Autor Zpráva
Sadian
Profil *
Toto je můj první web. Který průběžně obměňuji po grafické stránce. V tuhle chvíli jsem zvolil grafiku, která mi přinesla problém který hodlám řešit dvěma způsoby, ale nevím jak na ně. Jde o to že mám vytvořený Layout stránky a ten má udělanou patku a jelikož mám na webu texty, které svým rozsahem přesahují přes spodní okraj Layoutu, tak bych chtěl, aby se patka Layoutu přizpůsobila velikosti textu a nebo aby se text zarazil v textovém poli, které mu vytyčím a další jeho část se napsala na další stránce. Postačí když mě jenom hodíte něáký odkaz kde si o tom něco přečtu to mě postrčí já bohužel nevím jak tenhle problém nazvat v prohlížeči pak nejsem schopnej najít nic užitečného.
Díky za rady předem.
Sadian-site
kletely
Sadian

1)v tom "Fantasi" nie je moc pekny ten biely hover
2)chýba pätička
3)trochu vylepšiť dizajn

hodnotenie 7/10
Nox
Skoro nic tam není jak po stránce obsahu, tak designu, postavička skoro určitě není tvoje a kromě ní je to velmi slabé
...konkrétně no...stíny máš strašně výrazný (jak posun, tak i sytost)

Co ty identifikátory v odkazech? A na body? Přečti si sekci CSS na jakpsatweb, myslim, že v tom nemáš úplně jasno
(třeba body můžeš editovat jako
body{ color: něco;background-color:něco...atp. } 
)

Fantasy se píše s tvrdým "y"

2/10
birma
Sadian
min-height ?
panther
ja přidám nějaké hodnocení po kódové stránce:
- <body id="pozadi"> - proč ne v CSS: body {.....;} jako psal již přede mnou Nox
- menu patří do tagu <menu>...</menu> nebo alespoň do <ul></ul>
- <center> - text na stráne lze rovněž centrovat pomocí vlastnosti CSS text-align: center;
- každá stránka by měla mít svůj vlastní titulek <title>
- nastavení pevné šířky se mi také moc nelíbí, přestože stránka je prázdná, musím rolovat, abych se dostal na její konec
- k poznámkám výše uvedeným ohledně patičky a dalších se vracet nebudu

zkus na tom ještě zapracovat, alespoň z hlediska kódu.
panther
Doplnění k mému předchozímu příspěvku:
- chybí mi tam klikací logo
- odkaz na herní server bych dal jako odkaz a ne jako ztučněný text
Milo.catch22
Profil *
Nevím... jako hlavní jazyk mám němčinu a až pak angličtinu - ale stejně - frázi everything can be possible bych vyměnil za Everything is possible...

Google můj názor potvrzuje! Zkusi si dát vyhledat obě varianty :)

Taky bych si určil barevný rozhraní ještě předtím než začneš dělat stránku :) Bílá, šedá a zelená v těchhle ostínech mi neladí.
Sadian
Profil *
Tak jsem už stránku předělal prosím vás nepotřebuji teďka kritiku desingu nebo pravopisu. Tentokrát řeším problém s tím že jsem si stránku něákým způsobem napozicoval, ale v ruzných prohlížečích se mi to zobrazuje jinak. v Internet exploreru se mi stránka ukáže přesně tak jak bych chtěl, ale ve Fire foxu už tam mám mezery. Přečetl jsem tu o tom už něáký články, ale moc mi to nic neřiká. Existuje teda něáký tag nebo něco co by ten kod opravilo pro všechny prohlížeče stejným způsobem a nebo šlo by vytvořit dva CSS externí soubory a pomoci Jvascriptu by se přepínali podle toho jaky prohlížeč by se zrovna používal??
Díky za rady.
yFang
Sadian
Když se na to dívám ve FF v IE tab, tak je tam jen jedna mezera, ale trochu jinde. Nohy té postavy jsou rozhozené jak ve FF tak v IE tab.

Možná by pomohlo nastavit ten obrázek jako background pro #obsah v CSS.
Sadian
Profil *
No to pravě nejde protože ten obrázek těch nohou by potom vyplnil plochu toho Obsahu ja potřebuju aby byl tam co je tedka. Pozadi pro obsah už mám a je to takoví proužek toho bíleho se stínováním to proto aby se mi ten prostor vyplňoval podle toho jak je velký text, který tam fložím.
Celá ta stránka je rozdělená na hlavičku, lištu, obsah a patku.
Ty nohy jsem musel vložit zvlášt jinak by mě to překrýval ten bílej proužek co dělá pozadí pro obsah.

Když si tu stránku zobrazíš v Internet exploreru tak to vypadá přesně podle mích představ a obsah se roztahuje přesně podle toho jak je velký text. Když se na to ale podíváš ve Fire fox tak se to takhle rozhodí.. už jsem o tom přečetl něco tady jenomže to je pro mě momentalně nerozluštitelná řeč, tak bych s tím potřeboval pomoct.
Narazil jsem na tenhle příkaz, který ale nevim jak přesně použít -moz-box-sizing : border-box;.
Sadian
Profil *
Mohl by mi prosím někdo poradit jak se umisťuje něáký objekt na stránce, tak aby se ukazoval při různém rozlišení a v různých prohlížečích na stejném místě? Všechny ostatní úskalí jsem už vyřešil, ale tohle je teďka opravdu problém. Když se na to podíváte na té mojí stránce, tak to jsou ty nohy té postavičky. Ten obrázek jsem musel takhle rozdělit kvůli tomu, aby mi to nepřekrýval oddíl, kde mám vložený text, který by ty nohy vlastně překryl svým pozadím. Jinak se mi povedlo stránku odladit pro Poslední verzi Operi, Fire foxu a Internet Exploreru.
Potřeboval bych teda jenom poradit s tím obrázkem díky předem.
damdis
Profil *
Sadiane dej mi tvoje icq a ja ti reknu nektere mezery a popri ti poradim
Sadian
Profil *
283452760
Cokoliv s čím by jste mi mohli poradit opravdu ocením. Zatím všechno co jsem tak něák sepsal v tom kódu jsou jenom příkazy , které jsem našel na Jak psát web a metodou pokus omyl je umisťoval.
Ani jsem si pro tu stránku prozatím nevybral složitý desing jde mi zatím jenom o funkčnost.
Moc dík za zájem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0