurappi snad už vysvětlil, že „počáteční i ukončovací značka elementu <html> je nepovinná“. Nevěříš?
Měsíček
Profil
Str4wberry s Chamurappim : "kolegové", vy jste asi nepochopili pointu toho co jsem tím chtěl říci, jestli je to validní nebo ne, to nechám na chamurappim, ale šlo mi o to, že ji to kazí ;) ne, jen, že se nenaučí dělat "poctivě a pořádně" stránky, ale bude v tom mít "guláš" už chápete ? To tak prostě je .. máte stejně jako když dítě sní nanuk a drží špejli co s ní udělá ? Odhodí ji na chodník ? Proč ne, přece se to "může" .. , ale i tak je lepší to hodit do 10m vzdáleného koše ;)
KGW
Profil
Měsíček má pravdu, ale s otazníky má pravdu Chamurappi :-) Vypadá to děsně.
oogi
Profil
Na amatérský web to není špatné, na rozdíl od mnoha podobných webů je text čitelný a při troše soustředění se tam člověk neztratí.
Grafika jednoduchá, ale pokud nemá člověk z černé deprese, tak to jde.
Obrázkové nadpisy mi ale připadají zbytečné.
Chtělo by to výrazněji odlišit odkazy.
Změnu vzhledů bych zrušil, ty ostatní jsou horší než ten standardní.
Sem tam je v kódu několik pevných mezer &nbsp;&nbsp; za sebou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0