Autor Zpráva
Smidla
Profil
Ano, tahle stranka je z prevazne casti vytvorena pomoci frontpage, ale jsou do ni zabudovany uz i me vytvory. Tedy spis potvory ;)
Kazdopadne pokuste se mi to nejak ohodnotit, at vim co by se dalo do budoucna vylepsit.
Bohuzel, neumim dobre zadny jazyk a dodnes jsem se od nikoho nedozvedel jasnou odpoved, jestli PhP, nebo html. kaskadove styly jsem zatim absolutne nepochopil :-(
http://smidla.eu
Bubák
Profil
Proč mi každý prohlížeč na každé stránce musí psát, že zablokoval vyskakovací okno?
Velmi otravné.
Smidla
Profil
Ano, o tom vim. Je to bohuzel zpusobeno reklamnim systemem vcela.cz. Ale kdyz uz jsem to s tim vydrzel tak dlouho, tak snad to prezijem jeste tech 130 bodu, ktere chybi na snad jediny pouzitelny predmet ktery se do nich da za tyto body vzit. Prosim o shovivavost a trpelivost. I ja bych se toho nejradeji zbavil hend :-(
birma
Profil
Smidla
Trochu mi vadí, že papoušek v hlavičce nemá hlavu. Působí to divně (alespoň na mě).
Měsíček
Profil
možná bych ten border zmenšil o jeden px
Smidla
Profil
Mrknul jsem nato a nevim no ;) Ale tak dival jsem se po netu a rikal jsem si, ze bych si mel konecne nechat namalovat nejaky logo. Takze musim najit nejakeho grafika co mi to udela. A pak by tam bylo to logo a na konci uz je ten papousek cely videt...
AlešD
Profil
Smidla
Obecně:
- na stránce http://smidla.eu/databaze.php není česky menu (znaky s diakritikou) - opera 9.2
- menu bych oživil nějakým hoverem, dále vzhledem k tomu, že je zřejmé, že se jedná o menu odkazy bych nepodtrhával. Podtrhl bych je až při aktivaci hoveru, třeba.
- na všech stránkách stejný TITLE - nedobře
- Optimalizováno pro Internet Explorer 4.0 a vyšší při rozlišení 1024x768 - proč? Zobrazí se to +- dobře i v Opeře a ve FF, vyhodit.
Kód:
- nic moc, ale to asi ten FP
- <title>Ara ararauna</title><title>Šmidlův osobní WEB</title> - to je copak? TITLE by měl být (musí) být jen jeden, to je možná příčina výše zmiňovaného stejného title u všech stránek, zobrazí až ten druhý.

<OT>Ara ararauna: Pohlaví není rozlišeno, musí se určovat endoskopií, je to to co si myslím? :-)</OT>
Smidla
Profil
<OT>Ara ararauna: Pohlaví není rozlišeno, musí se určovat endoskopií, je to to co si myslím? :-)</OT>
A co si myslis? Endoskopie je chirurgicky zakrok pomoci ktereho se ondoskopem zjisti pohlavni organy a to bud samci nebo samici. Mno a nebo pohlavi neni rozliseno, takze to znamena ze tento druh nema pohlavni dimorfismus a tedy se pohlavi musi urcivat jinymi metodami, jako je napriklad endoskopie, DNA, kontrolni hnizdeni atd.

Co se tyce toho title, tak uz mi tu chybu vyhodil naky validitator nebo co to bylo. Absolutne nechapu kde se tam vzala, ale jdu se na to podivat.
Problem s tou databazi je ten, ze mi ji delal kamos a ja nejsem schopny si ten kod sam orpavit.
AlešD
Profil
OT: něčeho podobného jsem se obával, kamoš má stejného papouška a tvrdí, že je to samec. Nechám mu to sežrat :-).

Title nebude mít s databází asi nic moc společného, spíš s výpisem do stránek pomocí PHP, kde bude nějak blbě realizovaný cyklus, který to namnoží TITLE. Možná by stačilo dát echo "<title>"; ... výpis obsahu title z db... echo "</title>";
Smidla
Profil
Si nerozumime. ty title uz mam opravene a hazim to tam. Problem s tema znamaka na strance databaze nedokazu sam opravit...
Trejpa
Profil
Smidla
1) Sjednoť si kódování - celá stránka i meta tag je ve windows-1250, ale menu je v iso-8859-2, takže se mi tam zobrazuje Nìco navíc:, Doporuèujeme:, Poèítadlo. Viz příspěvky výše.
2) Jako návštěvníka mne počítadlo nezajímá.
3) Text v menu by mohl mít o trochu větší vertikální odsazení od rámečku, připadá mi to dost natěsno.
4) Mohl bys sjednotit zobrazení rámečků napříč prohlížeči.
5) Z favicon jsem na první pohled papouška nepoznal - možná by bylo lepší dát tam jen jeho hlavu.
6) Nelíbí se mi ta obálka u e-mailu na úvodní straně. Možná by to mohlo být v jedné větě: "Veškeré Vaše postřehy, připomínky a návrhy k webu mi, prosím, zasílejte na e-mail xyz@xyz.eu."

Bohuzel, neumim dobre zadny jazyk a dodnes jsem se od nikoho nedozvedel jasnou odpoved, jestli PhP, nebo html. kaskadove styly jsem zatim absolutne nepochopil :-(
Vysvětlení:
HTML by ses měl pro tvorbu webu naučit každopádně. Tímto značkovacím jazykem jsou napsány (téměř) všechny internetové stránky. Samotným jazykem lze vytvářet statické stránky (to děláš nyní). Vhodné pro malé a trvanlivé weby. Stránka se obvykle vytváří off-line a na web se nahrává.
PHP je programovací jazyk. Stránka psaná v PHP obsahuje HTML kód a program. Pokud někdo zadá její adresu, tak server provede program a návštěvníkovi zasílá vygenerovanou HTML stránku, která byla tímto programem ovlivněna, např. podle parametru v adrese. Obsažený program se návštěvníkovi neposílá. PHP je potřeba, pokud chceš stránky nějak (jednoduše) obsahově měnit a hlavně ukládat přes webové rozhraní. Například toto fórum je také v PHP: V adrese je napsáno, co se má stát. Podle ní server sestaví stránku (zobrazit stránku č. 63921 z fóra č. 2). Zde je PHP propojeno s databází, ve které je uložen veškerý obsah. Na úplný začátek si přečti třeba Polopatě.
CSS je kapitola sama pro sebe. Nejlepší je začít a postupně se do toho skrz jednoduché pokusy dostat - stejně, jako u ostatních jazyků.
Fondil
Profil *
2 Smidla: nechtěl bys si vložit ikonku mého katalogu na tvé stránky a zároveň se na něm zaregistrovat ??

— moderátor: odkazy odmazány, nespamuj —
Manq
Profil
Fondil
Nedělej si zde reklamu, dík.
Fondil
Profil *
Manq: dobře, promiň, už se to nestane.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0